RAZEM deklaruje swoją solidarność ze środowiskiem pracowników firm leśnych oraz popiera ich protest.

Pracownicy leśni domagają się m.in. stosowania uczciwej stawki, umożliwiającej legalne zatrudnienie; uczciwego kosztorysowania prac leśnych; podjęcia działań mających na celu likwidację szarej strefy w usługach leśnych oraz przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji na rynku usług leśnych. Są to postulaty z którymi Partia Razem całkowicie się utożsamia i które uważa za ważne zarówno dla interesu pracowników jak i całego społeczeństwa.

Sytuacja w jakiej znajdują się pracownicy jak i firmy leśne jest bardzo ciężka. W związku z dużą konkurencją na rynku oraz odgórnymi warunkami przetargów wynikającymi z prawa o zamówieniach publicznych, nakazującymi wybór najtańszego oferenta, zmuszeni są oni do pracy na granicy opłacalności. Dużą rolę w tym problemie odgrywa wstępne niskie kosztorysowanie prac leśnych przez Lasy Państwowe, które są praktycznie jedynym dysponentem zasobów, jakimi są lasy. Kosztorysowanie to często nie uwzględnia realnych kosztów wykonania prac, w tym kosztów minimalnego wynagrodzenia pracowników i amortyzacji sprzętu. Warunki te w największym stopniu uderzają w pracowników, którzy przez sytuację ekonomiczną przedsiębiorstw zmuszeni są do pracy bez umów i z niskim wynagrodzeniem, nieadekwatnym do wysiłku i zagrożeń związanych z pracą przy ścince i pracy w lesie.

Szczególnie utożsamiamy się z postulatem środowiska pracowników leśnych żądania przez nadleśnictwo w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wykazania się wykonawcy usług leśnych zatrudnianiem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Godna praca, gdzie umowa o pracę jest zasadą a nie przywilejem, to jeden z głównych celów naszej partii.