Sukces! Starbucks wycofuje się z rekrutacji łamistrajków!

Sukces! Starbucks wycofuje się z rekrutacji łamistrajków!

Po protestach OZZ Inicjatywa Pracownicza i Razem firma AmRest, która jest operatorem sieci kawiarni Starbucks w Europie Środkowej i w Niemczech, zrezygnowała z prób złamania strajku w niemieckiej gastronomii przy pomocy polskich pracowników tymczasowych. Nie pozwólmy, aby ogromne korporacje załatwiały swoje interesy, rozgrywając pracowników przeciwko sobie. Wyścig na dno w obniżaniu kosztów pracy służy tylko korporacjom – ale nigdy samym pracownicom i pracownikom.

1 lutego Partia Razem ujawniła, że sieć Starbucks próbuje złamać strajk w niemieckim sektorze usługowym przy pomocy polskich pracowników tymczasowych. Kiedy nagłośniliśmy ten haniebny proceder, Starbucks odpowiedział, że „musi zapewnić ciągłość pracy kawiarni, gdyż tego oczekują ich goście”. „Jednym słowem, firma przyznała, że traktuje polskich pracowników jako tanią siłę roboczą i łamistrajków do wynajęcia” — komentowali na konferencji prasowej, zorganizowanej pod jednym z warszawskich lokali Starbucksa, działacze Razem: Mateusz Trzeciak i Justyna Samolińska.

Protesty, organizowane przez Inicjatywę Pracowniczą i Razem, doprowadziły do wycofania się Starbucksa z pomysłu rekrutacji łamistrajków. Solidarność naszą bronią!