RADA KRAJOWA

Krzysztof Adamski - Rada KrajowaRada Krajowa

Krzysztof Adamski

Anglista i skandynawista z Gdyni. Zwolennik modelu skandynawskiego w gospodarce i demokracji bezpośredniej w polityce.

  Iwo Augustyński - Rada KrajowaRada Krajowa

  Iwo Augustyński

  Doktor nauk ekonomicznych. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W wolnych chwilach bloger. Zwolennik nauki opartej na danych. Chce pokazać, że ekonomia daje narzędzia poprawy bytu wszystkich ludzi a nie tylko najbogatszych.

  Katarzyna Babis - Rada KrajowaRada Krajowa

  Katarzyna Babis

  Rysowniczka z Lublina. Autorka komiksów i książek dla dzieci. Prowadzi programy arteterapii dla wykluczonych: więźniów, osób starszych i niepełnosprawnych. W swoich pracach często porusza tematy społeczne i ekonomiczne. Działalność w Razem to pierwsza podjęta przez nią forma aktywności politycznej.

   Jakub Baran - Rada Krajowa

   Jakub Baran

   Student filozofii, człowiek wykonujący różne prace. Przewodniczący krakowskiego oddziału Platypus. Były asystent społeczny Anny Grodzkiej, startował do Rady Miasta Krakowa z list komitetu Kraków Przeciwko Igrzyskom.

    Anna Lidia Błaszczyk - Anna Lidia BłaszczykAnna Lidia Błaszczyk

    Anna Lidia Błaszczyk

     Barbara Brzezicka - Anna Lidia Błaszczyk

     Barbara Brzezicka

     Romanistka, filozofka, tłumaczka, pracownica naukowa Uniwersytetu Gdańskiego. Uwielbia nauczanie, a naukowo drąży obecnie tematy na pograniczu językoznawstwa, filozofii i polityki. Stara się obalać mity neoliberalizmu.

     Filip Chudy - Rada KrajowaRada Krajowa

     Filip Chudy

     Numeryk z Wrocławia, w wolnych chwilach muzyk. Obrońca praw cyfrowych. Marzy o tym, by gospodarka zaczęła wreszcie służyć społeczeństwu.

     Piotr Czerniawski - Rada Krajowa

     Piotr Czerniawski

     Aktywista, feminista, redaktor wrocławskiego pisma „Rita Baum”. Od kilkunastu lat działa w organizacjach pozarządowych zajmujących się kulturą, polityką społeczną i równościową. Pracuje w agencji koncertowej.

     Paweł Dembowski - Rada KrajowaRada Krajowa

     Paweł Dembowski

     Anglista, tłumacz, działacz fandomu fantastycznego. Pochodzi z Głogowa, od kilkunastu lat mieszka we Wrocławiu. Koordynator wrocławskiego koła paneuropejskiego ruchu Diem25.

     Magda Doborzyńska - Rada KrajowaRada Krajowa

     Magda Doborzyńska

     Gdańszczanka, aktywistka, feministka, patriotka. Z wykształcenia krytyczka i nauczycielka plastyki. Interesuje się problemami mniejszości: osób z niepełnosprawnościami, LGBT+, kobiet. Wierzy w sprawiedliwą Polskę, która może być domem dla wszystkich.

      Kaja Filaczyńska - Rada KrajowaRada Krajowa

      Kaja Filaczyńska

      Lekarka rezydentka. Pochodzi z Mielca, obecnie pracuje w Opolu. Marzy o tym, by celem polityki państwa było zdrowia i podnoszenie jakości życia obywateli.

       Jakub Gierej - Rada KrajowaRada Krajowa

       Jakub Gierej

       .

        Barbara Grobler - Rada Krajowa

        Barbara Grobler

        Urodziła się w Krakowie, jest informatyczką. Obecnie pracuje w dużej korporacji na stanowisku inżyniera kontroli jakości oprogramowania. W kampanii do Sejmu w 2015 r. – szefowa małopolskiego sztabu wyborczego.

         Joanna Grzymała-Moszczyńska - Rada KrajowaRada Krajowa

         Joanna Grzymała-Moszczyńska

         Krakowianka, doktorantka w Instytucie Psychologii UJ, trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka. Działa na rzecz równości w edukacji i wierzy w politykę opartą o dowody. W wolnych chwilach pszczelarka śpiewająca w chórze.

         Karolina Haska - Rada KrajowaRada Krajowa

         Karolina Haska

         .

          Agnieszka Herrmann-Jankowska - Rada KrajowaRada Krajowa

          Agnieszka Herrmann-Jankowska

          Antyautorytarna feministka i antyfaszystka, była skłoterka, ultrabiegaczka i crossfitterka, z zawodu artystka plastyk. Pochodzi z Berlina, który opuściła by mieszkać w lesie w woj. lubuskim z rodziną i liczną gromadą uratowanych zwierząt. Uprawia intensywnie sport, dużo czyta, działa na rzecz różnych sierściuchów i remontuje dom.

          Adam Hoffmann - Rada KrajowaRada Krajowa

          Adam Hoffmann

          .

           Martin Irzyk - Rada KrajowaRada Krajowa

           Martin Irzyk

           Rodowity dobrzechowianin, chłop z dziada pradziada. Ukończył informatykę na AGH i socjologię na UJ. Nie zgadza się na to, by Polki i Polacy musieli wyjeżdzać po godność za granicę.

            Krzysztof Karbowiak - Rada KrajowaRada Krajowa

            Krzysztof Karbowiak

            Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, student filologii rosyjskiej. Miłośnik poezji Borysa Pasternaka i Anny Achmatowej. Namiętnie słucha Zdzisławy Sośnickiej. Zaangażowany w ruchy osób LGBTI, równość małżeńska i związki partnerskie są dla niego priorytetem. Często zaangażowany w inicjatywy kulturalne.

            Wojciech Kazberuk - Rada Krajowa

            Wojciech Kazberuk

            Krakowianin. Z wykształcenia prawnik. Były zawodnik i trener kung fu. Socjalista, wegetarianin, miłośnik zwierząt, jazzu i chorwackich wysp. Gorący zwolennik społeczeństwa opartego na równości, solidarności społecznej i współpracy.

             Wiola Krysiak - Rada KrajowaRada Krajowa

             Wiola Krysiak

             Pochodzi z małej miejscowości Bolimów, obecnie mieszka w Łodzi. Skończyła pracę socjalną, doświadczenie polityczne zdobyła w Młodych Socjalistach i Zielonych. Priorytetem jest dla niej równość w każdej dziedzinie życia.

              Angelina Kussy - Rada KrajowaRada Krajowa

              Angelina Kussy

              .

              Natalia Legoń - Rada KrajowaRada Krajowa

              Natalia Legoń

              .

               Dariusz Litkiewicz - Rada KrajowaRada Krajowa

               Dariusz Litkiewicz

               .

                Ewa Alicja Majewska - Rada KrajowaRada Krajowa

                Ewa Alicja Majewska

                Filozofka feministyczna i aktywistka, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim, autorka książek: „Feminizm jako filozofia społeczna. Szkice z teorii rodziny"; „Sztuka jako pozór. Cenzura i inne formy upolitycznienia kultury" oraz „Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie”.

                 Piotr Masierak - Rada KrajowaRada Krajowa

                 Piotr Masierak

                 .

                  Magda Mips - Rada KrajowaRada Krajowa

                  Magda Mips

                  Projektantka aplikacji mobilnych i internetowych, historyczka literatury. Feministka, która chciałaby, żeby Polska była faktycznie „państwem prawa i sprawiedliwości społecznej” oraz zmniejszających się nierówności społecznych. Pomagała kobietom przełamywać bariery na rynku pracy i wchodzić w świat IT. Pochodzi z Białegostoku, mieszka w Warszawie.

                  Klaudia Paech - Rada KrajowaRada Krajowa

                  Klaudia Paech

                  Nauczycielka w niemieckiej szkole podstawowej. Od wielu lat zaangażowana społecznie. Od 2012 mieszkająca poza Polską. Od 2013 na stałe już w Berlinie. Feministka i ateistka. Miłośniczka książek i podcastów radiowych. Zapalona rowerzystka. Zwolenniczka partii partycypacyjnej i decentralizacji władzy.

                   Katarzyna Paprota - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

                   Katarzyna Paprota

                   Feministka, aktywistka, blogerka, fotograficzka, główna koordynatorka XVI Manify, współtwórczyni projektu Bezpieczny Konwent. Współpracuje z Feminoteką, Ritą Baum i Wakatem. Pisuje i koryguje teksty do Codziennika Feministycznego, organizuje pikiety w obronie praw kobiet.

                   Paweł Preneta - Rada KrajowaRada Krajowa

                   Paweł Preneta

                   Rzeszowianin z urodzenia i wyboru. Zawodowo związany z IT. Od kilkunastu lat zaangażowany w różne inicjatywy lewicy pozaparlamentarnej. Wiele lat temu współzałożyciel Młodych Socjalistów.

                   Sara Prussak - Rada KrajowaRada Krajowa

                   Sara Prussak

                   Gdańszczanka, feministka, anglistka. Urodzona w 1990 roku, działalność społeczną zaczęła od dorywczego wolontariatu. Wiosną 2016 zrozumiała, że czas aktywnie zabiegać o lepszą Polskę i wstąpiła do Razem, gdzie zaangażowała się przede wszystkim w obronę praw reprodukcyjnych kobiet. Chce polityki równościowej dla kobiet, społeczności LGBTQ+, mniejszości etnicznych i religijnych, oraz grup wykluczonych ekonomicznie. Kocha kotki.

                    Jerzy Przystajko - Rada KrajowaRada Krajowa

                    Jerzy Przystajko

                    Urodził się w 1985 roku i pochodzi z Opola. Ukończył farmację na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pracuje jako aptekarz, z okienka obserwuje, jak wolny rynek kolonizuje medycynę. W Razem pod hasłem „w służbie zdrowiu, a nie zyskom” zobaczył szansę na państwo stojące na straży zdrowia obywateli.

                     Katarzyna Rosińska - Rada KrajowaRada Krajowa

                     Katarzyna Rosińska

                     Studentka prawa i filozofii na Uniwersytecie w Białymstoku. Wcześniej niespełna 20 lat mieszkała w Opolu. Jest w Razem, ponieważ chce walczyć z nierównościami społecznymi i działać w interesie osób dyskryminowanych. Związana z ruchem recytatorskim. Interesuje się literaturą.

                      Weronika Samolińska - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

                      Weronika Samolińska

                      Od 19 czerwca do 22 listopada 2015 roku członkini Zarządu Okręgu Warszawskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku pełnomocniczka finansowa KW Razem.

                       Jarosław Soja - Rada KrajowaRada Krajowa

                       Jarosław Soja

                       .

                       Helena Strokowska - Rada KrajowaRada Krajowa

                       Helena Strokowska

                       Mieszkanka Gliwic, absolwentka fizyki (1980) i informatyki (2006) na Politechnice Śląskiej. Niegdyś programistka w elektrowni i elektrociepłowni, obecnie na emeryturze. Przez 30 lat działała w ruchu miłośników fantastyki, była członkinią Zarządu i Komisji Rewizyjnej Śląskiego Klubu Fantastyki. Wolontariuszka przy organizacji konwentów w Polsce i na świecie. Zwolenniczka świeckiego państwa, niedawno odkryła pastafarianizm.

                        Monika Sulka - Rada KrajowaRada Krajowa

                        Monika Sulka

                        .

                         Jakub Sypiański - Rada KrajowaRada Krajowa

                         Jakub Sypiański

                         .

                          Maciej Szlinder - Rada KrajowaRada Krajowa

                          Maciej Szlinder

                          .

                          Monika Szymańska - Rada KrajowaRada Krajowa

                          Monika Szymańska

                          .

                           Jan Świeczkowski - Rada KrajowaRada Krajowa

                           Jan Świeczkowski

                           Urodzony w 1991 w Pile, dokąd powrócił po dłuższym pobycie we Wrocławiu. Absolwent filologii hiszpańskiej, zafascynowany (choć nie bezkrytycznie) nowymi sposobami robienia polityki wyłaniającymi się na Półwyspie Iberyjskim - najpierw Oburzonymi, a później Podemos. Polityki nie polegającej na noszeniu teczek za panem posłem uczył się w Młodych Socjalistach.

                           Teresa Vetter - Rada KrajowaRada Krajowa

                           Teresa Vetter

                           Warszawianka, feministka, artystka. Wychowała się dwujęzycznie, mieszkała i pracowała w Polsce, w Niemczech i w Iranie. Wstąpiła do Razem wiosną 2016 r., ponieważ wiedziała, że tylko wspólnymi siłami zdołamy zbudować Polskę sprawiedliwą, równą i otwartą. Działa w grupie ds. międzynarodowych i kilkakrotnie reprezentowała Razem na wydarzeniach i konferencjach za granicą. Rewolucja jest kobietą!

                           Joanna Wicha - Rada KrajowaRada Krajowa

                           Joanna Wicha

                           Pielęgniarka i socjolożka. Od trzydziestu lat w służbie zdrowia. Obecnie pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszka w Warszawie. W Razem od wiosny 2015 r. Przekonana o tym, że dobrze zarządzane państwo, może być gwarantem godnego życia jego obywateli. Prywatnie miłośniczka kotów i wypraw rowerowych.

                            Paweł Wita - Rada KrajowaRada Krajowa

                            Paweł Wita

                            .

                            Marcin Wolniewicz - Rada KrajowaRada Krajowa

                            Marcin Wolniewicz

                            Torunianin na emigracji, zaangażowany w Razem, żeby mieć po co wracać. Z zawodu muzyk, pracuje jako informatyk. Marzy o aktywnym politycznie społeczeństwie i przekazaniu większej decyzyjności miastom i samorządom.

                            Marcin Wroński - Rada KrajowaRada Krajowa

                            Marcin Wroński

                            Ekonomista, urodził się i mieszka w Warszawie. Członek zarządu Oddziału Warszawskiego PTE. Kończy studia ekonomiczne w SGH, gdzie przygotowuje pracę dyplomową dotycząca polityki rynku pracy lewicy, prowadzi działalność gospodarczą oraz uczy licealistów i licealistki ekonomii. Publikował m. in. w: „Obserwatorze Finansowym”, „Krytyce Politycznej”, „Tygodniku Przegląd”, „Wiedzy i Życiu”. Przekonany, że polityka austerity nie jest ekonomiczną koniecznością, a jedynie politycznym wyborem.

                            Barbara Wycisk - Rada KrajowaRada Krajowa

                            Barbara Wycisk

                            .

                             Tomasz Zawada - Rada KrajowaRada Krajowa

                             Tomasz Zawada

                             .

                              Sebastian Żuchowski - Rada KrajowaRada Krajowa

                              Sebastian Żuchowski

                              .