Razem: Chcemy emerytury obywatelskiej

Razem: Chcemy emerytury obywatelskiej

Od 2011 roku liczba osób pozbawiona prawa do emerytury minimalnej wzrosła o 200%. Blisko 100 tys. osób nie ma nawet prawa do emerytury minimalnej, bo nie jest w stanie wykazać odpowiedniego stażu pracy. Drugie tyle ma prawo jedynie do emerytury minimalnej wynoszącej 880 złotych. Problem głodowych emerytur dotyka przede wszystkim kobiet – ich świadczenia są niższe przeciętnie o 500 złotych od emerytur mężczyzn.

To dopiero początek. Problem z każdym kolejnym rokiem będzie narastał. Uśmieciowienie rynku pracy oznacza nie tylko głodowe emerytury, ale miliony osób pozbawionych emerytur w ogóle! Reforma z 1999 roku w całości zawiodła pokładane w niej oczekiwania.

Uważamy, że państwo ma obowiązek wziąć odpowiedzialność za swoich obywateli! Jako Razem proponujemy wprowadzenie emerytury obywatelskiej w minimalnej wysokości 1500 zł. Zlikwiduje ona ubóstwo emerytów oraz zmniejszy nierówność emerytur ze względu na płeć. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem emerytalnym: www.partiarazem.pl/program-emerytalny-razem/