Prezydent zawetował ustawy o SN i KRS!

Prezydent zawetował ustawy o SN i KRS!

WIELKI SUKCES POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA‼️

Prezydent Andrzej Duda ugiął się pod naciskiem obywatelek i obywateli!

Po raz kolejny pokazaliśmy i pokazałyśmy, że masowe, pokojowe protesty mają moc zmieniania rzeczywistości!

Tak jak przy Czarnym Proteście udowodniłyśmy i udowodniliśmy, że kiedy stajemy solidarne, ramię w ramię, zmobilizowani, jesteśmy w stanie zablokować groźne pomysły Prawa i Sprawiedliwości. Setki tysięcy protestujących mieszkanek i mieszkańców nie tylko wielkich miast, ale tez mniejszych miejscowości z całego kraju, takich jak Ełk, Olsztyn, Zamość, Sanok, Gorlice, Nowy Sącz, Bielsko-Biała, Opole, Złoty Stok, Zielona Góra od ponad tygodnia wywierały nacisk na prezydenta. Krzyczeliśmy i krzyczałyśmy „chcemy weta!” tak głośno, że Andrzej Duda nie mógł nas zignorować.

Pokazałyśmy, że nie ma zgody społeczeństwa na upartyjnienie Sądu Najwyższego, że nie oddamy PiS-owi wolnych wyborów, że chcemy żyć w stabilnym, demokratycznym państwie prawa. To ogromny sukces nas wszystkich!

Reforma sądów jest potrzebna, ale musi zostać wypracowana w dojrzałej debacie, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, z uwzględnieniem głosów ze wszystkich stron sceny politycznej i społecznej, z poszanowaniem pracowników. Ostatnie dni pokazały, że jesteśmy – my, polskie społeczeństwo – do tej debaty gotowe.

GRATULUJEMY WAM WSZYSTKIM! TO WASZ SUKCES!

Słupsk: 300 osób na demonstracji!

Mieszkańcy i mieszkanki Słupska włączyli się do ogólnopolskiego protestu przeciwko zmianom w sądownictwie, proponowanym przez PiS. Byliśmy wśród nich i my. Ponad 300 osób zapaliło znicze przy gmachu sądu. Przemawiała m.in. działaczka Solidarności Anna Bogucka Skowrońska.

Warszawa: Zorganizowaliśmy demonstracje pod Pałacem Prezydenckim. Stawialiśmy WETO z mieszkańcami i mieszkankami Warszawy!

W sobotę Partia Razem zorganizowała protest pod Pałacem Prezydenckim. Apelowaliśmy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał trzech ustaw zmieniających polskie sądownictwo: o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych i ostatniej, przegłosowanej w Senacie nocą z piątku na sobotę – ustawy o Sądzie Najwyższym. Krzyczeliśmy: „Trzy razy weto”, „Wolne sądy” oraz „Prezydencie, jeszcze możesz”.

Zobacz przemówienie Adriana Zandberga z Zarządu Krajowego Razem:

Zobacz przemówienie Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Zarządu Krajowego Razem:

W piątek zorganizowaliśmy manifestację pod hasłem „Stawiamy weto” Chcieliśmy, żeby Andrzej Duda zobaczył nasz sprzeciw wobec groźnych ustaw o KRS i SN. Dlatego wspólnie utworzyliśmy wielki napis WETO kilkaset metrów od jego miejsca zamieszkania.

fot. Marcelina Zawisza

Braliśmy również udział w protestach organizowanych między innymi przez Akcję Demokrację – protestowaliśmy pod Sejmem, Senatem, Pałacem Prezydenckim i Sądem Najwyższym. Zachęcamy was do śledzenia profilu Akcji Demokracji.

Radom: protestowały wszystkie pokolenia!

Przed budynkiem Sądu Okręgowego przy ulicy Piłsudskiego w Radomiu kilkaset osób manifestowało w obronie niezależności sądów i wolnych wyborów. Skandowaliśmy: „chcemy veta”, „konstytucja” i „solidarność naszą siłą”. Na koniec zapaliliśmy świece.

Wrocław: tłumy na placach!

– Od samego początku protestujemy nie tylko we wszystkich miastach wojewódzkich, ale także we wszystkich miastach mniejszych. Takich jak Dzierżoniów, Bolesławiec, Kłodzko i Oleśnica. W jednym z takich miast, Słupsku narodził się nowy symbol. Trzy palce wyciągnięte w górę symbolizujące trójpodział władzy oraz to, co chcemy powiedzieć Prezydentowi. Prezydencie, 3 x veto!!! – mówiła Agnieszka Białek z partii Razem.

Opole: Wolność – równość – demokracja!

Na demonstracje przychodziliśmy z flagami: europejskimi, biało-czerwonymi i tęczowymi. Skandowaliśmy: „Wolność, równość, demokracja!”.

Berlin: Razem protestowało także za granicą!

„Berlin – miasto tak doświadczone przez totalitaryzm, globalny symbol wolności, nasz najbliższy sąsiad – już wielokrotnie okazywał Polakom swoją solidarność w trudnych czasach. I tym razem liczymy na Waszą obecność i wsparcie. Przynieście ze sobą świece. Zapalimy je jako uniwersalny znak sprawiedliwości i odwagi” – napisali organizatorzy zapraszając na wydarzenie. Kilkaset osób protestowało pod polską ambasadą.

(fot. Katarzyna Mazur)

Byliśmy w wielu miastach!

Sanok

Kalisz

Olsztyn

Poznań

Nowy Sącz

Złoty Stok