Partia Razem podpisała Pakt Solidarnościowy

Partia Razem podpisała Pakt Solidarnościowy

Wspólnie z przedstawicielkami i przedstawicielami innych ugrupowań opozycyjnych Marcelina Zawisza i Julia Zimmermann, członkinie zarządu krajowego Partii Razem, podpisały Pakt Solidarnościowy.

Czym jest Pakt Solidarnościowy?

Pakt Solidarnościowy jest zobowiązaniem do spełnienia czterech żądań zgłaszanych przez protestujące od ponad miesiąca w Sejmie osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Są to:

  • dodatek rehabilitacyjny,
  • reforma systemu orzecznictwa,
  • wsparcie w dostępności do urzędów i miejsc pracy,
  • wykonanie wyroku TK ws. „realizacji karty praw osób z niepełnosprawnościami”.

Ugrupowania, w imieniu których polityczki i politycy podpisali ten pakt, zobowiązały się, że w przyszłej kadencji Sejmu, niezależnie od układu sił, będą współpracować w celu realizacji tych postulatów.

Kto się podpisał?

Sam pomysł podpisania paktu zgłosił Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL oraz Joanna Scheuring-Wielgus. Oprócz dwójki inicjatorów i Partii Razem, pakt podpisały także: Monika Rosa (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15), Jacek Protasiewicz (UED), Włodzimierz Czarzasty (SLD) oraz Michał Szczerba.

Czy to wszystko?

Nie. Jako Partia Razem uważamy, że to dobry, ale dopiero początek wspólnej pracy na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Więcej o naszych planach przeczytasz tutaj.