Kongres Razem 2019

Ponad 100 osób wzięło udział w odbywającym się w dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie Kongresie zwyczajny Lewicy Razem.

O ostatnich i przyszłych działaniach lewicy

Kongres otworzyło przemówienie Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, w którego siedzibie odbył się Kongres. Po nim ostatnie 4 lata podsumowała posłanka Razem Marcelina Zawisza.

W dyskusji, prowadzonej przez Dorotę Olko (Razem), nad przyszłością lewicy zastanawiali się następnie Piotr Ikonowicz (RSS), Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna), Anna Maria Żukowska (SLD) i Adrian Zandberg (Razem).

Siła w różnorodności

Uchwałą kongresową „Siła w różnorodności” Razem wyraziło swoje przekonanie, że to wielość różnorodności nurtów lewicy, wyrażona m.in. istnieniem różnych lewicowych partii, daje szeroko pojmowanej lewicy możliwość utworzenia rządu w 2023 r.

Jesteśmy przekonani, że tak jak w ostatnich wyborach potrzebujemy na Lewicy zarówno doskonałej współpracy jak i twórczej różnorodności. Dlatego szanując decyzję Wiosny oraz SLD o połączeniu, nie zamierzamy do wspólnej partii dołączać.

Pełny tekst uchwały „Siła w różnorodności”.

Na Kongresie dyskutowano ponadto m.in. zmiany w statucie oraz sprawozdania organów krajowych Razem.