Matysiak: Szczepienia? Czy PiS znowu to zawali?

Pani Marszałek, Panie Ministrze, Wysoka Izbo!

Jak wiemy, szczepionki nie są jeszcze na tyle nowoczesne, że same się przywożą i organizują szczepienia. Dlatego mam kilka pytań. Czy rząd jest już w trakcie przygotowań całego procesu szczepienia? Od zamówienia konkretnego preparatu po wkłucie igły? I nie chodzi mi tutaj o ogólne liczby, ogólne pomysły, tylko konkretnie.

Czy wiadomo już gdzie będą magazynowanie szczepionki? Czy wyznaczono już wstępnie jakie placówki i jaki personel będzie dokonywał szczepień? Co z obowiązkami, które te osoby teraz pełnią? Czy wiadomo już jakie kategorie osób będą szczepione w pierwszej kolejności? Jak zostaną wybrane i jak zostaną powiadomione? Czy wyznaczone są osoby odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych etapów? Jak obecnie wygląda realizacja tych zadań?

Krótko mówiąc: czy będziemy gotowi jak szczepionka się pojawi, czy też znowu będzie to pokazówka w stylu największego samolotu na świecie, który pan premier własnoręcznie ładuje na oczach całej Polski, a dopiero później rząd zacznie się zastanawiać co dalej z tym zrobić? Dziękuję.

Posłanka Paulina Matysiak na 22. posiedzeniu Sejmu IX kadencji.