W tym roku ponownie zachęcamy was do rezygnacji z korzystania z fajerwerków podczas sylwestrowej nocy!

➡️ Zróbcie to, po pierwsze, z miłości do swoich zwierzęcych przyjaciół. Zwierzęta ponoszą bowiem ogromną cenę za tę “rozrywkę” - już kilka minut takiego doświadczenia jest dla nich niewyobrażalnym stresem. Przez wyroby pirotechniczne cierpią zarówno zwierzęta domowe jak i te dziko żyjące w miejskich lasach i parkach, a ogłuszone i zdezorientowane wybuchami ptaki giną często w zderzeniu z drzewami i budynkami.

➡️ Poza zwierzętami, o których zwykle mówi się w tym kontekście, bardzo cierpią osoby wrażliwe na przebodźcowanie - na przykład te w spektrum autyzmu, zwłaszcza dzieci. Głośne wybuchy mogą doprowadzić u nich do ataku paniki lub napadu agresji, a odczuwane napięcie może przerodzić się w fizyczny ból. Pamiętajmy, że to, co dla jednych jest miłą rozrywką, dla innych może być stresującym i przykrym doświadczeniem, przed którym nie mogą się obronić.

➡️ Ponadto, wybuchy fajerwerków uwalniają do środowiska wiele toksycznych substancji. Wytworzony przez nie dym oraz szkodliwe pyły długo utrzymują się nad miastami, współtworząc smog stanowiący zagrożenie m.in. dla osób cierpiących na astmę.

Zwracamy się więc do Ciebie z prośbą - NIE STRZELAJ W SYLWESTRA ❗

Pokaż, że zależy ci na losie zwierząt i osób wysokowrażliwych. Wrzuć zdjęcie, najlepiej z twoim zwierzęcym przyjacielem i hasztagiem #NieStrzelamWSylwestra oraz nominuj do akcji kolejne osoby. Jako członkinie Razem, sympatycy oraz Młodzi Razem stoimy po stronie zwierząt. A Ty?

Razem Szczecin