Ruszamy ze zbiórką podpisów do Parlamentu Europejskiego!

Michał Kowalewski, zbiórka w Gdyni fot. Łukasz Kowalczuk

Michał Kowalewski, zbiórka w Gdyni, fot. Łukasz Kowalczuk

Startujemy w wyborach europejskich jako Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSSŻeby zarejestrować listy wyborcze w całym kraju musimy do 16 kwietnia zebrać w większości okręgów wyborczych po 10 000 ważnych podpisów. Bez Was się nie uda!

Gdzie i od kogo zbieramy?

Zdecydowaliśmy się zbierać podpisy w 7 z 13 okręgów wyborczych:

Oznacza to, że zbieramy podpisy jedynie od osób mogących głosować w danym okręgu, a więc pełnoletnich i zamieszkałych w konkretnym województwie czy powiecie. Dla każdego okręgu jest osobny wzór karty podpisów. Wszystkie znajdziecie powyżej.

Jak mogę pomóc?

Zachęcamy do zaangażowania się w zbiórkę. Sposobów jest wiele:

Jeżeli mieszkacie w zbierającym okręgu:

Wydrukujcie samodzielnie odpowiednią kartę do zbierania podpisów. Zbierzcie po znajomych, kolegach z pracy czy uczelni, rodzinie i dostarczcie do lokalnego biura bądź koordynatora Razem.

Włączcie się w lokalną zbiórkę podpisów na ulicach waszego miasta. Jeżeli nie macie informacji gdzie i kiedy zbierane są u was podpisy skontaktujcie się z lokalnym koordynatorem (telefony poniżej).

Jeżeli mieszkacie poza okręgami zbierającymi:

Namówcie rodzinę i znajomych z okręgów zbierających do podpisania i przekazania podpisów.

Jeżeli chcielibyście wybrać się wesprzeć zbiórkę, w którymś z okręgów zbierających skontaktujcie się i umówcie z koordynatorem.

Kontakty do koordynatorów regionalnych: