RADA KRAJOWA

Anka Adamczyk - Rada KrajowaRada Krajowa

Anka Adamczyk

Feministka, koniara, ekspertka ds. obróbki danych. Urodziła się w Kielcach, od 13 lat mieszka w Warszawie. Z wykształcenia inżynierka mechaniczka i prawie doktorka nauk o Ziemi. Uczy się na trenerkę antydyskryminacyjną. Umie powozić bryczką. Ma dwa koty i niewyparzony język. Najbardziej zajmuje ją promowanie udziału kobiet w polityce i życiu publicznym oraz konsekwencje globalnej katastrofy klimatycznej.

Krzysztof Adamski - Rada KrajowaRada Krajowa

Krzysztof Adamski

Anglista i skandynawista z Gdyni. Zwolennik modelu skandynawskiego w gospodarce i demokracji bezpośredniej w polityce.

  Iwo Augustyński - Rada KrajowaRada Krajowa

  Iwo Augustyński

  Doktor nauk ekonomicznych. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W wolnych chwilach bloger. Zwolennik nauki opartej na danych. Chce pokazać, że ekonomia daje narzędzia poprawy bytu wszystkich ludzi a nie tylko najbogatszych.

  Wiktoria Aleksandra Barańska - Rada KrajowaRada Krajowa

  Wiktoria Aleksandra Barańska

  Sanoczanka mieszkająca na stałe w Krakowie, studentka dziennikarstwa oraz polonistyki. Aktywistka działająca na rzecz praw kobiet, współorganizatorka Krakowskiej Manify. Wykonywała wiele różnych prac, a obecnie pracuje jako recepcjonistka w hostelu oraz jako rekruterka.

   Jakub Bazylak - Rada KrajowaRada Krajowa

   Jakub Bazylak

    Agnieszka Białek - Rada KrajowaRada Krajowa

    Agnieszka Białek

    Urodzona w 1989 Dolnoślązaczka (od niedawna) na wygnaniu w stolicy. Mieszka z partnerką w Ursusie, pracuje w firmie gejmingowej. Lubi czytać i jeździć na rowerze.

    Łukasz Boniecki - Rada KrajowaRada Krajowa

    Łukasz Boniecki

     Małgorzata Chełchowska - Rada KrajowaRada Krajowa

     Małgorzata Chełchowska

      Filip Chudy - Rada KrajowaRada Krajowa

      Filip Chudy

      Numeryk z Wrocławia, w wolnych chwilach muzyk. Obrońca praw cyfrowych. Marzy o tym, by gospodarka zaczęła wreszcie służyć społeczeństwu.

      Piotr Czerniawski - Rada Krajowa

      Piotr Czerniawski

      Aktywista, feminista, redaktor wrocławskiego pisma „Rita Baum”. Od kilkunastu lat działa w organizacjach pozarządowych zajmujących się kulturą, polityką społeczną i równościową. Pracuje w agencji koncertowej.

      Laurie Debeni - Rada KrajowaRada Krajowa

      Laurie Debeni

       Damian Duszczenko - Rada KrajowaRada Krajowa

       Damian Duszczenko

        Anka Górska - Rada KrajowaRada Krajowa

        Anka Górska

        Mieszkanka powiatu gdańskiego, feministka, matka dwójki dzieci, osoba aktywna i przedsiębiorcza. W swojej działalności społecznej zajmuje się przede wszystkim równym dostępem do szans edukacyjnych i rozwojowych, udziałem kobiet w życiu społecznym, feminizmem socjalnym i wykluczeniem osób z grup dyskryminowanych, w tym LGBT+. Jest zwolenniczką świeckiego państwa. Gra na basie i wspiera inne kobiety, które chcą grać rocka.

        Tomasz Grzyb - Rada KrajowaRada Krajowa

        Tomasz Grzyb

        Rzeszowianin, student międzywydziałowych studiów przyrodniczych. Korepetytor, który swoją przyszłość wiąże z nauczaniem. W Razem od 2015 roku. Organizował pierwsze na Podkarpaciu demonstracje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, blokował też Ordo Iuris na uczelniach. W 2018 współorganizował I Marsz Równości w Rzeszowie.

         Florentyna Gust - Rada KrajowaRada Krajowa

         Florentyna Gust

         Łodzianka mieszkająca w Warszawie, gdzie pracuje w dużej korporacji. Wcześniej studiowała historię i filologię koreańską, pracowała w call center, radiu i Parlamencie Europejskim. Aktywistka feministyczna i antyfaszystowska. Po godzinach gra i śpiewa oraz chodzi na długie spacery.

         Karolina Haska - Rada KrajowaRada Krajowa

         Karolina Haska

         Mieszkanka Wejherowa, z pochodzenia Gdańszczanka. Z pierwszego wykształcenia socjolożka, które uzupełniła studiami pedagogicznymi, historycznymi oraz z zakresu testowania oprogramowania. Obecnie pracowniczka administracyjna. Mama trzyletniej Łucji, zainteresowana jak najszerszymi reformami z obszaru polityki rodzinnej i społecznej.

          Monika Kamrowska - Rada KrajowaRada Krajowa

          Monika Kamrowska

           Radosław Koba - Rada KrajowaRada Krajowa

           Radosław Koba

            Dorota Koczot - Rada KrajowaRada Krajowa

            Dorota Koczot

             Łukasz Kosmala - Rada KrajowaRada Krajowa

             Łukasz Kosmala

              Dorota Koszal - Rada KrajowaRada Krajowa

              Dorota Koszal

               Wiola Krysiak - Rada KrajowaRada Krajowa

               Wiola Krysiak

               Pochodzi z małej miejscowości Bolimów, obecnie mieszka w Łodzi. Skończyła pracę socjalną, doświadczenie polityczne zdobyła w Młodych Socjalistach i Zielonych. Priorytetem jest dla niej równość w każdej dziedzinie życia.

                Robert Maślak - Rada KrajowaRada Krajowa

                Robert Maślak

                Adiunkt w Instytucie Biologii Środowiskowej UWr. Pochodzi ze Zgorzelca, od 32 lat mieszka we Wrocławiu. Od lat działa na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt oraz ochrony przyrody. Przed Razem nie angażował się politycznie. Zwolennik społeczeństwa otwartego, równościowego i tolerancyjnego, w którym każdy, niezależnie od koloru skóry, płci, wieku, wykształcenia, sytuacji ekonomicznej czy orientacji psychoseksualnej może czuć się bezpiecznie.

                Tomasz Matraszek - Rada KrajowaRada Krajowa

                Tomasz Matraszek

                Rocznik 1973. Kujawiak. Nauczyciel historii od dwóch dekad i animator działań organizacji młodzieżowych.

                 Patrycja Pawlak-Kamińska - Rada KrajowaRada Krajowa

                 Patrycja Pawlak-Kamińska

                  Sara Prussak - Rada KrajowaRada Krajowa

                  Sara Prussak

                  Gdańszczanka, feministka, anglistka. Urodzona w 1990 roku, działalność społeczną zaczęła od dorywczego wolontariatu. Wiosną 2016 zrozumiała, że czas aktywnie zabiegać o lepszą Polskę i wstąpiła do Razem, gdzie zaangażowała się przede wszystkim w obronę praw reprodukcyjnych kobiet. Chce polityki równościowej dla kobiet, społeczności LGBTQ+, mniejszości etnicznych i religijnych, oraz grup wykluczonych ekonomicznie. Kocha kotki.

                   Jerzy Przystajko - Rada KrajowaRada Krajowa

                   Jerzy Przystajko

                   Urodził się w 1985 roku i pochodzi z Opola. Ukończył farmację na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pracuje jako aptekarz, z okienka obserwuje, jak wolny rynek kolonizuje medycynę. W Razem pod hasłem „w służbie zdrowiu, a nie zyskom” zobaczył szansę na państwo stojące na straży zdrowia obywateli.

                    Martin Saczek - Rada KrajowaRada Krajowa

                    Martin Saczek

                    Działacz samorządowy i lewicowy z Częstochowy. Z wykształcenia specjalista ds. zarządzania w biznesie i innowacji ekologicznych. Wierzy w sprawiedliwość społeczną. Nie wierzy w wolny rynek.

                    Monika Sulka - Rada KrajowaRada Krajowa

                    Monika Sulka

                    Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego. Do Razem wstąpiła w 2015 roku, w okresie od maja 2016 do czerwca 2017 członkini Krajowego Sądu Koleżeńskiego Razem. Zawodowo i z zamiłowania specjalistka ds. bhp - propagująca kulturę bezpieczeństwa pracy. Doktorantka na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Autorka i współautorka publikacji naukowych m.in.: "Polityka państwa wobec bezrobocia" czy "Koszty wypadków przy pracy (na przykładzie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze)". Prywatnie szczęśliwa mama

                     Monika Szymańska - Rada KrajowaRada Krajowa

                     Monika Szymańska

                      Piotr Trysiński - Rada KrajowaRada Krajowa

                      Piotr Trysiński

                      Z wykształcenia mechatronik, z zawodu prekariusz. Mieszka w Lublinie, pochodzi z południowych rubieży Mazowsza. Aktywista, demokratyczny socjalista. Chce walczyć o Polskę wolną, równą i solidarną. Od lutego 2017 do maja 2018 członek Zarządu Okręgu Lubelskiego Razem.

                      Jacek Wesołowski - Rada KrajowaRada Krajowa

                      Jacek Wesołowski

                      Projektant gier komputerowych, programista, publicysta, tłumacz, producent i mikroprzedsiębiorca. Zwolennik zdecydowanych rozwiązań przedstawianych umiarkowanym językiem.

                      Joanna Wicha - Rada KrajowaRada Krajowa

                      Joanna Wicha

                      Pielęgniarka i socjolożka. Od trzydziestu lat w służbie zdrowia. Obecnie pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszka w Warszawie. W Razem od wiosny 2015 r. Przekonana o tym, że dobrze zarządzane państwo, może być gwarantem godnego życia jego obywateli. Prywatnie miłośniczka kotów i wypraw rowerowych.

                       Marcin Wolniewicz - Rada KrajowaRada Krajowa

                       Marcin Wolniewicz

                       Torunianin na emigracji, zaangażowany w Razem, żeby mieć po co wracać. Z zawodu muzyk, pracuje jako informatyk. Marzy o aktywnym politycznie społeczeństwie i przekazaniu większej decyzyjności miastom i samorządom.

                       Tomasz Zawada - Rada KrajowaRada Krajowa

                       Tomasz Zawada