Jesienne wybory do Sejmu to ogromna szansa na zaistnienie demokratycznego, lewicowego głosu w polskiej polityce. Rozpad SLD i Twojego Ruchu, a także pogłębiające się społeczne rozczarowanie rządami Platformy Obywatelskiej otwierają przed nami realną szansę na wprowadzenie do polskiego Sejmu posłów i posłanek lewicy społecznej.

Gwałtownej rekonstrukcji polskiej sceny partyjnej towarzyszy rosnące zaangażowanie w oddolne, demokratyczne działania polityczne. Jego skala jest zaskakująca i inspirująca dla nas samych. Przez ostatnie 2 miesiące Razem przyciągnęło dosłownie tysiące nowych osób. To wielokrotnie więcej, niż przez ostatnie lata przewinęło się przez wszystkie organizacje lewicy społecznej. Jesteśmy przekonani, że ta fala społecznej mobilizacji może zadecydować o skutecznym starcie w jesiennych wyborach. Czujemy się zobowiązani, by ją wykorzystać.

Chcielibyśmy, by tę szansę lewica społeczna wykorzystała wspólnie. Zapraszamy środowiska demokratycznej lewicy do wspólnego i opartego na partnerskich zasadach startu w jesiennych wyborach do Sejmu w ramach list Razem. Jesteśmy przekonani i przekonane, że - ze względu na skalę mobilizacji i medialnego zainteresowania wokół Razem - ta formuła daje dziś największe szanse na sukces wszystkim zaangażowanym. Zaproszenie nasze kierujemy do partii i organizacji lewicy społecznej, które od dawna prowadzą konsekwentną walkę o sprawiedliwą społecznie Polskę: Polskiej Partii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Stowarzyszenia „Społeczeństwo Fair" i Zielonych.