ZARZĄD KRAJOWY

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Z wykształcenia filozofka i pedagożka, z zawodu badaczka społeczna. Od lat zaangażowana na polu edukacji – badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miast, zakładała przedszkola na terenach wiejskich. Mieszka w górach na Dolnym Śląsku.

Maciej Konieczny - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

Maciej Konieczny

Pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie. Pracuje w sektorze pozarządowym, zawodowo zajmuje się partycypacją publiczną. Od lat działa politycznie na rzecz równości i demokracji.

Mateusz Mirys - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

Mateusz Mirys

Absolwent łódzkiego kulturoznawstwa ze Zgierza, pracuje w sektorze pozarządowym, głównie jako grafik. Członek Młodych Socjalistów. W ostatnich latach organizował m.in. kampanię przeciwko wyprowadzaniu podatków z Polski przez korporację LPP. Tata małej Róży.

Konrad Mostek - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

Konrad Mostek

Studiuje prawo, kończy pisać pracę magisterską poświęconą uprawnieniom zakładowych organizacji związkowych. Zajmuje się problematyką świeckości państwa i praw pracowniczych. Współorganizował obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Świecka szkoła”- udało się wtedy zebrać podpisy 100 tysięcy Polek i Polaków popierających wyprowadzenie lekcji religii ze szkół.

  Katarzyna Paprota - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

  Katarzyna Paprota

  Członkini Komitetu Honorowego Parady Równości. Feministka, aktywistka, publicystka, główna koordynatorka XVI Manify, współtwórczyni projektu Bezpieczny Konwent. Prywatnie fotografuje graffiti i gra w brutalne gry wideo.

  Maciej Szlinder - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

  Maciej Szlinder

  filozof, socjolog, ekonomista. Doktor nauk humanistycznych. Prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego. Redaktor czasopisma naukowego "Praktyka Teoretyczna". Tłumacz. Gdynianin z pochodzenia, Poznaniak z wyboru. Miłośnik kotów, gór, piłki nożnej oraz gier planszowych.

  Adrian Zandberg - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

  Adrian Zandberg

  Trzydzieści lat temu rodzice przywieźli go z Danii do Polski (bez pytania o zdanie…). Odtąd dokłada starań, żeby Polskę nieco do Danii upodobnić. Po drodze zdarzyło mu się bronić bezpłatnych studiów, organizować protesty przeciw wojnie w Iraku, rozkręcać kampanię przeciwko korporacjom wyprowadzającym zyski do rajów podatkowych, Warszawską Kooperatywę Spożywczą i parę innych inicjatyw. Zawodowo programuje i uczy...

  Marcelina Zawisza - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

  Marcelina Zawisza

  Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat.

  Julia Zimmermann - Zarząd KrajowyZarząd Krajowy

  Julia Zimmermann

  Urodziła się i mieszka w Warszawie. Antropolożka społeczna, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Feministka, specjalistka od organizacji pozarządowych i warunków uprawiania nauki. W Razem zajmuje się m. in. samorządami, polityką społeczną oraz nauką i szkolnictwem wyższym.