Razem we władzach

Sejm

Magdalena Biejat - fotografia
Magdalena BiejatPosłanka
Socjolożka, od lat związana z organizacjami pozarządowymi. Jako wolontariuszka pracowała z osobami dotkniętymi bezdomnością, działała w programie obserwacji wolności zgromadzeń realizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, w Fundacji „Stocznia” zajmowała się m.in. badaniami społeczeństwa obywatelskiego i oceną skuteczności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i urzędy. Dzięki temu dobrze poznała realia pracy samorządów w dużych i małych miejscowościach. Wie też, jak działa polityka społeczna państwa, zwłaszcza w obszarze wsparcia osób potrzebujących oraz rodzin, a także przeciwdziałania przemocy.
CZYTAJ DALEJ
Daria Gosek-Popiołek - fotografia
Daria Gosek-PopiołekPosłanka
Od 15 lat Krakowianka z wyboru, mama dwóch córek. Kierowniczka domu kultury, aktywistka miejska. Współprowadzi Ogród Osiedlowy przy ulicy Siemaszki i działa na rzecz ochrony zieleni w Krakowie, upominając się o tereny zielone dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Brała udział w akcjach i protestach przeciwko lex Szyszko i Lex Deweloper. Od kilku lat współorganizuje krakowskie Manify, działa na rzecz praw kobiet i dzieci. Prowadziła akcję na rzecz wprowadzenia zakazu pobierania opłat za pobyt na oddziałach rodziców hospitalizowanych dzieci. W ramach kampanii „Szantaż z dala od szpitala” walczyła z drastycznymi antyaborcyjnymi bilbordami i pikietami przed polskimi szpitalami. Jako członkini Zarządu Okręgu Małopolskiego Partii Razem współorganizowała protesty przeciwko PiSowskiej „reformie” sądów, wspierała protestujących pracowników Almy i Inpostu, organizowała szkolenia, spotkania, debaty. Jest wolontariuszką Zupy na Plantach, współpracuje z krakowskimi organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty, organizuje wydarzenia kulturalne. Z własnego doświadczenia wie, jak ważne są sprawna komunikacja publiczna, dobra służba zdrowia, jak bardzo potrzebne są żłobki, jak istotna jest zieleń w miastach i poza nimi, rozumie, że trzeba zacząć działać, bo stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej. Denerwuje ją, gdy politycy chowają się za słowami „nie da się”. Dla niej te słowa nie istnieją. W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa. Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Od 15 lat Krakowianka z wyboru, mama dwóch córek. Kierowniczka domu kultury, aktywistka miejska. Współprowadzi Ogród Osiedlowy przy ulicy Siemaszki i działa na rzecz ochrony zieleni w Krakowie, upominając się o tereny zielone dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Brała udział w akcjach i protestach przeciwko lex Szyszko i Lex Deweloper.
Od kilku lat współorganizuje krakowskie Manify, działa na rzecz praw kobiet i dzieci. Prowadziła akcję na rzecz wprowadzenia zakazu pobierania opłat za pobyt na oddziałach rodziców hospitalizowanych dzieci. W ramach kampanii „Szantaż z dala od szpitala” walczyła z drastycznymi antyaborcyjnymi
bilbordami i pikietami przed polskimi szpitalami.
Jako członkini Zarządu Okręgu Małopolskiego Partii Razem współorganizowała protesty przeciwko PiSowskiej „reformie” sądów, wspierała protestujących pracowników Almy i Inpostu, organizowała szkolenia, spotkania, debaty. Jest wolontariuszką Zupy na Plantach, współpracuje z krakowskimi organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty, organizuje wydarzenia kulturalne.

Z własnego doświadczenia wie, jak ważne są sprawna komunikacja publiczna, dobra służba zdrowia, jak bardzo potrzebne są żłobki, jak istotna jest zieleń w miastach i poza nimi, rozumie, że trzeba zacząć działać, bo stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej. Denerwuje ją, gdy politycy chowają się za słowami „nie da się”. Dla niej te słowa nie istnieją.
W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa.

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

CZYTAJ DALEJ
Maciej Konieczny - fotografia
Maciej KoniecznyPoseł
Wychował się na Śląsku, na górniczym osiedlu. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. W ciągu ostatnich 15 lat był magazynierem, ochroniarzem, sprzedawcą, aż w końcu dziennikarzem i doradcą samorządów. Tak jak wielu i wiele z was pracował na umowach śmieciowych i wynajmował mieszkanie za połowę swojej wypłaty. Od kilkunastu lat aktywnie działa politycznie na rzecz godnych warunków pracy, sprawiedliwych podatków i państwa, które nie zostawia nikogo za burtą. Członek zarządu i jeden z założycieli partii Razem.
CZYTAJ DALEJ
Paulina Matysiak - fotografia
Paulina MatysiakPosłanka
Urodziła się w Kutnie w 1984 roku, a dorosłe życie spędziła w Toruniu. Współautorka petycji dotyczącej wprowadzenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym w miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Bojowniczka broniąca żeńskich końcówek, która w wolnych chwilach układa do przyjaciół listy, czyta dobrą literaturę i cieszy się kolorowymi atramentami. I jak na prawdziwą lewaczkę przystało, pisze lewą rękąuu
CZYTAJ DALEJ
Adrian Zandberg - fotografia
Adrian ZandbergPoseł
Współzałożyciel Partii Razem. Urodził się w Danii, ale od dziecka mieszka na warszawskim Mokotowie. Historyk, programista, a od pewnego czasu polityk. Co tydzień można przeczytać jego felieton w Superekspresie. Po godzinach uczy córkę programowania i gra z synem w szachy. Po mieście jeździ metrem, a na wakacje koleją. Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Komisja Gospodarki i Rozwoju
CZYTAJ DALEJ
Marcelina Zawisza - fotografia
Marcelina ZawiszaPosłanka
Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat.
CZYTAJ DALEJ