Razem we władzach

Sejm

Marta Stożek - fotografia
Marta StożekPosłanka
Pochodzi z Wrocławia. Dorastała na osiedlu zwanym „Trójkątem Bermudzkim” w rodzinie robotniczej, wraz z bratem. Posiada licencjat z filologii indyjskiej. Związana z Fundacją HerStory, gdzie pracowała jako menedżerka, zajmując się edukacją antydyskryminacyjną, antyprzemocową i antywypaleniową. Ma też doświadczenie w różnych zawodach, od prowadzenia sklepu z sziszą po pisanie dokumentacji urządzeń medycznych. Pełni funkcję radnej krajowej partii oraz liderki jej wrocławskich struktur. Jest matką pięciorga dzieci. W wieku 44 lat zdiagnozowano u niej ADHD. Angażuje się w działania na rzecz praw kobiet oraz mniejszości.

Pochodzi z Wrocławia. Dorastała na osiedlu zwanym „Trójkątem Bermudzkim” w rodzinie robotniczej, wraz z bratem. Posiada licencjat z filologii indyjskiej.

Związana z Fundacją HerStory, gdzie pracowała jako menedżerka, zajmując się edukacją antydyskryminacyjną, antyprzemocową i antywypaleniową. Ma też doświadczenie w różnych zawodach, od prowadzenia sklepu z sziszą po pisanie dokumentacji urządzeń medycznych.

Pełni funkcję radnej krajowej partii oraz liderki jej wrocławskich struktur. Jest matką pięciorga dzieci. W wieku 44 lat zdiagnozowano u niej ADHD. Angażuje się w działania na rzecz praw kobiet oraz mniejszości.

CZYTAJ DALEJ
Maciej Konieczny - fotografia
Maciej KoniecznyPoseł
Wychował się na Śląsku, na górniczym osiedlu. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. W ciągu ostatnich 15 lat był magazynierem, ochroniarzem, sprzedawcą, aż w końcu dziennikarzem i doradcą samorządów. Tak jak wielu i wiele z was pracował na umowach śmieciowych i wynajmował mieszkanie za połowę swojej wypłaty. Od kilkunastu lat aktywnie działa politycznie na rzecz godnych warunków pracy, sprawiedliwych podatków i państwa, które nie zostawia nikogo za burtą. Członek zarządu i jeden z założycieli partii Razem.
CZYTAJ DALEJ
Paulina Matysiak - fotografia
Paulina MatysiakPosłanka
Urodziła się w Kutnie w 1984 roku, a dorosłe życie spędziła w Toruniu. Współautorka petycji dotyczącej wprowadzenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym w miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Bojowniczka broniąca żeńskich końcówek, która w wolnych chwilach układa do przyjaciół listy, czyta dobrą literaturę i cieszy się kolorowymi atramentami. I jak na prawdziwą lewaczkę przystało, pisze lewą ręką.
CZYTAJ DALEJ
Adrian Zandberg - fotografia
Adrian ZandbergPoseł
Współzałożyciel Partii Razem. Urodził się w Danii, ale od dziecka mieszka na warszawskim Mokotowie. Historyk, programista, a od pewnego czasu polityk. Co tydzień można przeczytać jego felieton w Superekspresie. Po godzinach uczy córkę programowania i gra z synem w szachy. Po mieście jeździ metrem, a na wakacje koleją. Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Komisja Gospodarki i Rozwoju
CZYTAJ DALEJ
Marcelina Zawisza - fotografia
Marcelina ZawiszaPosłanka
Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat.
CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Śródmieście

Julia Klimkiewicz - fotografia
Julia KlimkiewiczRadna
Z warszawskim Śródmieściem związana od urodzenia. Studiuje profilaktykę społeczną i resocjalizację, zawodowo graficzka komputerowa, ilustratorka. Współpracuje ze Stowarzyszeniem im. Tadeusza Regera - wydawcą kwartalnika Równość i organizatorem Czerwonej Akademii. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodzieży licealnej w mieście. Politycznie zajmuje się polityką karną, polityką społeczną i bezpieczeństwem w mieście. W rzadkich wolnych chwilach szydełkuje i jeździ autobusami po całym mieście. Najmłodsza Radna w historii Warszawy.

Z warszawskim Śródmieściem związana od urodzenia. Studiuje profilaktykę społeczną i resocjalizację, zawodowo graficzka komputerowa, ilustratorka. Współpracuje ze Stowarzyszeniem im. Tadeusza Regera - wydawcą kwartalnika Równość i organizatorem Czerwonej Akademii. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodzieży licealnej w mieście. Politycznie zajmuje się polityką karną, polityką społeczną i bezpieczeństwem w mieście. W rzadkich wolnych chwilach szydełkuje i jeździ autobusami po całym mieście.

Najmłodsza Radna w historii Warszawy.

CZYTAJ DALEJ
Zofia Piotrowska - fotografia
Zofia PiotrowskaRadna
Z pochodzenia poznanianka, obecnie warszawianka i mieszkanka Muranowa. Zawodowo i politycznie zajmuje się problematyką dostępnego mieszkalnictwa oraz zagadnieniami z zakresu planowania przestrzennego i polityki gruntowej miast. Architektka i urbanistka, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, autorka wielu analiz z zakresu rozwoju dostępnego mieszkalnictwa i planowania przestrzennego. Współzałożycielka i członki zarządu Stowarzyszenia Mieszkaniowego WSPÓŁ promującego społeczne budownictwo mieszkaniowe oraz spółdzielczość mieszkaniową. Członkini Partii Razem od 2020 roku, założycielka i koordynatorka koła ds. polityki mieszkaniowej.

Z pochodzenia poznanianka, obecnie warszawianka i mieszkanka Muranowa. Zawodowo i politycznie zajmuje się problematyką dostępnego mieszkalnictwa oraz zagadnieniami z zakresu planowania przestrzennego i polityki gruntowej miast.

Architektka i urbanistka, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, autorka wielu analiz z zakresu rozwoju dostępnego mieszkalnictwa i planowania przestrzennego. Współzałożycielka i członki zarządu Stowarzyszenia Mieszkaniowego WSPÓŁ promującego społeczne budownictwo mieszkaniowe oraz spółdzielczość mieszkaniową.

Członkini Partii Razem od 2020 roku, założycielka i koordynatorka koła ds. polityki mieszkaniowej.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Praga-Południe

Inga Domańska - fotografia
Inga DomańskaRadna
Urodzona w 1983 roku w Warszawie, od dziecka mieszka na Grochowie. Studiowała Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Warszawskiej, zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami w budownictwie. Zaangażowana w pomoc dla osób wykluczonych oraz imigrantek i ich dzieci. Od 2017 roku jest członkinią Razem, gdzie działa jako Radna Okręgu Warszawskiego i współkoordynatorka koła Praga-Południe. Od ponad roku jest też Radną Osiedla Kinowa, na Grochowie. Interesuje ją tematyka miejska: planowanie i rozbudowa miasta zgodna z interesem mieszkańców, dostępność przestrzeni dla rodziców i osób z niepełnosprawnościami, szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz edukacja i kultura. W Wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat Radnej Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

Urodzona w 1983 roku w Warszawie, od dziecka mieszka na Grochowie. Studiowała Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Warszawskiej, zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami w budownictwie. Zaangażowana w pomoc dla osób wykluczonych oraz imigrantek i ich dzieci.

Od 2017 roku jest członkinią Razem, gdzie działa jako Radna Okręgu Warszawskiego i współkoordynatorka koła Praga-Południe. Od ponad roku jest też Radną Osiedla Kinowa, na Grochowie.

Interesuje ją tematyka miejska: planowanie i rozbudowa miasta zgodna z interesem mieszkańców, dostępność przestrzeni dla rodziców i osób z niepełnosprawnościami, szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz edukacja i kultura.

W Wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat Radnej Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Żoliborz

Anna Maria Krasnodębska - fotografia
Anna Maria KrasnodębskaRadna
Warszawianka z urodzenia, członkini partii Razem od 2020 roku, zaangażowana feministka. Obecnie kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, gdzie współzałożyła organizację studencką wspierającą osoby neuroatypowe. Wcześniej zdobyła podyplomowe wykształcenie z zakresu praktycznej psychologii społecznej oraz tytuł licencjatki bohemistyki. Już od czasów liceum angażuje się w wolontariat, zdobywając doświadczenie m.in. w Fundacji Synapsis i Fundacji EfKropka. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym jako członkini podcastowej grupy Odsłuch Społeczny, gdzie przygotowuje i nagrywa własne audycje, pełniąc również wcześniej funkcję koordynatorki. Jako aktywistka szczególnie bliskie są jej kwestie praw zwierząt - od lat jest weganką. Prywatnie, opiekuje się kotką Nadią pochodzącą z Ukrainy, jest pasjonatką fotografii i tańca z wachlarzami bojowymi.

Warszawianka z urodzenia, członkini partii Razem od 2020 roku, zaangażowana feministka. Obecnie kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, gdzie współzałożyła organizację studencką wspierającą osoby neuroatypowe. Wcześniej zdobyła podyplomowe wykształcenie z zakresu praktycznej psychologii społecznej oraz tytuł licencjatki bohemistyki. Już od czasów liceum angażuje się w wolontariat, zdobywając doświadczenie m.in. w Fundacji Synapsis i Fundacji EfKropka. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym jako członkini podcastowej grupy Odsłuch Społeczny, gdzie przygotowuje i nagrywa własne audycje, pełniąc również wcześniej funkcję koordynatorki. Jako aktywistka szczególnie bliskie są jej kwestie praw zwierząt - od lat jest weganką. Prywatnie, opiekuje się kotką Nadią pochodzącą z Ukrainy, jest pasjonatką fotografii i tańca z wachlarzami bojowymi.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miasta Krakowa

Aleksandra Owca - fotografia
Aleksandra OwcaRadna
Radczyni prawna i krakowianka. Najczęściej działa w sferze praw kobiet, praw osób LGBT+, ochronie środowiska i praw zwierząt. Do Razem dołączyła w 2020 roku, pełniła funkcję członkini Zarządu i Rady Okręgu Krakowskiego, od 2022 członkini Rady Krajowej. Doświadczona prawniczka w zakresie planowania przestrzennego i ochrony środowiska a także praw osób LGBT+. W Razem zajmowała się między innymi analizą i sporządzaniem uwag do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, pomocą prawną i sporządzaniem projektów uchwał do Rady Miasta. Od początku obecności w partii uczestniczyła w protestach, demonstracjach i wydarzeniach, reprezentując na nich okręg. Współtworzyła w reaktywowanym Kole ds. Praw Zwierząt przy Radzie Krajowej tzw. Kartę praw zwierząt. W działalności pozapartyjnej jest od lat związana z zespołem prawnym Federacji Znaki Równości, gdzie pomaga w sprawach sądowych osób LGBT+, najczęściej w tranzycjach prawnych. Jest weganką, zwolenniczką kompleksowej zmiany prawa w stosunku do zwierząt. Zależy jej na rozdzieleniu państwa od kościoła i świeckości szkół i innych instytucji publicznych. Kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku do Sejmu RP, uzyskując trzeci wynik na liście Lewicy z piątego miejsca. W 2024 roku uzyskała, startując z list KWW Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców, mandat Radnej Miasta Krakowa.

Radczyni prawna i krakowianka. Najczęściej działa w sferze praw kobiet, praw osób LGBT+, ochronie środowiska i praw zwierząt. Do Razem dołączyła w 2020 roku, pełniła funkcję członkini Zarządu i Rady Okręgu Krakowskiego, od 2022 członkini Rady Krajowej.

Doświadczona prawniczka w zakresie planowania przestrzennego i ochrony środowiska a także praw osób LGBT+. W Razem zajmowała się między innymi analizą i sporządzaniem uwag do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, pomocą prawną i sporządzaniem projektów uchwał do Rady Miasta. Od początku obecności w partii uczestniczyła w protestach, demonstracjach i wydarzeniach, reprezentując na nich okręg. Współtworzyła w reaktywowanym Kole ds. Praw Zwierząt przy Radzie Krajowej tzw. Kartę praw zwierząt.

W działalności pozapartyjnej jest od lat związana z zespołem prawnym Federacji Znaki Równości, gdzie pomaga w sprawach sądowych osób LGBT+, najczęściej w tranzycjach prawnych. Jest weganką, zwolenniczką kompleksowej zmiany prawa w stosunku do zwierząt. Zależy jej na rozdzieleniu państwa od kościoła i świeckości szkół i innych instytucji publicznych.

Kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku do Sejmu RP, uzyskując trzeci wynik na liście Lewicy z piątego miejsca. W 2024 roku uzyskała, startując z list KWW Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców, mandat Radnej Miasta Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miasta Sopotu

Barbara Brzezicka - fotografia
Barbara BrzezickaRadna
Romanistka, filozofka, mama, feministka socjalna. W 2015 roku wspólnie z innymi zakładała pomorski okręg Razem, a jesienią startowała do sejmu w okręgu 34. Mieszka od urodzenia w Sopocie z przerwami na Erasmusa i pracę naukową we Francji. Od 2011 roku pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uczy głównie tłumaczeń, a naukowo zajmuje się przekładem pojęć filozoficznych we współpracy z Zespołem Filozofii Kultury PAN. Jako nauczycielka stara się wspierać osoby doświadczające trudności natury psychicznej i nieustannie się dokształca w tym zakresie. W latach 2015-2023 współorganizowała sopockie i trójmiejskie protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, uczestniczyła też w wielu akcjach na rzecz klimatu i praw człowieka. Do 2018 roku była rzeczniczką pomorskiego Razem oraz członkinią Rady Krajowej, w której współtworzyła między innymi program dla nauki i politykę ochrony zdrowia. Marzy o progresywnej i silnej Unii Europejskiej, o Polsce, w której można żyć bez lęku przed ubóstwem i bez konieczności zarzynania się w pracy kosztem zdrowia i relacji z bliskimi, o miastach wspierających mniejszości i otwartych na osoby z doświadczeniem uchodźctwa lub migracji niezależnie od koloru skóry, orientacji, wyznania, stopnia sprawności czy kraju pochodzenia. W wyborach do Rady Miasta Sopotu w 2024 roku uzyskała mandat zdobywając 11% głosów. Jako radna chce walczyć o miasto przyjazne dzieciom i ich rodzicom, rozwój infrastruktury rowerowej i komunikacji autobusowej, a także miejski system wspierania najmu długoterminowego oraz transparencję i wzmocnienie głosu mieszkanek i mieszkańców.

Romanistka, filozofka, mama, feministka socjalna. W 2015 roku wspólnie z innymi zakładała pomorski okręg Razem, a jesienią startowała do sejmu w okręgu 34. Mieszka od urodzenia w Sopocie z przerwami na Erasmusa i pracę naukową we Francji. Od 2011 roku pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uczy głównie tłumaczeń, a naukowo zajmuje się przekładem pojęć filozoficznych we współpracy z Zespołem Filozofii Kultury PAN. Jako nauczycielka stara się wspierać osoby doświadczające trudności natury psychicznej i nieustannie się dokształca w tym zakresie.

W latach 2015-2023 współorganizowała sopockie i trójmiejskie protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, uczestniczyła też w wielu akcjach na rzecz klimatu i praw człowieka. Do 2018 roku była rzeczniczką pomorskiego Razem oraz członkinią Rady Krajowej, w której współtworzyła między innymi program dla nauki i politykę ochrony zdrowia. Marzy o progresywnej i silnej Unii Europejskiej, o Polsce, w której można żyć bez lęku przed ubóstwem i bez konieczności zarzynania się w pracy kosztem zdrowia i relacji z bliskimi, o miastach wspierających mniejszości i otwartych na osoby z doświadczeniem uchodźctwa lub migracji niezależnie od koloru skóry, orientacji, wyznania, stopnia sprawności czy kraju pochodzenia.

W wyborach do Rady Miasta Sopotu w 2024 roku uzyskała mandat zdobywając 11% głosów. Jako radna chce walczyć o miasto przyjazne dzieciom i ich rodzicom, rozwój infrastruktury rowerowej i komunikacji autobusowej, a także miejski system wspierania najmu długoterminowego oraz transparencję i wzmocnienie głosu mieszkanek i mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Gdańsk - Wrzeszcz Dolny

Krzysztof Kwapisiewicz - fotografia
Krzysztof KwapisiewiczRadny
Gdańszczanin, programista, rowerzysta, tata². Studiował inżynierię biomedyczną na Politechnice Warszawskiej. Wieloletni wolontariusz Odysei Umysłu. W Razem od 2021 roku. Chce tworzyć miasto dostępne dla wszystkich, gdzie infrastruktura sprzyja bezpieczeństwu, integracji międzyludzkiej i jest integralną częścią ze środowiskiem. Uważa, że transport szynowy to przyszłość a mieszkańcy mają prawo do życia w miejscu gdzie nie ma zanieczyszczenia pyłem, dźwiękiem i światłem.

Gdańszczanin, programista, rowerzysta, tata². Studiował inżynierię biomedyczną na Politechnice Warszawskiej. Wieloletni wolontariusz Odysei Umysłu. W Razem od 2021 roku.

Chce tworzyć miasto dostępne dla wszystkich, gdzie infrastruktura sprzyja bezpieczeństwu, integracji międzyludzkiej i jest integralną częścią ze środowiskiem. Uważa, że transport szynowy to przyszłość a mieszkańcy mają prawo do życia w miejscu gdzie nie ma zanieczyszczenia pyłem, dźwiękiem i światłem.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Gdańsk - Przymorze Małe

Magdalena Wessel - fotografia
Magdalena WesselRadna
Mieszkanka gdańskiego Przymorza Małego od urodzenia. Była działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, feministka, aktywistka, członkini partii Razem od 2023 roku, od października 2024 zasiada także w radzie okręgu. W tygodniu studiuje psychologię, w weekendy pracuje, a wolne chwile poświęca partii, trzem kotom, podróżom i wizytom w galeriach sztuki. W kwietniu 2024 kandydowała także do Rady Miasta Gdańska z ramienia komitetu Społeczny Gdańsk, którego była współzałożycielką. Ważna jest dla niej ochrona zieleni, walka z patodeweloperką, mieszkalnictwo społeczne i komunalne, walka z wykluczeniem architektonicznym i komunikacyjnym oraz integracja mieszkańców niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, czy orientacji seksualnej.

Mieszkanka gdańskiego Przymorza Małego od urodzenia. Była działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, feministka, aktywistka, członkini partii Razem od 2023 roku, od października 2024 zasiada także w radzie okręgu.

W tygodniu studiuje psychologię, w weekendy pracuje, a wolne chwile poświęca partii, trzem kotom, podróżom i wizytom w galeriach sztuki. W kwietniu 2024 kandydowała także do Rady Miasta Gdańska z ramienia komitetu Społeczny Gdańsk, którego była współzałożycielką.

Ważna jest dla niej ochrona zieleni, walka z patodeweloperką, mieszkalnictwo społeczne i komunalne, walka z wykluczeniem architektonicznym i komunikacyjnym oraz integracja mieszkańców niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, czy orientacji seksualnej.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Gdańsk - Zaspa-Młyniec

Maksymilian Adamski - fotografia
Maksymilian AdamskiRadny
Mieszkaniec Gdańska od 2021 roku. Student Uniwersytetu Gdańskiego. Prekariusz. Działacz partii Razem, członek Rady Okręgu Pomorskiego. Kandydat KWW Społeczny Gdańsk – Miasto dla Ludzi do Rady Miasta Gdańska w kwietniu 2024 roku. Interesuje się polityką społeczną, szczególnie kryzysem bezdomności oraz ochroną środowiska naturalnego. W wolnym czasie lubi jeździć rowerem z aparatem fotograficznym w plecaku.

Mieszkaniec Gdańska od 2021 roku. Student Uniwersytetu Gdańskiego. Prekariusz. Działacz partii Razem, członek Rady Okręgu Pomorskiego.

Kandydat KWW Społeczny Gdańsk – Miasto dla Ludzi do Rady Miasta Gdańska w kwietniu 2024 roku.

Interesuje się polityką społeczną, szczególnie kryzysem bezdomności oraz ochroną środowiska naturalnego.

W wolnym czasie lubi jeździć rowerem z aparatem fotograficznym w plecaku.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Poznań - Piątkowo

Przemysław Czechanowski - fotografia
Przemysław CzechanowskiRadny
Naukowiec i nauczyciel, zafascynowany historią Poznania i Wielkopolski. Aktywista miejski mieszkający na Piątkowie od 1982 r. Współzałożyciel poznańskich struktur Partii Razem. Od 2015 r. radny Osiedla Piątkowo Północ Od 2020 r. wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo Północ Członek Rady Krajowej Lewicy Razem Całoroczny rowerzysta, zwolennik zbiorkomu i zieleni miejskiej. Walczy o prawa pracownicze i rozwój demokracji lokalnej opartej na autentycznej partycypacji społecznej i włączaniu. Wolontariusz w Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Północ.

Naukowiec i nauczyciel, zafascynowany historią Poznania i Wielkopolski.

Aktywista miejski mieszkający na Piątkowie od 1982 r.

Współzałożyciel poznańskich struktur Partii Razem.

Od 2015 r. radny Osiedla Piątkowo Północ

Od 2020 r. wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo Północ

Członek Rady Krajowej Lewicy Razem

Całoroczny rowerzysta, zwolennik zbiorkomu i zieleni miejskiej.

Walczy o prawa pracownicze i rozwój demokracji lokalnej opartej na

autentycznej partycypacji społecznej i włączaniu.

Wolontariusz w Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Północ.

CZYTAJ DALEJ

Rada Osiedla Łódź - Śródmieście-Wschód

Martyna Urbańczyk - fotografia
Martyna UrbańczykRadny
Aktywna i zaangażowana społecznie Łodzianka. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Jest też absolwentką Akademii Demokracji Socjalnej. Od 2016 roku członkini partii Razem – pełniła funkcje członkini zarządu okręgu łódzkiego oraz radnej krajowej. Związana z Osiedlem Śródmieście-Wschód w Łodzi. Od kilkunastu lat działa w organizacjach pozarządowych. Współorganizowała Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi, jest też współlaureatką dwóch nagród „Punkt dla Łodzi” – za KRM i działalność Kooperatywy Spożywczej. Działa w stowarzyszeniu Łódź Cała Naprzód. Zajmuje się tematami polityki miejskiej w kontekście mieszkalnictwa, transportu publicznego i ochrony przyrody w miastach. Działa na rzecz transparentności samorządów i jest entuzjastką prawa do informacji publicznej i spółdzielczości. Pracuje w biurze poselskim posłanki Pauliny Matysiak z Kutna. W wolnym czasie zajmuje się fotografią cyfrową i genealogią. Jest też graczką i fanką komiksów oraz szeroko pojętej popkultury.

Aktywna i zaangażowana społecznie Łodzianka. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Jest też absolwentką Akademii Demokracji Socjalnej. Od 2016 roku członkini partii Razem – pełniła funkcje członkini zarządu okręgu łódzkiego oraz radnej krajowej.

Związana z Osiedlem Śródmieście-Wschód w Łodzi. Od kilkunastu lat działa w organizacjach pozarządowych. Współorganizowała Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi, jest też współlaureatką dwóch nagród „Punkt dla Łodzi” – za KRM i działalność Kooperatywy Spożywczej. Działa w stowarzyszeniu Łódź Cała Naprzód.

Zajmuje się tematami polityki miejskiej w kontekście mieszkalnictwa, transportu publicznego i ochrony przyrody w miastach. Działa na rzecz transparentności samorządów i jest entuzjastką prawa do informacji publicznej i spółdzielczości.

Pracuje w biurze poselskim posłanki Pauliny Matysiak z Kutna. W wolnym czasie zajmuje się fotografią cyfrową i genealogią. Jest też graczką i fanką komiksów oraz szeroko pojętej popkultury.

CZYTAJ DALEJ

Rada Osiedla Łódź - Górniak

Jakub Paluch - fotografia
Jakub PaluchRadny
Zagłębiak z pochodzenia, Łodziak dzięki studenckim przygodom. Od czasów liceum zaangażowany w pomoc, aktywizm wszelkiej maści i działanie na rzecz innych. Zaczynał w Samorządzie Uczniowskim i Młodzieżowej Radzie Miasta, teraz zamierza kontynuować swoją misję w Radzie Osiedla Górniak. Na ulicy organizował protesty m.in. przeciwko Lex Czarnek 2.0, montował Różowe Skrzyneczki, wspierał lodówki społeczne i brał udział w wielu protestach przeciwko prawu antyaborcyjnemu. Zawsze stoi po stronie wykluczonych. Studiuje gospodarkę przestrzenną, więc nie jest mu obce odpowiednie planowanie miast, aby każda osoba miała łatwy dostęp do pracy, szkoły czy lekarza. Uważa, że obszary miejskie muszą być dobrze rozplanowane od podszewki, składając się w spójną, dobrze skomunikowaną całość. Naczelny hejter łódzkiego pasażu Margaret Thatcher. Prywatnie fan kolei i szeroko rozumianego zbiorkomu, amatorski gitarzysta, wielbiciel muzyki metalowej, gracz i rowerowy świr. Spędza zdecydowanie za dużo czasu patrząc na mapy.

Zagłębiak z pochodzenia, Łodziak dzięki studenckim przygodom. Od czasów liceum zaangażowany w pomoc, aktywizm wszelkiej maści i działanie na rzecz innych. Zaczynał w Samorządzie Uczniowskim i Młodzieżowej Radzie Miasta, teraz zamierza kontynuować swoją misję w Radzie Osiedla Górniak.

Na ulicy organizował protesty m.in. przeciwko Lex Czarnek 2.0, montował Różowe Skrzyneczki, wspierał lodówki społeczne i brał udział w wielu protestach przeciwko prawu antyaborcyjnemu. Zawsze stoi po stronie wykluczonych.

Studiuje gospodarkę przestrzenną, więc nie jest mu obce odpowiednie planowanie miast, aby każda osoba miała łatwy dostęp do pracy, szkoły czy lekarza. Uważa, że obszary miejskie muszą być dobrze rozplanowane od podszewki, składając się w spójną, dobrze skomunikowaną całość. Naczelny hejter łódzkiego pasażu Margaret Thatcher.

Prywatnie fan kolei i szeroko rozumianego zbiorkomu, amatorski gitarzysta, wielbiciel muzyki metalowej, gracz i rowerowy świr. Spędza zdecydowanie za dużo czasu patrząc na mapy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Lublin - Dziesiąta

Szymon Furmaniak - fotografia
Szymon FurmaniakRadny
Od ponad 10 lat jestem stałym i aktywnym gościem posiedzeń Rady Dzielnicy. Stworzyłem stronę internetową o dzielnicy Dziesiąta (www.Dziesiata.pl) oraz grupę na portalu Facebook. Chodzę na konsultacje społeczne i spotkania edukacyjne organizowane przez Urząd Miasta oraz stowarzyszenia takie jak Forum Kultury Przestrzeni. Samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania w zakresie transportu oraz miasta jako takiego - przyjaznego mieszkańcom, wygodnego. Z wykształcenia jestem bibliotekarzem i cały czas wykonuję ten zawód. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 21, a później na Politechnice Lubelskiej. Jestem całorocznym rowerzystą od wielu lat. Pomagałem Porozumieniu Rowerowemu w początkowych latach jego istnienia, a teraz stale obserwuję działania środowiska rowerowego. Od 2011 roku współtworzę lubelski klub bike polo. W 2015 roku napisałem projekt budowy wielofunkcyjnego boiska, dzięki wsparciu wielu grup sportowych, obiekt został zbudowany i służy mieszkańcom lublina. Bike Polo Lublin z powodzeniem organizuje dzięki temu międzynarodowe turnieje oraz Mistrzostwa Polski. W 2016 roku zaangażowałem się w ochronę lubelskich lokatorów, którzy zostali spisani na straty przez władze miejskie. Wspólnie z Lubelską Akcją Lokatorską udaremniliśmy przynajmniej kilka nielegalnych eksmisji, de facto, na bruk.

Od ponad 10 lat jestem stałym i aktywnym gościem posiedzeń Rady Dzielnicy. Stworzyłem stronę internetową o dzielnicy Dziesiąta (www.Dziesiata.pl) oraz grupę na portalu Facebook. Chodzę na konsultacje społeczne i spotkania edukacyjne organizowane przez Urząd Miasta oraz stowarzyszenia takie jak Forum Kultury Przestrzeni. Samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania w zakresie transportu oraz miasta jako takiego - przyjaznego mieszkańcom, wygodnego.

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem i cały czas wykonuję ten zawód. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 21, a później na Politechnice Lubelskiej.

Jestem całorocznym rowerzystą od wielu lat. Pomagałem Porozumieniu Rowerowemu w początkowych latach jego istnienia, a teraz stale obserwuję działania środowiska rowerowego. Od 2011 roku współtworzę lubelski klub bike polo. W 2015 roku napisałem projekt budowy wielofunkcyjnego boiska, dzięki wsparciu wielu grup sportowych, obiekt został zbudowany i służy mieszkańcom lublina. Bike Polo Lublin z powodzeniem organizuje dzięki temu międzynarodowe turnieje oraz Mistrzostwa Polski.

W 2016 roku zaangażowałem się w ochronę lubelskich lokatorów, którzy zostali spisani na straty przez władze miejskie. Wspólnie z Lubelską Akcją Lokatorską udaremniliśmy przynajmniej kilka nielegalnych eksmisji, de facto, na bruk.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miejska Cieszyna

Paweł Jasiński - fotografia
Paweł JasińskiRadny
Reżyser gier wideo i doświadczony lider zespołu. Planowanie wieloletnich projektów i zarządzanie budżetem to jego codzienność. Znawca nowych technologii, Innowator. Członek Związku Pracowników Branży Gier. Zwolennik zarządzania turkusowego i innych form niehierarchicznego podejmowania decyzji. Ma doświadczenie jako facylitator procesów grupowych. W demokracji stawia mocno na udział ludzi w podejmowaniu decyzji, np. za pomocą paneli obywatelskich. Zaangażowany w walkę ze zmianami klimatycznymi i zwiększanie świadomości nt. zagrożeń jakie niosą. Przeszedł szkolenie w rozładowywaniu sytuacji konfliktowych i czuwał nad pokojowym przebiegiem protestów i manifestacji. Prowadzi szkolenia z prowadzenia bezprzemocowych akcji bezpośrednich i obywatelskiego nieposłuszeństwa. Aktywnie niósł pomoc humanitarną na granicy białoruskiej. Te doświadczenia skłoniły go do poszerzenia umiejętności medycznych. Już jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy mógł sprawdzić się, działając jako wolontariusz w punkcie recepcyjnym dla Ukraińców uciekających przed wojną. W Cieszynie upatruje nadzieję na stworzenie bezpiecznego, samowystarczalnego i odpornego klimatycznie miasta, które dba o potrzeby swoich mieszkańców. Mieszka na obrzeżach, więc z troską patrzy na rozwój przedmieść, ich dostęp do handlu i usług czy stan infrastruktury miejskiej. Jego konikiem jest transport publiczny - chciałby nie musieć na co dzień korzystać z samochodu. Z racji na wykonywany zawód, widzi w Cieszynie ogromny potencjał do rozwoju branży kreatywnej i możliwość stworzenia miejsc pracy dla studentów Uniwersytetu Śląskiego i Akademii WSB. Zaangażował się w wybory samorządowe jako koordynator Komitetu Wyborczego Wyborców SIŁA, gdzie m.in. był współtwórcą programu wyborczego. Zdobył mandat radnego, prowadząc skuteczną kampanię od drzwi do drzwi. Stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, wysłuchanie ich i zrozumienie ich potrzeb. Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji. W wolnym czasie organizuje gry na żywo, tzw. Live Action Role Play (LARP). Jego nasłynniejsze dzieło, 4th of July, stało się viralem, o którym pisały zachodnie media.

Reżyser gier wideo i doświadczony lider zespołu. Planowanie wieloletnich projektów i zarządzanie budżetem to jego codzienność. Znawca nowych technologii, Innowator. Członek Związku Pracowników Branży Gier.

Zwolennik zarządzania turkusowego i innych form niehierarchicznego podejmowania decyzji. Ma doświadczenie jako facylitator procesów grupowych. W demokracji stawia mocno na udział ludzi w podejmowaniu decyzji, np. za pomocą paneli obywatelskich.

Zaangażowany w walkę ze zmianami klimatycznymi i zwiększanie świadomości nt. zagrożeń jakie niosą. Przeszedł szkolenie w rozładowywaniu sytuacji konfliktowych i czuwał nad pokojowym przebiegiem protestów i manifestacji. Prowadzi szkolenia z prowadzenia bezprzemocowych akcji bezpośrednich i obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Aktywnie niósł pomoc humanitarną na granicy białoruskiej. Te doświadczenia skłoniły go do poszerzenia umiejętności medycznych.

Już jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy mógł sprawdzić się, działając jako wolontariusz w punkcie recepcyjnym dla Ukraińców uciekających przed wojną.

W Cieszynie upatruje nadzieję na stworzenie bezpiecznego, samowystarczalnego i odpornego klimatycznie miasta, które dba o potrzeby swoich mieszkańców. Mieszka na obrzeżach, więc z troską patrzy na rozwój przedmieść, ich dostęp do handlu i usług czy stan infrastruktury miejskiej. Jego konikiem jest transport publiczny - chciałby nie musieć na co dzień korzystać z samochodu. Z racji na wykonywany zawód, widzi w Cieszynie ogromny potencjał do rozwoju branży kreatywnej i możliwość stworzenia miejsc pracy dla studentów Uniwersytetu Śląskiego i Akademii WSB.

Zaangażował się w wybory samorządowe jako koordynator Komitetu Wyborczego Wyborców SIŁA, gdzie m.in. był współtwórcą programu wyborczego. Zdobył mandat radnego, prowadząc skuteczną kampanię od drzwi do drzwi. Stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, wysłuchanie ich i zrozumienie ich potrzeb.

Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji. W wolnym czasie organizuje gry na żywo, tzw. Live Action Role Play (LARP). Jego nasłynniejsze dzieło, 4th of July, stało się viralem, o którym pisały zachodnie media.

CZYTAJ DALEJ

Rada Gminy Leśnej

Marek Kacprzak - fotografia
Marek KacprzakRadny
Od 35 lat mieszkaniec gminy Leśna, w powiecie lubańskim. Kiedyś nauczyciel, policjant, później przedsiębiorca a obecnie emeryt. Mąż i ojciec. Wegetarianin i obrońca praw zwierząt. Zdecydowany propagator państwa świeckiego. Zaangażowany w rozwój lojalnej kultury i ekologii. Uczestniczy w amatorskich grupach muzycznych. Posiada dyplom edukatora ekologicznego. Wolontariusz w schroniskach dla zwierząt. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w celach edukacyjnych. Szanujący ludzi, niezależnie od ich pozycji społecznej, płci, narodowości czy koloru skóry. Przejęty losem środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Przekonany o konieczności rozwoju komunikacji zbiorowej w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i ograniczenia zużycia paliw kopalnych. Świadomy roli budownictwa społecznego i przeciwdziałania ubóstwa dziedzicznego. W roku 2023 kandydował do sejmu RP z listy Lewicy.

Od 35 lat mieszkaniec gminy Leśna, w powiecie lubańskim. Kiedyś nauczyciel, policjant, później przedsiębiorca a obecnie emeryt. Mąż i ojciec. Wegetarianin i obrońca praw zwierząt. Zdecydowany propagator państwa świeckiego.

Zaangażowany w rozwój lojalnej kultury i ekologii. Uczestniczy w amatorskich grupach muzycznych. Posiada dyplom edukatora ekologicznego. Wolontariusz w schroniskach dla zwierząt. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w celach edukacyjnych.

Szanujący ludzi, niezależnie od ich pozycji społecznej, płci, narodowości czy koloru skóry. Przejęty losem środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Przekonany o konieczności rozwoju komunikacji zbiorowej w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i ograniczenia zużycia paliw kopalnych.

Świadomy roli budownictwa społecznego i przeciwdziałania ubóstwa dziedzicznego.

W roku 2023 kandydował do sejmu RP z listy Lewicy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miejska Czempiniu

Maciej Kuhnert - fotografia
Maciej KuhnertRadny
Członek Razem, okręg Poznań od czerwca 2015. Całe życie związany z powiatem kościańskim w Wielkopolsce. Z wykształcenia historyk, przez długi czas księgarz, obecnie pracownik banku. Od 2015 związany z samorządem. W latach 2015-2020 przewodniczący zarządu osiedla w Czempiniu. Od 2017 członek lokalnego Stowarzyszenia Aktywny Samorząd. W 2018 startując z jego ramienia zdobył mandat Radnego Rady Miejskiej w Czempiniu. W wyborach samorządowych w kwietniu 2024 ponownie wybrany radnym. W ramach rady wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członek Komisji Oświaty i Kultury. Od 2021 wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej. Członek Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. Puzonista w Orkiestrze Dętej Parada z Czempinia oraz Orkiestrze Dętej OSP z Kościana. W samorządzie zainteresowany szczególnie poprawą gminnej i szkolnej infrastruktury sportowej, promocją czytelnictwa i kultury na terenie gminy oraz dalszą rozbudową ścieżek rowerowych, przebudową ulic i chodników. W samorządzie szczególnie ceni sobie ponadpartyjną współpracę, gotowość do konstruktywnego dialogu z ludźmi reprezentującymi różne środowiska i prezentującymi odmienne poglądy.

Członek Razem, okręg Poznań od czerwca 2015. Całe życie związany z powiatem kościańskim w Wielkopolsce. Z wykształcenia historyk, przez długi czas księgarz, obecnie pracownik banku.

Od 2015 związany z samorządem.

W latach 2015-2020 przewodniczący zarządu osiedla w Czempiniu.

Od 2017 członek lokalnego Stowarzyszenia Aktywny Samorząd.

W 2018 startując z jego ramienia zdobył mandat Radnego Rady Miejskiej w Czempiniu. W wyborach samorządowych w kwietniu 2024 ponownie wybrany radnym. W ramach rady wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członek Komisji Oświaty i Kultury.

Od 2021 wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej.

Członek Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Puzonista w Orkiestrze Dętej Parada z Czempinia oraz Orkiestrze Dętej OSP z Kościana.

W samorządzie zainteresowany szczególnie poprawą gminnej i szkolnej infrastruktury sportowej, promocją czytelnictwa i kultury na terenie gminy oraz dalszą rozbudową ścieżek rowerowych, przebudową ulic i chodników.

W samorządzie szczególnie ceni sobie ponadpartyjną współpracę, gotowość do konstruktywnego dialogu z ludźmi reprezentującymi różne środowiska i prezentującymi odmienne poglądy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Poznań - Wilda

Anna Pieciul - fotografia
Anna PieciulRadna
Poznanianka, aktywistka miejska, działaczka społeczna i feministka. Zawodowo związana z badaniami marketingowymi. W Poznaniu żyje od urodzenia, ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jako studentka była inicjatorką "okresowej rewolucji" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Panelistka wydarzeń, konferencji i debat poświęconych zaangażowaniu kobiet w życie społeczne i polityczne. Propagatorka debat parlamentarnych w szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych, wieloletnia działaczka środowiska debatanckiego w Polsce. Zaangażowana była w współorganizację lokalnych protestów, m.in. przeciwko kredytowi 0%, aktywnie uczestniczy w obronie praw mieszkańców osiedla Maltańskiego w Poznaniu, których od 20 lat próbuje wyeksmitować parafia pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami. Członkini Zarząd Okręgu Wielkopolskiego Partii Razem. Jako radna osiedla aktywnie działa na rzecz lokalnych spraw mieszkańców poznańskiej Wildy. Nie pozostaje bierna, gdy widzi niesprawiedliwość społeczną, dbając o prawa tych, których głosy są ignorowane. Jako miejska aktywistka sprzeciwia się niszczeniu zieleni, ograniczaniu transportu miejskiego i złym inwestycjom deweloperskimi. Nie boi się głośno mówić o sprawach ważnych. Wyznaje zasadę "jak nie drzwiami, to oknem". Uparcie wierzy, że warto walczyć do końca - nawet gdy sprawa wydaje się przegrana. W 2024 startowała z listy komitetu Społeczny Poznań do Rady Miasta Poznania.

Poznanianka, aktywistka miejska, działaczka społeczna i feministka. Zawodowo związana z badaniami marketingowymi. W Poznaniu żyje od urodzenia, ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Jako studentka była inicjatorką "okresowej rewolucji" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Panelistka wydarzeń, konferencji i debat poświęconych zaangażowaniu kobiet w życie społeczne i polityczne. Propagatorka debat parlamentarnych w szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych, wieloletnia działaczka środowiska debatanckiego w Polsce.

Zaangażowana była w współorganizację lokalnych protestów, m.in. przeciwko kredytowi 0%, aktywnie uczestniczy w obronie praw mieszkańców osiedla Maltańskiego w Poznaniu, których od 20 lat próbuje wyeksmitować parafia pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami.

Członkini Zarząd Okręgu Wielkopolskiego Partii Razem. Jako radna osiedla aktywnie działa na rzecz lokalnych spraw mieszkańców poznańskiej Wildy. Nie pozostaje bierna, gdy widzi niesprawiedliwość społeczną, dbając o prawa tych, których głosy są ignorowane. Jako miejska aktywistka sprzeciwia się niszczeniu zieleni, ograniczaniu transportu miejskiego i złym inwestycjom deweloperskimi.

Nie boi się głośno mówić o sprawach ważnych. Wyznaje zasadę "jak nie drzwiami, to oknem". Uparcie wierzy, że warto walczyć do końca - nawet gdy sprawa wydaje się przegrana.

W 2024 startowała z listy komitetu Społeczny Poznań do Rady Miasta Poznania.

CZYTAJ DALEJ