Razem we władzach

Sejm

Daria Gosek-Popiołek - fotografia
Daria Gosek-PopiołekPosłanka
Od 15 lat Krakowianka z wyboru, mama dwóch córek. Kierowniczka domu kultury, aktywistka miejska. Współprowadzi Ogród Osiedlowy przy ulicy Siemaszki i działa na rzecz ochrony zieleni w Krakowie, upominając się o tereny zielone dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Brała udział w akcjach i protestach przeciwko lex Szyszko i Lex Deweloper. Od kilku lat współorganizuje krakowskie Manify, działa na rzecz praw kobiet i dzieci. Prowadziła akcję na rzecz wprowadzenia zakazu pobierania opłat za pobyt na oddziałach rodziców hospitalizowanych dzieci. W ramach kampanii „Szantaż z dala od szpitala” walczyła z drastycznymi antyaborcyjnymi bilbordami i pikietami przed polskimi szpitalami. Jako członkini Zarządu Okręgu Małopolskiego Partii Razem współorganizowała protesty przeciwko PiSowskiej „reformie” sądów, wspierała protestujących pracowników Almy i Inpostu, organizowała szkolenia, spotkania, debaty. Jest wolontariuszką Zupy na Plantach, współpracuje z krakowskimi organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty, organizuje wydarzenia kulturalne. Z własnego doświadczenia wie, jak ważne są sprawna komunikacja publiczna, dobra służba zdrowia, jak bardzo potrzebne są żłobki, jak istotna jest zieleń w miastach i poza nimi, rozumie, że trzeba zacząć działać, bo stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej. Denerwuje ją, gdy politycy chowają się za słowami „nie da się”. Dla niej te słowa nie istnieją. W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa. Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Od 15 lat Krakowianka z wyboru, mama dwóch córek. Kierowniczka domu kultury, aktywistka miejska. Współprowadzi Ogród Osiedlowy przy ulicy Siemaszki i działa na rzecz ochrony zieleni w Krakowie, upominając się o tereny zielone dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Brała udział w akcjach i protestach przeciwko lex Szyszko i Lex Deweloper.
Od kilku lat współorganizuje krakowskie Manify, działa na rzecz praw kobiet i dzieci. Prowadziła akcję na rzecz wprowadzenia zakazu pobierania opłat za pobyt na oddziałach rodziców hospitalizowanych dzieci. W ramach kampanii „Szantaż z dala od szpitala” walczyła z drastycznymi antyaborcyjnymi
bilbordami i pikietami przed polskimi szpitalami.
Jako członkini Zarządu Okręgu Małopolskiego Partii Razem współorganizowała protesty przeciwko PiSowskiej „reformie” sądów, wspierała protestujących pracowników Almy i Inpostu, organizowała szkolenia, spotkania, debaty. Jest wolontariuszką Zupy na Plantach, współpracuje z krakowskimi organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty, organizuje wydarzenia kulturalne.

Z własnego doświadczenia wie, jak ważne są sprawna komunikacja publiczna, dobra służba zdrowia, jak bardzo potrzebne są żłobki, jak istotna jest zieleń w miastach i poza nimi, rozumie, że trzeba zacząć działać, bo stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej. Denerwuje ją, gdy politycy chowają się za słowami „nie da się”. Dla niej te słowa nie istnieją.
W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa.

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

CZYTAJ DALEJ
Maciej Konieczny - fotografia
Maciej KoniecznyPoseł
Wychował się na Śląsku, na górniczym osiedlu. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. W ciągu ostatnich 15 lat był magazynierem, ochroniarzem, sprzedawcą, aż w końcu dziennikarzem i doradcą samorządów. Tak jak wielu i wiele z was pracował na umowach śmieciowych i wynajmował mieszkanie za połowę swojej wypłaty. Od kilkunastu lat aktywnie działa politycznie na rzecz godnych warunków pracy, sprawiedliwych podatków i państwa, które nie zostawia nikogo za burtą. Członek zarządu i jeden z założycieli partii Razem.
CZYTAJ DALEJ
Paulina Matysiak - fotografia
Paulina MatysiakPosłanka
Urodziła się w Kutnie w 1984 roku, a dorosłe życie spędziła w Toruniu. Współautorka petycji dotyczącej wprowadzenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym w miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Bojowniczka broniąca żeńskich końcówek, która w wolnych chwilach układa do przyjaciół listy, czyta dobrą literaturę i cieszy się kolorowymi atramentami. I jak na prawdziwą lewaczkę przystało, pisze lewą rękąuu
CZYTAJ DALEJ
Dorota Olko - fotografia
Dorota OlkoPosłanka
Rzeczniczka prasowa i członkini Zarządu Krajowego partii Razem; badaczka społeczna, doktorantka socjologii; siedlczanka.
CZYTAJ DALEJ
Joanna Wicha - fotografia
Joanna WichaPosłanka
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Socjolożka i pielęgniarka. Członkini Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych. Członkini zarządu stowarzyszenia Spójnik. Od 2015 r. członkini partii Razem, zasiada w prezydium Rady Krajowej tej partii.
CZYTAJ DALEJ
Adrian Zandberg - fotografia
Adrian ZandbergPoseł
Współzałożyciel Partii Razem. Urodził się w Danii, ale od dziecka mieszka na warszawskim Mokotowie. Historyk, programista, a od pewnego czasu polityk. Co tydzień można przeczytać jego felieton w Superekspresie. Po godzinach uczy córkę programowania i gra z synem w szachy. Po mieście jeździ metrem, a na wakacje koleją. Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Komisja Gospodarki i Rozwoju
CZYTAJ DALEJ
Marcelina Zawisza - fotografia
Marcelina ZawiszaPosłanka
Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat.
CZYTAJ DALEJ

Senat

Magdalena Biejat - fotografia
Magdalena BiejatWicemarszałkini Senatu
Socjolożka, od lat związana z organizacjami pozarządowymi. Jako wolontariuszka pracowała z osobami dotkniętymi bezdomnością, działała w programie obserwacji wolności zgromadzeń realizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, w Fundacji „Stocznia” zajmowała się m.in. badaniami społeczeństwa obywatelskiego i oceną skuteczności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i urzędy. Dzięki temu dobrze poznała realia pracy samorządów w dużych i małych miejscowościach. Wie też, jak działa polityka społeczna państwa, zwłaszcza w obszarze wsparcia osób potrzebujących oraz rodzin, a także przeciwdziałania przemocy.
CZYTAJ DALEJ
Anna Górska - fotografia
Anna GórskaSenatorka
Pomorzanka, rocznik znamienny 1980. Matka i feministka socjalna, aktywistka praw kobiet. Mgr stosunków międzynarodowych, absolwentka Akademii Demokracji Socjalnej. Pracuje w sektorze pozarządowym. W rzadkich wolnych chwilach organizuje obozy rockowe dla kobiet i dziewczynek oraz gra na basie.
CZYTAJ DALEJ

Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Marta Stożek - fotografia
Marta StożekRadna
Pracuje jako menedżerka w Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się edukacją antydyskryminacyjną, antyprzemocową i antywypaleniową. Posiada licencjat z filologii indyjskiej. Jest radną krajową Partii Razem i liderką jej wrocławskich struktur. Pochodzi z rodziny robotniczej. Razem z bratem dorastała na wrocławskim „trójkącie”. Matka 5-ki dzieci. W 2023 roku kandydowała do Sejmu z okręgu nr 3, Wrocław. Otrzymała 19 434 głosy. W 2024 otrzymała mandat Radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Pracuje jako menedżerka w Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się edukacją antydyskryminacyjną, antyprzemocową i antywypaleniową. Posiada licencjat z filologii indyjskiej. Jest radną krajową Partii Razem i liderką jej wrocławskich struktur. Pochodzi z rodziny robotniczej. Razem z bratem dorastała na wrocławskim „trójkącie”. Matka 5-ki dzieci. W 2023 roku kandydowała do Sejmu z okręgu nr 3, Wrocław. Otrzymała 19 434 głosy. W 2024 otrzymała mandat Radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miasta Warszawy

Zofia Smełka-Leszczyńska - fotografia
Zofia Smełka-LeszczyńskaRadna
Urodzona w 1983 roku w Krakowie. Z wykształcenia psycholożka i doktorka kulturoznawstwa, z zawodu badaczka. Autorka książek o kulturze. Zajmuje się bezpieczeństwem pieszych w ruchu drogowym. W 2019 roku po tragicznym wypadku na warszawskich Bielanach zorganizowała protest mieszkańców i apelowała do władz miasta o przebudowę infrastruktury na bezpieczniejszą dla pieszych. W partii Razem zajmowała się także inicjatywą uchwałodawczą w celu wprowadzenia w samorządzie warszawskim dofinansowania do leczenia niepłodności metodą in vitro. W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat radnej Warszawy.

Urodzona w 1983 roku w Krakowie.

Z wykształcenia psycholożka i doktorka kulturoznawstwa, z zawodu badaczka. Autorka książek o kulturze.

Zajmuje się bezpieczeństwem pieszych w ruchu drogowym. W 2019 roku po tragicznym wypadku na warszawskich Bielanach zorganizowała protest mieszkańców i apelowała do władz miasta o przebudowę infrastruktury na bezpieczniejszą dla pieszych. W partii Razem zajmowała się także inicjatywą uchwałodawczą w celu wprowadzenia w samorządzie warszawskim dofinansowania do leczenia niepłodności metodą in vitro.

W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat radnej Warszawy.

CZYTAJ DALEJ
Martyna Jałoszyńska - fotografia
Martyna JałoszyńskaRadna
Urodzona w 1993 roku. Absolwentka filologii polskiej, a także studiów podyplomowych z zakresu promocji i reklamy oraz gender studies. Zawodowo zajmuje się koordynacją międzynarodowych projektów w organizacjach pozarządowych. Wcześniej była związana m.in. z marketingiem oraz z pomocą społeczną. Wieloletnia drużynowa, instruktorka harcerska oraz instruktorka pierwszej pomocy. Radna osiedla Grochów Południowy, ambasadorka polskiego oddziału European Democracy Youth Network. Aktywistka i edukatorka feministyczna. W działalności politycznej zajmuje się przede wszystkim polityką społeczną, prawami kobiet, prawami osób z niepełnosprawnościami oraz dostępnością. W 2023 roku kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP z okręgu nr 19 (Warszawa), uzyskując 5 518 głosów. W 2024 uzyskała mandat radnej m. st. Warszawy.

Urodzona w 1993 roku. Absolwentka filologii polskiej, a także studiów podyplomowych z zakresu promocji i reklamy oraz gender studies. Zawodowo zajmuje się koordynacją międzynarodowych projektów w organizacjach pozarządowych. Wcześniej była związana m.in. z marketingiem oraz z pomocą społeczną.

Wieloletnia drużynowa, instruktorka harcerska oraz instruktorka pierwszej pomocy. Radna osiedla Grochów Południowy, ambasadorka polskiego oddziału European Democracy Youth Network. Aktywistka i edukatorka feministyczna.

W działalności politycznej zajmuje się przede wszystkim polityką społeczną, prawami kobiet, prawami osób z niepełnosprawnościami oraz dostępnością.

W 2023 roku kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP z okręgu nr 19 (Warszawa), uzyskując 5 518 głosów. W 2024 uzyskała mandat radnej m. st. Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzieliny Warszawa - Śródmieście

Julia Klimkiewicz - fotografia
Julia KlimkiewiczRadna
Z warszawskim Śródmieściem związana od urodzenia. Studiuje profilaktykę społeczną i resocjalizację, zawodowo graficzka komputerowa, ilustratorka. Współpracuje ze Stowarzyszeniem im. Tadeusza Regera - wydawcą kwartalnika Równość i organizatorem Czerwonej Akademii. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodzieży licealnej w mieście. Politycznie zajmuje się polityką karną, polityką społeczną i bezpieczeństwem w mieście. W rzadkich wolnych chwilach szydełkuje i jeździ autobusami po całym mieście. Najmłodsza Radna w historii Warszawy.

Z warszawskim Śródmieściem związana od urodzenia. Studiuje profilaktykę społeczną i resocjalizację, zawodowo graficzka komputerowa, ilustratorka. Współpracuje ze Stowarzyszeniem im. Tadeusza Regera - wydawcą kwartalnika Równość i organizatorem Czerwonej Akademii. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodzieży licealnej w mieście. Politycznie zajmuje się polityką karną, polityką społeczną i bezpieczeństwem w mieście. W rzadkich wolnych chwilach szydełkuje i jeździ autobusami po całym mieście.

Najmłodsza Radna w historii Warszawy.

CZYTAJ DALEJ
Julia Zimmermann - fotografia
Julia ZimmermannRadna
Warszawianka z urodzenia i wychowania, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, od stycznia 2024 r. mama nowego warszawiaka. Feministka, działaczka społeczna, polityczka Razem. Udziela się społecznie od czasów studenckich, m.in. tłumacząc pilne akcje Amnesty International czy współpracując z Feminoteką. Przez przez 6 lat pracowała w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, gdzie zajmowała się kwestiami finansowania badań. Od 2016 r. działa w partii Razem. Opiekuje się trzema kotami i psem. W radzie krajowej i zarządzie krajowym Razem zajmowała się m.in. polityką samorządową i naukową oraz kwestiami cyfryzacji i rozwoju technologicznego. Śródmieście Warszawy to jej dom od ponad 30 lat. Chciałaby, żeby było zielone, przyjazne pieszym i wygodne do życia. W Radzie Śródmieścia walczyć będzie o utrzymanie przez nie charakteru dzielnicy mieszkalnej, w której priorytetowo traktowane są problemy jej mieszkanek i mieszkańców.

Warszawianka z urodzenia i wychowania, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, od stycznia 2024 r. mama nowego warszawiaka. Feministka, działaczka społeczna, polityczka Razem.

Udziela się społecznie od czasów studenckich, m.in. tłumacząc pilne akcje Amnesty International czy współpracując z Feminoteką. Przez przez 6 lat pracowała w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, gdzie zajmowała się kwestiami finansowania badań. Od 2016 r. działa w partii Razem. Opiekuje się trzema kotami i psem.

W radzie krajowej i zarządzie krajowym Razem zajmowała się m.in. polityką samorządową i naukową oraz kwestiami cyfryzacji i rozwoju technologicznego.

Śródmieście Warszawy to jej dom od ponad 30 lat. Chciałaby, żeby było zielone, przyjazne pieszym i wygodne do życia. W Radzie Śródmieścia walczyć będzie o utrzymanie przez nie charakteru dzielnicy mieszkalnej, w której priorytetowo traktowane są problemy jej mieszkanek i mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ
Zofia Piotrowska - fotografia
Zofia PiotrowskaRadna
Z pochodzenia poznanianka, obecnie warszawianka i mieszkanka Muranowa. Zawodowo i politycznie zajmuje się problematyką dostępnego mieszkalnictwa oraz zagadnieniami z zakresu planowania przestrzennego i polityki gruntowej miast. Architektka i urbanistka, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, autorka wielu analiz z zakresu rozwoju dostępnego mieszkalnictwa i planowania przestrzennego. Współzałożycielka i członki zarządu Stowarzyszenia Mieszkaniowego WSPÓŁ promującego społeczne budownictwo mieszkaniowe oraz spółdzielczość mieszkaniową. Członkini Partii Razem od 2020 roku, założycielka i koordynatorka koła ds. polityki mieszkaniowej.

Z pochodzenia poznanianka, obecnie warszawianka i mieszkanka Muranowa. Zawodowo i politycznie zajmuje się problematyką dostępnego mieszkalnictwa oraz zagadnieniami z zakresu planowania przestrzennego i polityki gruntowej miast.

Architektka i urbanistka, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, autorka wielu analiz z zakresu rozwoju dostępnego mieszkalnictwa i planowania przestrzennego. Współzałożycielka i członki zarządu Stowarzyszenia Mieszkaniowego WSPÓŁ promującego społeczne budownictwo mieszkaniowe oraz spółdzielczość mieszkaniową.

Członkini Partii Razem od 2020 roku, założycielka i koordynatorka koła ds. polityki mieszkaniowej.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Ochota

Jeremi Mospan - fotografia
Jeremi MospanRadny
Warszawiak z urodzenia. Studiuje stosunki międzynarodowe i arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynował akcje wolontariackie w XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Od lat działa dla dobra swojej lokalnej społeczności i w obronie ważnych dla niego wartości. Od początku zaangażowany w Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, aktywny uczestnik warszawskich protestów Strajku Kobiet i pokojowego oporu przeciwko działaniom policji w tamtym okresie. W 2020 samodzielnie zorganizował zbiórkę funduszy dla białoruskiej opozycji demokratycznej i więźniów politycznych reżimu Łukaszenki. W 2022 zaangażował się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, na Dworcu Zachodnim pomagał przybyłym zza wschodniej granicy zorientować się w nowej rzeczywistości. Entuzjasta transportu publicznego, miejskiej zieleni i szeroko rozumianej dostępności, w wolnym czasie kinoman i zapalony rowerzysta.

Warszawiak z urodzenia. Studiuje stosunki międzynarodowe i arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynował akcje wolontariackie w XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Od lat działa dla dobra swojej lokalnej społeczności i w obronie ważnych dla niego wartości.

Od początku zaangażowany w Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, aktywny uczestnik warszawskich protestów Strajku Kobiet i pokojowego oporu przeciwko działaniom policji w tamtym okresie. W 2020 samodzielnie zorganizował zbiórkę funduszy dla białoruskiej opozycji demokratycznej i więźniów politycznych reżimu Łukaszenki. W 2022 zaangażował się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, na Dworcu Zachodnim pomagał przybyłym zza wschodniej granicy zorientować się w nowej rzeczywistości.

Entuzjasta transportu publicznego, miejskiej zieleni i szeroko rozumianej dostępności, w wolnym czasie kinoman i zapalony rowerzysta.

CZYTAJ DALEJ
Magdalena Nowakowska - fotografia
Magdalena NowakowskaRadna
Warszawianka i ochocianka z wyboru. Studentka politologii, feministka, socjalistka. Zajmują ją kwestie równouprawnienia, transportu i popularyzacji kultury. Prywatnie entuzjastka piłki nożnej i literatury. W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała 870 głosów i została wybrana radną dzielnicy Ochota.

Warszawianka i ochocianka z wyboru. Studentka politologii, feministka, socjalistka.

Zajmują ją kwestie równouprawnienia, transportu i popularyzacji kultury.

Prywatnie entuzjastka piłki nożnej i literatury.

W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała 870 głosów i została wybrana radną dzielnicy Ochota.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Praga Północ

Jakub Piasecki - fotografia
Jakub PiaseckiRadny
Urodzony w 1992 roku w Zabrzu. Obecnie mieszka w Warszawie. Inżynier, studiował automatykę i robotyką na Politechnice Śląskiej oraz Warszawskiej. Z zawodu jest programistą, z serca zaś działaczem miejskim. Interesuje się historią, ma licencję przewodnika warszawskiego PTTK, hobbystycznie oprowadza po stolicy. Od 4 lat jest również członkiem Partii Razem, od 3 lat Koordynatorem Razem na Pradze Północ. W 2021 roku współorganizował na Pl. Hallera praską akcję dzielnicową, dzięki której udało nagłośnić się sprawę schodów na Pl. Hallera utrudniających poruszanie się osobom starszym i z niepełnosprawnością. Jego zielone i rowerowe projekty do Budżetu Obywatelskiego w 2022 i 2023r., wygrały głosowanie i zostały wybrane do realizacji na Pradze Północ. W 2023 współprowadził spacer śladami książki 'Plac Leńskiego', podczas którego opowiadał o historii osiedla Praga II oraz współorganizował Pierwszą Pieszo-rowerową Masę Krytyczną na Pradze. Współprowadzi również audycję i podcast ‘Odsłuch Społeczny’ o tematyce polityczno-społecznej. Cztery lata temu wybrał Pragę Północ jako swoje miejsce do życia, gdzie na poziomie dzielnicowym działa na rzecz zieleni, czystości, spójnej i dobrze zaplanowanej infrastruktury rowerowej, dostępności i likwidowania barier architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom starszym oraz o ograniczonej mobilności. Chce zmienić Pragę na lepsze uznając jej historię oraz dbając o potrzeby jej mieszkańców.

Urodzony w 1992 roku w Zabrzu. Obecnie mieszka w Warszawie.

Inżynier, studiował automatykę i robotyką na Politechnice Śląskiej oraz Warszawskiej. Z zawodu jest programistą, z serca zaś działaczem miejskim.

Interesuje się historią, ma licencję przewodnika warszawskiego PTTK, hobbystycznie oprowadza po stolicy.

Od 4 lat jest również członkiem Partii Razem, od 3 lat Koordynatorem Razem na Pradze Północ. W 2021 roku współorganizował na Pl. Hallera praską akcję dzielnicową, dzięki której udało nagłośnić się sprawę schodów na Pl. Hallera utrudniających poruszanie się osobom starszym i z niepełnosprawnością.

Jego zielone i rowerowe projekty do Budżetu Obywatelskiego w 2022 i 2023r., wygrały głosowanie i zostały wybrane do realizacji na Pradze Północ.

W 2023 współprowadził spacer śladami książki 'Plac Leńskiego', podczas którego opowiadał o historii osiedla Praga II oraz współorganizował Pierwszą Pieszo-rowerową Masę Krytyczną na Pradze. Współprowadzi również audycję i podcast ‘Odsłuch Społeczny’ o tematyce polityczno-społecznej. Cztery lata temu wybrał Pragę Północ jako swoje miejsce do życia, gdzie na poziomie dzielnicowym działa na rzecz zieleni, czystości, spójnej i dobrze zaplanowanej infrastruktury rowerowej, dostępności i likwidowania barier architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom starszym oraz o ograniczonej mobilności. Chce zmienić Pragę na lepsze uznając jej historię oraz dbając o potrzeby jej mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Żoliborz

Anna Maria Krasnodębska - fotografia
Anna Maria KrasnodębskaRadna
Warszawianka z urodzenia, członkini partii Razem od 2020 roku, zaangażowana feministka. Obecnie kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, gdzie współzałożyła organizację studencką wspierającą osoby neuroatypowe. Wcześniej zdobyła podyplomowe wykształcenie z zakresu praktycznej psychologii społecznej oraz tytuł licencjatki bohemistyki. Już od czasów liceum angażuje się w wolontariat, zdobywając doświadczenie m.in. w Fundacji Synapsis i Fundacji EfKropka. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym jako członkini podcastowej grupy Odsłuch Społeczny, gdzie przygotowuje i nagrywa własne audycje, pełniąc również wcześniej funkcję koordynatorki. Jako aktywistka szczególnie bliskie są jej kwestie praw zwierząt - od lat jest weganką. Prywatnie, opiekuje się kotką Nadią pochodzącą z Ukrainy, jest pasjonatką fotografii i tańca z wachlarzami bojowymi.

Warszawianka z urodzenia, członkini partii Razem od 2020 roku, zaangażowana feministka. Obecnie kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, gdzie współzałożyła organizację studencką wspierającą osoby neuroatypowe. Wcześniej zdobyła podyplomowe wykształcenie z zakresu praktycznej psychologii społecznej oraz tytuł licencjatki bohemistyki. Już od czasów liceum angażuje się w wolontariat, zdobywając doświadczenie m.in. w Fundacji Synapsis i Fundacji EfKropka. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym jako członkini podcastowej grupy Odsłuch Społeczny, gdzie przygotowuje i nagrywa własne audycje, pełniąc również wcześniej funkcję koordynatorki. Jako aktywistka szczególnie bliskie są jej kwestie praw zwierząt - od lat jest weganką. Prywatnie, opiekuje się kotką Nadią pochodzącą z Ukrainy, jest pasjonatką fotografii i tańca z wachlarzami bojowymi.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Wola

Aleksandra Piekarniak - fotografia
Aleksandra PiekarniakRadna
Urodzona i wychowana na Woli. Ukończyła z wyróżnieniem French Studies and Business Management na University of London Institute in Paris. Podczas studiów aktywnie działała jako osoba odpowiedzialna za kwestie socjalne w ramach samorządu studenckiego organizując warsztaty, prowadząc mediacje i będąc osobą pierwszego kontaktu w sytuacjach kryzysowych. W 2023 roku rozpoczęła studia magisterskie na wydziale socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zagadnieniami związanymi z ochroną zabytków i nierównościami społecznymi. W wolnym czasie użycza darmowych korepetycji w domu kultury. W 2024 roku została wybrana na radną dzielnicy Wola zdobywając 905 głosów.

Urodzona i wychowana na Woli. Ukończyła z wyróżnieniem French Studies and Business Management na University of London Institute in Paris. Podczas studiów aktywnie działała jako osoba odpowiedzialna za kwestie socjalne w ramach samorządu studenckiego organizując warsztaty, prowadząc mediacje i będąc osobą pierwszego kontaktu w sytuacjach kryzysowych. W 2023 roku rozpoczęła studia magisterskie na wydziale socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zagadnieniami związanymi z ochroną zabytków i nierównościami społecznymi. W wolnym czasie użycza darmowych korepetycji w domu kultury.

W 2024 roku została wybrana na radną dzielnicy Wola zdobywając 905 głosów.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Warszawa - Bielany

Weronika Sarnowska - fotografia
Weronika SarnowskaRadna
Specjalistka projektowania i wdrażania polityk publicznych w administracji publicznej oraz włączania obywateli w procesy decyzyjne. Pracowała w londyńskim samorządzie, brytyjskiej korporacji i agencji reklamowej. Fanka zwinnych metod pracy, projektowania zorientowanego na użytkownika i włączającego przywództwa. Obecnie zawodowo związana z trzecim sektorem. Członkini Razem od 2017 roku i od 2022 Radna Krajowa partii. Członkini stowarzyszeń Razem dla Bielan i Spójnik. Inicjatorka lokalnych inicjatyw sąsiedzkich. Absolwentka Europeistyki oraz Zarządzania Innowacją w Sektorze Publicznym i stypendystka Uniwersytetu Londyńskiego. Politycznie związana z tematyką wielopokoleniowości, różnorodności oraz klimatem. Empatia, ciekawość i pokora to kluczowe wartości, którymi kieruję się pracując z różnorodnymi społecznościami. Urodzona w Warszawie. W warszawskich Bielanach zakochała się po powrocie z Londynu, gdzie mieszkała 10 lat. W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat radnej dzielnicy Bielany. Prywatnie miłośniczka tańca, spacerów i zabaw z kotką Ischią.

Specjalistka projektowania i wdrażania polityk publicznych w administracji publicznej oraz włączania obywateli w procesy decyzyjne. Pracowała w londyńskim samorządzie, brytyjskiej korporacji i agencji reklamowej. Fanka zwinnych metod pracy, projektowania zorientowanego na użytkownika i włączającego przywództwa. Obecnie zawodowo związana z trzecim sektorem. Członkini Razem od 2017 roku i od 2022 Radna Krajowa partii. Członkini stowarzyszeń Razem dla Bielan i Spójnik. Inicjatorka lokalnych inicjatyw sąsiedzkich. Absolwentka Europeistyki oraz Zarządzania Innowacją w Sektorze Publicznym i stypendystka Uniwersytetu Londyńskiego. Politycznie związana z tematyką wielopokoleniowości, różnorodności oraz klimatem. Empatia, ciekawość i pokora to kluczowe wartości, którymi kieruję się pracując z różnorodnymi społecznościami. Urodzona w Warszawie. W warszawskich Bielanach zakochała się po powrocie z Londynu, gdzie mieszkała 10 lat. W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała mandat radnej dzielnicy Bielany. Prywatnie miłośniczka tańca, spacerów i zabaw z kotką Ischią.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miasta Krakowa

Aleksandra Owca - fotografia
Aleksandra OwcaRadna
Radczyni prawna i krakowianka. Najczęściej działa w sferze praw kobiet, praw osób LGBT+, ochronie środowiska i praw zwierząt. Do Razem dołączyła w 2020 roku, pełniła funkcję członkini Zarządu i Rady Okręgu Krakowskiego, od 2022 członkini Rady Krajowej. Doświadczona prawniczka w zakresie planowania przestrzennego i ochrony środowiska a także praw osób LGBT+. W Razem zajmowała się między innymi analizą i sporządzaniem uwag do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, pomocą prawną i sporządzaniem projektów uchwał do Rady Miasta. Od początku obecności w partii uczestniczyła w protestach, demonstracjach i wydarzeniach, reprezentując na nich okręg. Współtworzyła w reaktywowanym Kole ds. Praw Zwierząt przy Radzie Krajowej tzw. Kartę praw zwierząt. W działalności pozapartyjnej jest od lat związana z zespołem prawnym Federacji Znaki Równości, gdzie pomaga w sprawach sądowych osób LGBT+, najczęściej w tranzycjach prawnych. Jest weganką, zwolenniczką kompleksowej zmiany prawa w stosunku do zwierząt. Zależy jej na rozdzieleniu państwa od kościoła i świeckości szkół i innych instytucji publicznych. Kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku do Sejmu RP, uzyskując trzeci wynik na liście Lewicy z piątego miejsca. W 2024 roku uzyskała, startując z list KWW Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców, mandat Radnej Miasta Krakowa.

Radczyni prawna i krakowianka. Najczęściej działa w sferze praw kobiet, praw osób LGBT+, ochronie środowiska i praw zwierząt. Do Razem dołączyła w 2020 roku, pełniła funkcję członkini Zarządu i Rady Okręgu Krakowskiego, od 2022 członkini Rady Krajowej.

Doświadczona prawniczka w zakresie planowania przestrzennego i ochrony środowiska a także praw osób LGBT+. W Razem zajmowała się między innymi analizą i sporządzaniem uwag do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, pomocą prawną i sporządzaniem projektów uchwał do Rady Miasta. Od początku obecności w partii uczestniczyła w protestach, demonstracjach i wydarzeniach, reprezentując na nich okręg. Współtworzyła w reaktywowanym Kole ds. Praw Zwierząt przy Radzie Krajowej tzw. Kartę praw zwierząt.

W działalności pozapartyjnej jest od lat związana z zespołem prawnym Federacji Znaki Równości, gdzie pomaga w sprawach sądowych osób LGBT+, najczęściej w tranzycjach prawnych. Jest weganką, zwolenniczką kompleksowej zmiany prawa w stosunku do zwierząt. Zależy jej na rozdzieleniu państwa od kościoła i świeckości szkół i innych instytucji publicznych.

Kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku do Sejmu RP, uzyskując trzeci wynik na liście Lewicy z piątego miejsca. W 2024 roku uzyskała, startując z list KWW Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców, mandat Radnej Miasta Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miasta Sopotu

Barbara Brzezicka - fotografia
Barbara BrzezickaRadna
Romanistka, filozofka, mama, feministka socjalna. W 2015 roku wspólnie z innymi zakładała pomorski okręg Razem, a jesienią startowała do sejmu w okręgu 34. Mieszka od urodzenia w Sopocie z przerwami na Erasmusa i pracę naukową we Francji. Od 2011 roku pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uczy głównie tłumaczeń, a naukowo zajmuje się przekładem pojęć filozoficznych we współpracy z Zespołem Filozofii Kultury PAN. Jako nauczycielka stara się wspierać osoby doświadczające trudności natury psychicznej i nieustannie się dokształca w tym zakresie. W latach 2015-2023 współorganizowała sopockie i trójmiejskie protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, uczestniczyła też w wielu akcjach na rzecz klimatu i praw człowieka. Do 2018 roku była rzeczniczką pomorskiego Razem oraz członkinią Rady Krajowej, w której współtworzyła między innymi program dla nauki i politykę ochrony zdrowia. Marzy o progresywnej i silnej Unii Europejskiej, o Polsce, w której można żyć bez lęku przed ubóstwem i bez konieczności zarzynania się w pracy kosztem zdrowia i relacji z bliskimi, o miastach wspierających mniejszości i otwartych na osoby z doświadczeniem uchodźctwa lub migracji niezależnie od koloru skóry, orientacji, wyznania, stopnia sprawności czy kraju pochodzenia. W wyborach do Rady Miasta Sopotu w 2024 roku uzyskała mandat zdobywając 11% głosów. Jako radna chce walczyć o miasto przyjazne dzieciom i ich rodzicom, rozwój infrastruktury rowerowej i komunikacji autobusowej, a także miejski system wspierania najmu długoterminowego oraz transparencję i wzmocnienie głosu mieszkanek i mieszkańców.

Romanistka, filozofka, mama, feministka socjalna. W 2015 roku wspólnie z innymi zakładała pomorski okręg Razem, a jesienią startowała do sejmu w okręgu 34. Mieszka od urodzenia w Sopocie z przerwami na Erasmusa i pracę naukową we Francji. Od 2011 roku pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uczy głównie tłumaczeń, a naukowo zajmuje się przekładem pojęć filozoficznych we współpracy z Zespołem Filozofii Kultury PAN. Jako nauczycielka stara się wspierać osoby doświadczające trudności natury psychicznej i nieustannie się dokształca w tym zakresie.

W latach 2015-2023 współorganizowała sopockie i trójmiejskie protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, uczestniczyła też w wielu akcjach na rzecz klimatu i praw człowieka. Do 2018 roku była rzeczniczką pomorskiego Razem oraz członkinią Rady Krajowej, w której współtworzyła między innymi program dla nauki i politykę ochrony zdrowia. Marzy o progresywnej i silnej Unii Europejskiej, o Polsce, w której można żyć bez lęku przed ubóstwem i bez konieczności zarzynania się w pracy kosztem zdrowia i relacji z bliskimi, o miastach wspierających mniejszości i otwartych na osoby z doświadczeniem uchodźctwa lub migracji niezależnie od koloru skóry, orientacji, wyznania, stopnia sprawności czy kraju pochodzenia.

W wyborach do Rady Miasta Sopotu w 2024 roku uzyskała mandat zdobywając 11% głosów. Jako radna chce walczyć o miasto przyjazne dzieciom i ich rodzicom, rozwój infrastruktury rowerowej i komunikacji autobusowej, a także miejski system wspierania najmu długoterminowego oraz transparencję i wzmocnienie głosu mieszkanek i mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Poznań - Piątkowo

Przemysław Czechanowski - fotografia
Przemysław CzechanowskiRadny
Naukowiec i nauczyciel, zafascynowany historią Poznania i Wielkopolski. Aktywista miejski mieszkający na Piątkowie od 1982 r. Współzałożyciel poznańskich struktur Partii Razem. Od 2015 r. radny Osiedla Piątkowo Północ Od 2020 r. wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo Północ Członek Rady Krajowej Lewicy Razem Całoroczny rowerzysta, zwolennik zbiorkomu i zieleni miejskiej. Walczy o prawa pracownicze i rozwój demokracji lokalnej opartej na autentycznej partycypacji społecznej i włączaniu. Wolontariusz w Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Północ.

Naukowiec i nauczyciel, zafascynowany historią Poznania i Wielkopolski.

Aktywista miejski mieszkający na Piątkowie od 1982 r.

Współzałożyciel poznańskich struktur Partii Razem.

Od 2015 r. radny Osiedla Piątkowo Północ

Od 2020 r. wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo Północ

Członek Rady Krajowej Lewicy Razem

Całoroczny rowerzysta, zwolennik zbiorkomu i zieleni miejskiej.

Walczy o prawa pracownicze i rozwój demokracji lokalnej opartej na

autentycznej partycypacji społecznej i włączaniu.

Wolontariusz w Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Północ.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miejska Cieszyna

Paweł Jasiński - fotografia
Paweł JasińskiRadny
Reżyser gier wideo i doświadczony lider zespołu. Planowanie wieloletnich projektów i zarządzanie budżetem to jego codzienność. Znawca nowych technologii, Innowator. Członek Związku Pracowników Branży Gier. Zwolennik zarządzania turkusowego i innych form niehierarchicznego podejmowania decyzji. Ma doświadczenie jako facylitator procesów grupowych. W demokracji stawia mocno na udział ludzi w podejmowaniu decyzji, np. za pomocą paneli obywatelskich. Zaangażowany w walkę ze zmianami klimatycznymi i zwiększanie świadomości nt. zagrożeń jakie niosą. Przeszedł szkolenie w rozładowywaniu sytuacji konfliktowych i czuwał nad pokojowym przebiegiem protestów i manifestacji. Prowadzi szkolenia z prowadzenia bezprzemocowych akcji bezpośrednich i obywatelskiego nieposłuszeństwa. Aktywnie niósł pomoc humanitarną na granicy białoruskiej. Te doświadczenia skłoniły go do poszerzenia umiejętności medycznych. Już jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy mógł sprawdzić się, działając jako wolontariusz w punkcie recepcyjnym dla Ukraińców uciekających przed wojną. W Cieszynie upatruje nadzieję na stworzenie bezpiecznego, samowystarczalnego i odpornego klimatycznie miasta, które dba o potrzeby swoich mieszkańców. Mieszka na obrzeżach, więc z troską patrzy na rozwój przedmieść, ich dostęp do handlu i usług czy stan infrastruktury miejskiej. Jego konikiem jest transport publiczny - chciałby nie musieć na co dzień korzystać z samochodu. Z racji na wykonywany zawód, widzi w Cieszynie ogromny potencjał do rozwoju branży kreatywnej i możliwość stworzenia miejsc pracy dla studentów Uniwersytetu Śląskiego i Akademii WSB. Zaangażował się w wybory samorządowe jako koordynator Komitetu Wyborczego Wyborców SIŁA, gdzie m.in. był współtwórcą programu wyborczego. Zdobył mandat radnego, prowadząc skuteczną kampanię od drzwi do drzwi. Stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, wysłuchanie ich i zrozumienie ich potrzeb. Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji. W wolnym czasie organizuje gry na żywo, tzw. Live Action Role Play (LARP). Jego nasłynniejsze dzieło, 4th of July, stało się viralem, o którym pisały zachodnie media.

Reżyser gier wideo i doświadczony lider zespołu. Planowanie wieloletnich projektów i zarządzanie budżetem to jego codzienność. Znawca nowych technologii, Innowator. Członek Związku Pracowników Branży Gier.

Zwolennik zarządzania turkusowego i innych form niehierarchicznego podejmowania decyzji. Ma doświadczenie jako facylitator procesów grupowych. W demokracji stawia mocno na udział ludzi w podejmowaniu decyzji, np. za pomocą paneli obywatelskich.

Zaangażowany w walkę ze zmianami klimatycznymi i zwiększanie świadomości nt. zagrożeń jakie niosą. Przeszedł szkolenie w rozładowywaniu sytuacji konfliktowych i czuwał nad pokojowym przebiegiem protestów i manifestacji. Prowadzi szkolenia z prowadzenia bezprzemocowych akcji bezpośrednich i obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Aktywnie niósł pomoc humanitarną na granicy białoruskiej. Te doświadczenia skłoniły go do poszerzenia umiejętności medycznych.

Już jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy mógł sprawdzić się, działając jako wolontariusz w punkcie recepcyjnym dla Ukraińców uciekających przed wojną.

W Cieszynie upatruje nadzieję na stworzenie bezpiecznego, samowystarczalnego i odpornego klimatycznie miasta, które dba o potrzeby swoich mieszkańców. Mieszka na obrzeżach, więc z troską patrzy na rozwój przedmieść, ich dostęp do handlu i usług czy stan infrastruktury miejskiej. Jego konikiem jest transport publiczny - chciałby nie musieć na co dzień korzystać z samochodu. Z racji na wykonywany zawód, widzi w Cieszynie ogromny potencjał do rozwoju branży kreatywnej i możliwość stworzenia miejsc pracy dla studentów Uniwersytetu Śląskiego i Akademii WSB.

Zaangażował się w wybory samorządowe jako koordynator Komitetu Wyborczego Wyborców SIŁA, gdzie m.in. był współtwórcą programu wyborczego. Zdobył mandat radnego, prowadząc skuteczną kampanię od drzwi do drzwi. Stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, wysłuchanie ich i zrozumienie ich potrzeb.

Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji. W wolnym czasie organizuje gry na żywo, tzw. Live Action Role Play (LARP). Jego nasłynniejsze dzieło, 4th of July, stało się viralem, o którym pisały zachodnie media.

CZYTAJ DALEJ

Rada Gminy Leśnej

Marek Kacprzak - fotografia
Marek KacprzakRadny
Od 35 lat mieszkaniec gminy Leśna, w powiecie lubańskim. Kiedyś nauczyciel, policjant, później przedsiębiorca a obecnie emeryt. Mąż i ojciec. Wegetarianin i obrońca praw zwierząt. Zdecydowany propagator państwa świeckiego. Zaangażowany w rozwój lojalnej kultury i ekologii. Uczestniczy w amatorskich grupach muzycznych. Posiada dyplom edukatora ekologicznego. Wolontariusz w schroniskach dla zwierząt. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w celach edukacyjnych. Szanujący ludzi, niezależnie od ich pozycji społecznej, płci, narodowości czy koloru skóry. Przejęty losem środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Przekonany o konieczności rozwoju komunikacji zbiorowej w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i ograniczenia zużycia paliw kopalnych. Świadomy roli budownictwa społecznego i przeciwdziałania ubóstwa dziedzicznego. W roku 2023 kandydował do sejmu RP z listy Lewicy.

Od 35 lat mieszkaniec gminy Leśna, w powiecie lubańskim. Kiedyś nauczyciel, policjant, później przedsiębiorca a obecnie emeryt. Mąż i ojciec. Wegetarianin i obrońca praw zwierząt. Zdecydowany propagator państwa świeckiego.

Zaangażowany w rozwój lojalnej kultury i ekologii. Uczestniczy w amatorskich grupach muzycznych. Posiada dyplom edukatora ekologicznego. Wolontariusz w schroniskach dla zwierząt. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w celach edukacyjnych.

Szanujący ludzi, niezależnie od ich pozycji społecznej, płci, narodowości czy koloru skóry. Przejęty losem środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Przekonany o konieczności rozwoju komunikacji zbiorowej w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i ograniczenia zużycia paliw kopalnych.

Świadomy roli budownictwa społecznego i przeciwdziałania ubóstwa dziedzicznego.

W roku 2023 kandydował do sejmu RP z listy Lewicy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Gminy Końskowola

Marcin Białek - fotografia
Marcin BiałekRadny
Od najmłodszych lat mieszkam w Końskowoli, a dokładnie w pięknej wsi Stara Wieś w woj. lubelskim. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów. Ukończyłem studia wyższe, uzyskując tytuł magistra ekonomii. W roku 2019 objąłem stanowisko sołtysa, które z wielką pasją pełnię już drugą kadencję. Jestem jednym z głównych założycieli i działaczem Koła Gospodyń Wiejskich DWA STAWY w Starej Wsi. Angażowałem się w promocję, oraz konsultacje mające na celu nadanie praw miejskich miejscowości Końskowola. W Wyborach samorządowych do Rady Gminy w Końskowoli dostałem mandat zaufania od mieszkańców.

Od najmłodszych lat mieszkam w Końskowoli, a dokładnie w pięknej wsi Stara Wieś w woj. lubelskim.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów. Ukończyłem studia wyższe, uzyskując tytuł magistra ekonomii.

W roku 2019 objąłem stanowisko sołtysa, które z wielką pasją pełnię już drugą kadencję.

Jestem jednym z głównych założycieli i działaczem Koła Gospodyń Wiejskich DWA STAWY w Starej Wsi. Angażowałem się w promocję, oraz konsultacje mające na celu nadanie praw miejskich miejscowości Końskowola. W Wyborach samorządowych do Rady Gminy w Końskowoli dostałem mandat zaufania od mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Rada Miejska Czempiniu

Maciej Kuhnert - fotografia
Maciej KuhnertRadny
Członek Razem, okręg Poznań od czerwca 2015. Całe życie związany z powiatem kościańskim w Wielkopolsce. Z wykształcenia historyk, przez długi czas księgarz, obecnie pracownik banku. Od 2015 związany z samorządem. W latach 2015-2020 przewodniczący zarządu osiedla w Czempiniu. Od 2017 członek lokalnego Stowarzyszenia Aktywny Samorząd. W 2018 startując z jego ramienia zdobył mandat Radnego Rady Miejskiej w Czempiniu. W wyborach samorządowych w kwietniu 2024 ponownie wybrany radnym. W ramach rady wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członek Komisji Oświaty i Kultury. Od 2021 wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej. Członek Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. Puzonista w Orkiestrze Dętej Parada z Czempinia oraz Orkiestrze Dętej OSP z Kościana. W samorządzie zainteresowany szczególnie poprawą gminnej i szkolnej infrastruktury sportowej, promocją czytelnictwa i kultury na terenie gminy oraz dalszą rozbudową ścieżek rowerowych, przebudową ulic i chodników. W samorządzie szczególnie ceni sobie ponadpartyjną współpracę, gotowość do konstruktywnego dialogu z ludźmi reprezentującymi różne środowiska i prezentującymi odmienne poglądy.

Członek Razem, okręg Poznań od czerwca 2015. Całe życie związany z powiatem kościańskim w Wielkopolsce. Z wykształcenia historyk, przez długi czas księgarz, obecnie pracownik banku.

Od 2015 związany z samorządem.

W latach 2015-2020 przewodniczący zarządu osiedla w Czempiniu.

Od 2017 członek lokalnego Stowarzyszenia Aktywny Samorząd.

W 2018 startując z jego ramienia zdobył mandat Radnego Rady Miejskiej w Czempiniu. W wyborach samorządowych w kwietniu 2024 ponownie wybrany radnym. W ramach rady wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członek Komisji Oświaty i Kultury.

Od 2021 wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej.

Członek Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Puzonista w Orkiestrze Dętej Parada z Czempinia oraz Orkiestrze Dętej OSP z Kościana.

W samorządzie zainteresowany szczególnie poprawą gminnej i szkolnej infrastruktury sportowej, promocją czytelnictwa i kultury na terenie gminy oraz dalszą rozbudową ścieżek rowerowych, przebudową ulic i chodników.

W samorządzie szczególnie ceni sobie ponadpartyjną współpracę, gotowość do konstruktywnego dialogu z ludźmi reprezentującymi różne środowiska i prezentującymi odmienne poglądy.

CZYTAJ DALEJ

Rada Dzielnicy Lublin - Dziesiąta

Szymon Furmaniak - fotografia
Szymon FurmaniakRadny
Od ponad 10 lat jestem stałym i aktywnym gościem posiedzeń Rady Dzielnicy. Stworzyłem stronę internetową o dzielnicy Dziesiąta (www.Dziesiata.pl) oraz grupę na portalu Facebook. Chodzę na konsultacje społeczne i spotkania edukacyjne organizowane przez Urząd Miasta oraz stowarzyszenia takie jak Forum Kultury Przestrzeni. Samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania w zakresie transportu oraz miasta jako takiego - przyjaznego mieszkańcom, wygodnego. Z wykształcenia jestem bibliotekarzem i cały czas wykonuję ten zawód. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 21, a później na Politechnice Lubelskiej. Jestem całorocznym rowerzystą od wielu lat. Pomagałem Porozumieniu Rowerowemu w początkowych latach jego istnienia, a teraz stale obserwuję działania środowiska rowerowego. Od 2011 roku współtworzę lubelski klub bike polo. W 2015 roku napisałem projekt budowy wielofunkcyjnego boiska, dzięki wsparciu wielu grup sportowych, obiekt został zbudowany i służy mieszkańcom lublina. Bike Polo Lublin z powodzeniem organizuje dzięki temu międzynarodowe turnieje oraz Mistrzostwa Polski. W 2016 roku zaangażowałem się w ochronę lubelskich lokatorów, którzy zostali spisani na straty przez władze miejskie. Wspólnie z Lubelską Akcją Lokatorską udaremniliśmy przynajmniej kilka nielegalnych eksmisji, de facto, na bruk.

Od ponad 10 lat jestem stałym i aktywnym gościem posiedzeń Rady Dzielnicy. Stworzyłem stronę internetową o dzielnicy Dziesiąta (www.Dziesiata.pl) oraz grupę na portalu Facebook. Chodzę na konsultacje społeczne i spotkania edukacyjne organizowane przez Urząd Miasta oraz stowarzyszenia takie jak Forum Kultury Przestrzeni. Samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania w zakresie transportu oraz miasta jako takiego - przyjaznego mieszkańcom, wygodnego.

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem i cały czas wykonuję ten zawód. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 21, a później na Politechnice Lubelskiej.

Jestem całorocznym rowerzystą od wielu lat. Pomagałem Porozumieniu Rowerowemu w początkowych latach jego istnienia, a teraz stale obserwuję działania środowiska rowerowego. Od 2011 roku współtworzę lubelski klub bike polo. W 2015 roku napisałem projekt budowy wielofunkcyjnego boiska, dzięki wsparciu wielu grup sportowych, obiekt został zbudowany i służy mieszkańcom lublina. Bike Polo Lublin z powodzeniem organizuje dzięki temu międzynarodowe turnieje oraz Mistrzostwa Polski.

W 2016 roku zaangażowałem się w ochronę lubelskich lokatorów, którzy zostali spisani na straty przez władze miejskie. Wspólnie z Lubelską Akcją Lokatorską udaremniliśmy przynajmniej kilka nielegalnych eksmisji, de facto, na bruk.

CZYTAJ DALEJ