Struktura Partii

Zarząd Krajowy

Anna Górska - fotografia
Anna Górska
Pomorzanka, rocznik znamienny 1980. Matka i feministka socjalna, aktywistka praw kobiet. Mgr stosunków międzynarodowych, absolwentka Akademii Demokracji Socjalnej. Pracuje w sektorze pozarządowym. W rzadkich wolnych chwilach organizuje obozy rockowe dla kobiet i dziewczynek oraz gra na basie.
CZYTAJ DALEJ
Bartosz Grucela - fotografia
Bartosz Grucela
Urodzony w 1986 r. w Olsztynie na Warmii. Absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po dwukrotnej emigracji zarobkowej na Wyspy powrócił do rodzinnego miasta gdzie pracuje w samorządzie województwa warmińsko-mazurskiego i zajmuje się współpracą międzynarodową Warmii i Mazur. Organizował walkę o pozostawienie ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie. Miejski aktywista i społecznik. Uwielbia rowery, bieganie i kajaki. Kibic FC Barcelona i Stomilu Olsztyn.
CZYTAJ DALEJ
Paulina Matysiak - fotografia
Paulina MatysiakPosłanka na Sejm RP
Urodziła się w Kutnie w 1984 roku, a dorosłe życie spędziła w Toruniu. Współautorka petycji dotyczącej wprowadzenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym w miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Bojowniczka broniąca żeńskich końcówek, która w wolnych chwilach układa do przyjaciół listy, czyta dobrą literaturę i cieszy się kolorowymi atramentami. I jak na prawdziwą lewaczkę przystało, pisze lewą ręką.
CZYTAJ DALEJ
Maciej Szlinder - fotografia
Maciej Szlinder
Filozof, socjolog, ekonomista. Doktor nauk humanistycznych. Prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego. Redaktor czasopisma naukowego "Praktyka Teoretyczna". Tłumacz. Gdynianin z pochodzenia, Poznaniak z wyboru. Miłośnik kotów, gór, piłki nożnej oraz gier planszowych.
CZYTAJ DALEJ
Joanna Wicha - fotografia
Joanna Wicha
Pielęgniarka i socjolożka. Od trzydziestu lat w służbie zdrowia. Obecnie pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszka w Warszawie. W Razem od 2015 r. Przekonana o tym, że dobrze zarządzane państwo, może być gwarantem godnego życia jego obywateli. Prywatnie miłośniczka kotów i wypraw rowerowych.ie.
CZYTAJ DALEJ

Rada Krajowa

Daria Michalina Artysiewicz - fotografia
Daria Michalina Artysiewicz
Urodzona w Białymstoku. Od 2017 roku działa w podlaskim okręgu Partii Razem. Interesuje się przede wszystkim kwestiami związanymi z prawami kobiet. Obecnie studiuje logistykę. Właścicielka dwóch wspaniałych psów.
CZYTAJ DALEJ
Grzegorz Banasik - fotografia
Grzegorz Banasik
Radny Krajowy ze Świętokrzyskiego.
CZYTAJ DALEJ
Magdalena Biejat - fotografia
Magdalena BiejatPosłanka
Socjolożka, od lat związana z organizacjami pozarządowymi. Jako wolontariuszka pracowała z osobami dotkniętymi bezdomnością, działała w programie obserwacji wolności zgromadzeń realizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, w Fundacji „Stocznia” zajmowała się m.in. badaniami społeczeństwa obywatelskiego i oceną skuteczności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i urzędy. Dzięki temu dobrze poznała realia pracy samorządów w dużych i małych miejscowościach. Wie też, jak działa polityka społeczna państwa, zwłaszcza w obszarze wsparcia osób potrzebujących oraz rodzin, a także przeciwdziałania przemocy.
CZYTAJ DALEJ
Magdalena Długosz - fotografia
Magdalena Długosz
Magdalena Długosz reprezentuje w Radzie Krajowej Lublin.
CZYTAJ DALEJ
Artur Eichhorst - fotografia
Artur Eichhorst
Od urodzenia mieszkaniec Torunia. Kulturoznawca i rusycysta. Działacz Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności.
CZYTAJ DALEJ
Kaja Filaczyńska - fotografia
Kaja Filaczyńska
Lekarka w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Pracowała w szpitalach we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Jej celem jest budowa systemu przyjaznego pacjentom i pracownikom. Jak mówi, chce żyć w Polsce, która dba o zdrowie i jakość życia swoich obywateli. W wolnym czasie lubi czytać książki, jeździć na rowerze i chodzić po górach. Jest w trakcie zdobywania Korony Sudetów.
CZYTAJ DALEJ
Paweł Gajda - fotografia
Paweł Gajda
Paweł Gajda jest radnym z Warszawy.
CZYTAJ DALEJ
Sławomir Gadek - fotografia
Sławomir Gadek
Inżynier i związkowiec. Absolwent i mentor w Mentoringowym Programie Rozwojowym Politechniki Wrocławskiej. Projektuje systemy bezpieczeństwa w samochodach. Członek Zarządu Okręgu Legnicko-Jeleniogórskiego. W Razem zajmuje się organizacją pracy i rozwojem struktur. Zaangażował się politycznie, ponieważ wierzy, że polityka to droga do czynienia dobra dla każdego. Uważa, że powinna być przemyślana i poparta badaniami. Lubi grać w gry fabularne z przyjaciółmi.

Inżynier i związkowiec. Absolwent i mentor w Mentoringowym Programie Rozwojowym Politechniki Wrocławskiej. Projektuje systemy bezpieczeństwa w samochodach. Członek Zarządu Okręgu Legnicko-Jeleniogórskiego. W Razem zajmuje się organizacją pracy i rozwojem struktur. Zaangażował się politycznie, ponieważ wierzy, że polityka to droga do czynienia dobra dla każdego. Uważa, że powinna być przemyślana i poparta badaniami. Lubi grać w gry fabularne z przyjaciółmi.

CZYTAJ DALEJ
Anna Gajdzińska - fotografia
Anna Gajdzińska
Pochodzi z Białegostoku. Do Razem wstąpiła w listopadzie 2015. Przyjechała do Wrocławia, żeby studiować filologię francuską. Pokochała to miasto i związała się z nim na stałe. Pracuje w korporacji sektora IT. Jest poliglotką. Lubi egzotyczne rośliny doniczkowe i gry komputerowe. Ma zwierzęcego przyjaciela - pytona królewskiego. Została polityczką, bo chce żyć w pięknym i sprawiedliwym świecie. Jest feministką, ideową socjalistką oraz orędowniczką odważnych i postępowych rozwiązań.
CZYTAJ DALEJ
Daria Gosek-Popiołek - fotografia
Daria Gosek-PopiołekPosłanka na Sejm RP
Od 15 lat Krakowianka z wyboru, mama dwóch córek. Aktywistka miejska działająca na rzecz ochrony zieleni, działa na rzecz praw kobiet i dzieci. Jako członkini Zarządu Okręgu Małopolskiego Partii Razem współorganizowała protesty przeciwko PiSowskiej „reformie” sądów, wspierała protestujących pracowników Almy i InPostu, organizowała szkolenia, spotkania, debaty. Pracowała jako kierowniczka domu kultury. Z własnego doświadczenia wie, jak ważne są sprawna komunikacja publiczna, dobra służba zdrowia, jak bardzo potrzebne są żłobki, jak istotna jest zieleń w miastach i poza nimi. Dla niej słowa „nie da się” nie istnieją. W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa.
CZYTAJ DALEJ
Dominik Haska - fotografia
Dominik HaskaPrezydium Rady Krajowej
Radny Krajowy z Wejherowa w województwie pomorskim.
CZYTAJ DALEJ
Leopold Hess - fotografia
Leopold Hess
Mieszka w Bielsku-Białej, pracuje w Krakowie. Wykładowca filozofii.
CZYTAJ DALEJ
Krzysztof Jasiński - fotografia
Krzysztof Jasiński
Działacz społeczny i aktywista miejski z Łańcuta. Od lat działa na rzecz transportu, przyjaznej przestrzeni miejskiej, pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Sam od roku jeździ na wózku. Współorganizator Marszu Równości w Rzeszowie i wielu protestów. Interesuje się architekturą, urbanistyką, samorządem oraz lokalną historią (przywraca pamięć o łańcuckich Żydach). Uwielbia podróże, góry i festiwale muzyczne.
CZYTAJ DALEJ
Agnieszka Lamek-Kochanowska - fotografia
Agnieszka Lamek-KochanowskaPrezydium Rady Krajowej
Radna z Bielska-Białej.
CZYTAJ DALEJ
Maciej Konieczny - fotografia
Maciej KoniecznyPoseł na Sejm RP
Wychował się na Śląsku, na górniczym osiedlu. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. W ciągu ostatnich 15 lat był magazynierem, ochroniarzem, sprzedawcą, aż w końcu dziennikarzem i doradcą samorządów. Tak jak wielu i wiele z was pracował na umowach śmieciowych i wynajmował mieszkanie za połowę swojej wypłaty. Od kilkunastu lat aktywnie działa politycznie na rzecz godnych warunków pracy, sprawiedliwych podatków i państwa, które nie zostawia nikogo za burtą. Członek zarządu i jeden z założycieli partii Razem.
CZYTAJ DALEJ
Adam Kościelak - fotografia
Adam Kościelak
Syn Polki i Kanadyjczyka, wnuk uchodźców, z urodzenia Warszawiak, z wyboru Szczecinianin, z zawodu copywriter w branży gier. Do Razem dołączył w 2020, żeby walczyć o sprawiedliwszy, piękniejszy świat. W wolnym czasie koszykarz i pilny obserwator popkultury.
CZYTAJ DALEJ
Joanna Kotkowska-Pyzel - fotografia
Joanna Kotkowska-Pyzel
Warszawianka, radczyni prawna, żona, matka, feministka. Do 50 roku życia wychowywałam synów, pracując na kilku etatach i w własnej kancelarii - spłacając kredyty hipoteczne, nie mając w zasadzie na nic więcej czasu i głosując na kolejne "mniejsze zło" mające różne nazwy i to samo wnętrze. Do Razem zapisałam się w wrześniu 2019 roku, chcąc Polski solidarnej a nie liberalnej. Prywatnie cyklistka, wielbicielka malarstwa europejskiego, kryminałów, wypraw kajakiem i podróży z namiotem.
CZYTAJ DALEJ
Zofia Malisz - fotografia
Zofia Malisz
Doktorantka na Królewskim Instytucie Technologicznym w Sztokholmie. Pochodzi z Poznania gdzie skończyła UAM.
CZYTAJ DALEJ
Igor Mencel - fotografia
Igor Mencel
Poznaniak, obecnie na południu Francji, gdzie jest asystentem nauczania angielskiego. Wcześniej pracował w turystyce, na lotnisku, w banku, korporacji, kawiarniach i recepcji. Przed działalnością w Radzie Krajowej był członkiem zarządu okręgu poznańskiego. W partii od samego początku jej istnienia – by walczyć o państwo dobrobytu, równość, ochronę przyrody i lepszą edukację.
CZYTAJ DALEJ
Mateusz Merta - fotografia
Mateusz Merta
Mateusz Merta reprezentuje Podbeskidzie.
CZYTAJ DALEJ
Michał Michalski - fotografia
Michał Michalski
Reprezentuje województwo opolskie.
CZYTAJ DALEJ
Bartosz Migas - fotografia
Bartosz Migas
Łodzianin działający w partii od 2015. Socjalista, prawnik, asystent społeczny posłanki Pauliny Matysiak, autor tekstów (felietonów i komentarzy politycznych) publikowanych m. in. w Krytyce Politycznej i Nowym Obywatelu, prywatnie mąż i ojciec. Sprawuje mandat Radnego Rady Krajowej drugą kadencję z rzędu.
CZYTAJ DALEJ
Konrad Mostek - fotografia
Konrad MostekPrezydium Rady Krajowej
Studiuje prawo, kończy pisać pracę magisterską poświęconą uprawnieniom zakładowych organizacji związkowych. Zajmuje się problematyką świeckości państwa i praw pracowniczych. Współorganizował obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Świecka szkoła”- udało się wtedy zebrać podpisy 100 tysięcy Polek i Polaków popierających wyprowadzenie lekcji religii ze szkół.
CZYTAJ DALEJ
Jakub Niewiadomski - fotografia
Jakub Niewiadomski
Teolog ewangelicki, obecnie pracuje w biurze poselskim Adriana Zandberga. Doświadczył śmieciowej pracy m.in. w handlu, gastronomii, hotelarstwie i organizacjach pozarządowych. Członek redakcji magazynu Kontakt. Łodzianin, od ponad dekady w Warszawie. Od kiedy pamięta zaangażowany w budowę bardziej sprawiedliwej, bezpiecznej i zielonej rzeczywistości. W partii Razem od 2015 roku.
CZYTAJ DALEJ
Paulina Nowak - fotografia
Paulina Nowak
Słupczanka. Aktywistka na rzecz progresywnej polityki społecznej i klimatycznej. Ekonomistka społeczna. Założycielka wielkopolskich struktur Lewicy Razem. Uwielbiam koty i jazdę na rowerze.
CZYTAJ DALEJ
Dorota Olko - fotografia
Dorota Olko
Rzeczniczka prasowa i członkini rady krajowej partii Razem; badaczka społeczna, doktorantka socjologii; siedlczanka.
CZYTAJ DALEJ
Ewa Owerczuk - fotografia
Ewa Owerczuk
Ewa Owerczuk jest Radną Krajową z Krakowa.
CZYTAJ DALEJ
Anna Sikora - fotografia
Anna Sikora
Sieradzanka, socjalistka, mama, była dziennikarka, aktywistka na rzecz praw kobiet i klimatu, w Razem od 2017 roku. Pracowała przy kampanii do europarlamentu, do Sejmu i kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia. Specjalistka od mediów społecznościowych.
CZYTAJ DALEJ
Barbara Słania - fotografia
Barbara Słania
Bytomianka, rocznik 1981, przez całe życie związana z pograniczem Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. W (Lewicy) Razem od 2015, wcześniej bezpartyjna. Zdeklarowana zwolenniczka transportu kolejowego. Z wykształcenia socjolożka, interesuje się mniejszościami narodowymi i etnicznymi oraz tematyką wykluczenia społecznego. Członkini Stowarzyszenia im. T. Regera oraz redakcji "Równości".
CZYTAJ DALEJ
Michał Sokolski - fotografia
Michał Sokolski
Reprezentuje województwo zachodnio-pomorskie.
CZYTAJ DALEJ
Marta Stożek - fotografia
Marta Stożek
Wychowała się w Trójkącie Bermudzkim we Wrocławiu i od najmłodszych lat widziała, co dzieje się, gdy państwo nie pomaga i nie widzi problemu biedy. Dlatego teraz nieodpłatna praca społeczna jest dla niej równie ważna jak płatna praca zawodowa. Pracowała w handlu, w biurze, w korporacji, prowadziła też własny mały biznes. Aktualnie pracuje jako asystentka zarządu w firmie IT. W partii zajmuje się współpracą z organizacjami i aktywistami, akcjami ulicznymi i miejskimi. Odwaga, zdolność do kompromisów, zrozumienie języka i perspektywy drugiego człowieka - wszystko, czego nauczyła się jako matka pięciorga dzieci, jest tu wręcz bezcenne. Była współtwórczynią komitetu wyborczego do rady miasta "Wrocław dla Wszystkich", w którym połączyły się lewicowe organizacje, aktywiści i feministki. Organizowała zbiórkę podpisów pod projektem “Ratujmy Kobiety 2017”, jako liderka Okręgu wrocławskiego Razem startowała z drugiego miejsca w wyborach do Sejmu w 2019 r. Obecnie jest radną krajową Razem.
CZYTAJ DALEJ
Marcin Szost - fotografia
Marcin Szost
Z urodzenia płocczanin, obecnie mieszkaniec gminy Lesznowola, w powiecie piaseczyńskim. Ekonomista, specjalizujący się w analizie procesów produkcyjnych. Zatrudniony był w największych polskich firmach, obecnie kontroler finansowy w szwajcarskiej korporacji. Absolwent Politechniki Warszawskiej (ekonomia), studiów podyplomowych z informatyki i rolnictwa, uczestnik kursów na Akademii Finansów EY oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych Krytyki Politycznej. Autor artykułów w tematyce długookresowych przemian ekonomicznych i technologicznych. Organizator i wieloletni aktywista w licznych organizacjach, m.in. w Płockim Klubie Fantastyki, Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci oraz Stowarzyszeniu Spójnik. W przeszłości związany z Unią Wolności i Wiosną, obecnie koordynator piaseczyński Razem. Członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, lokalny działacz w gminie Lesznowola, jako radny sołecki doprowadził do powstania Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Gier „Gore” oraz Stowarzyszenia „Nasza Zgorzała”. Amator biegania oraz fan gier wszelakich.
CZYTAJ DALEJ
Martyna Urbańczyk - fotografia
Martyna Urbańczyk
Łodzianka. Aktywistka miejska i feministka, działa w partii Razem oraz ruchu miejskim Tak dla Łodzi. Absolwentka Akademii Demokracji Socjalnej. Interesuje się polityką miejską, prawami pracowniczymi, feminizmem i ekologią. W wolnych chwilach ogląda amerykańskie seriale i czyta książki. Asystentka posłanki Pauliny Matysiak.
CZYTAJ DALEJ
Robert Wiśniewski - fotografia
Robert Wiśniewski
Rocznik 1979, mieszka W Gorzowie Wielkopolskim, z wykształcenia historyk, choć większość swojej kariery zawodowej spędził jako pracownik fizyczny, pracując na liniach produkcyjnych. w Razem od 2016 roku, dwukrotnie wybrany na członka zarządu okręgu w swoim regionie, pełnił tam również funkcję komisarza. Za swój priorytet uważa sprawy pracownicze. Miłośnik fantasy i strategii turowych.
CZYTAJ DALEJ
Adrian Zandberg - fotografia
Adrian ZandbergPoseł na Sejm RP
Trzydzieści lat temu rodzice przywieźli go z Danii do Polski (bez pytania o zdanie…). Odtąd dokłada starań, żeby Polskę nieco do Danii upodobnić. Po drodze zdarzyło mu się bronić bezpłatnych studiów, organizować protesty przeciw wojnie w Iraku, rozkręcać kampanię przeciwko korporacjom wyprowadzającym zyski do rajów podatkowych, Warszawską Kooperatywę Spożywczą i parę innych inicjatyw. Zawodowo programuje i uczy...
CZYTAJ DALEJ
Marcelina Zawisza - fotografia
Marcelina ZawiszaPosłanka na Sejm RP
Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat.
CZYTAJ DALEJ
Magdalena Zglenicka - fotografia
Magdalena ZglenickaPrezydium Rady Krajowej
Mieszkanka Rekowa Górnego. Z wykształcenia pedagog, obecnie pracowniczka wydawnictwa edukacyjnego. Lokalna aktywistka, radna Rady Sołeckiej. Mama ośmioletniego Bruna.
CZYTAJ DALEJ
Julia Zimmermann - fotografia
Julia Zimmermann
Urodziła się i mieszka w Warszawie. Antropolożka społeczna, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Feministka, specjalistka od organizacji pozarządowych i warunków uprawiania nauki. W Razem zajmuje się m. in. samorządami, polityką społeczną oraz nauką i szkolnictwem wyższym. W latach 2017-2019 członkini zarządu krajowego Razem.
CZYTAJ DALEJ