Poznań: czy można demonstrować niepolitycznie?

Czy nasze wychodzenie ulice ma jakiekolwiek znaczenie? Czy #czarnyprotest miał wpływ na zatrzymanie barbarzyńskiego prawa antyaborcyjnego? Czy wychodząc co roku na Manife „bawimy się”? Jaki ma wydźwięk obecność na ulicach? I czy te pytania są stawiane w odpowiedni sposób?

Okręg poznański Partii Razem zaprasza na spotkanie wokół świeżo wydanej książki Judith Butler „Zapiski o performatywnej teorii zgromadzeń”. Zastanowimy się i będziemy dyskutować o tym, jak w teorii i praktyce wyglądają demonstracje, na ile książka odnosi się i wpasowuje w polskie realia demonstrowania, jaka jest praktyka i nasze doświadczenie organizacji i uczestnictwie w zgromadzeniach publicznych.

Uczestniczki spotkania: Joanna Bednarek (filozofka, pisarka, współpracuje z Pracownią Pytań Granicznych i z Interdyscyplinarnym Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM), Maja Staśko (doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM), Ola Juchacz (pracownica kultury, feministka, kulturoznawczyni), Magda Malinowska (członkini OZZ Inicjatywa Pracownicza i Federacji Anarchistycznej). Prowadzenie: Florentyna Gust.

część I:

Czy możemy demonstrować apolitycznie?

Pierwsza część spotkania: Czy możemy demonstrować apolitycznie?

Posted by Razem Poznań on 28. februar 2017

część II:

Czy możemy demonstrować apolitycznie? II

Część druga spotkania: Czy możemy demonstrować apolitycznie?

Posted by Razem Poznań on 28. februar 2017