Poznań: Porozmawiajmy o niepełnosprawności

21 października 2016 roku minął drugi rok od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego opiekunów osób niepełnosprawnych. Trybunał za niekonstytucyjne uznał różnicowanie wsparcia opiekunów według kryterium wieku, w jakim powstała niepełnosprawność podopiecznego. Do dzisiaj wyrok nie doczekał się odpowiedzi ze strony rządzących.

Drugim tematem, o którym chcielibyśmy porozmawiać jest sytuacja osób niepełnosprawnych na polskim rynku pracy. Jakie są możliwości zatrudnienia takich osób, w jaki sposób z nimi współpracować? Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy!

W spotkaniu wezmą udział: Rafał Bakalarczyk (Instytut Polityki Społecznej UW), Agnieszka Frankowska (Dobra i Wino, Dobra Spółdzielnia Socjalna), Łukasz Garczewski (Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym), Ania Janiak (Spółdzielnia Socjalna FURIA, Fundacja FIONA). Spotkanie poprowadził Amadeusz Smirnow (Razem Poznań).

Porozmawiajmy razem o niepełnosprawności

Nagranie z sobotniego spotkania otwartego Porozmawiajmy razem o niepełnosprawności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i ciekawą dyskusję 🙂

Posted by Razem Poznań on 7. desember 2016