Kielce: Przeciw zwolnieniom ratowników medycznych

Liczni ratownicy medyczni z całej Polski protestowali przeciwko zwolnieniu ich kolegów z Kielc. Protest miał miejsce przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii, gdzie radni zebrali się na sesji Sejmiku Województwa.

Delegacja okręgu świętokrzyskiego Razem przyłączyła się do protestu, aby wyrazić wsparcie dla bezprawnie zwolnionych ratowników. Żądamy przywrócenia ich do pracy, a od władz województwa domagamy się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zwolnienie. 

Przy okazji powtarzamy nasze postulaty dotyczące ochrony zdrowia w Polsce: wydatki na leczenie, jedne z najniższych w Europie, muszą być podniesione do poziomu 6,8% PKB.

Istnienie i zakładanie związków zawodowych jest prawem pracowników. Sprzeciwiamy się jakimkolwiek szykanom wobec osób dążących do organizowania się w związku zawodowym.

Na szczególne potepienie zasługuje fakt, jeśli za groźbami i zastraszaniem pracowników stoi instytucja podległa władzy państwowej, a marszałek województwa Adam Jarubas (PSL) broni decyzji dyrektorki pogotowia.