Opole: O samorządzie w Dobrzeniu Wielkim

Zorganizowaliśmy w Dobrzeniu „rozmowę o samorządzie” z udziałem mieszkanek i mieszkańców, wójta gminy Dobrzeń Wielki oraz przewodniczącego rady powiatu opolskiego. Dziękujemy im za wszystkie pytania i refleksje na temat tego, jak poprawić los lokalnych wspólnot. Chcemy pisać program samorządowy w bezpośrednich rozmowach z ludźmi i samorządowcami – czerpiemy inspirację z doświadczenia i potrzeb lokalnych społeczności. Czas na poważne traktowanie referendów lokalnych, na poprawę połączeń kolejowych i autobusowych, na klauzule społeczne chroniące słabszych, na lepszą infrastrukturę rowerową, na czyste powietrze i ochronę mniejszości etnicznych i narodowych. Czas na samorząd otwarty na potrzeby obywatelek i obywateli, który będzie respektował ich prawo do samostanowienia i dawał im większe możliwości kontroli.

"Rozmowa o samorządzie"

Publicerat av Razem Opolskie den 20 januari 2018

Publicerat av Razem Opolskie den 20 januari 2018

W niedzielę obradowaliśmy w Opolu i wzięliśmy udział w comiesięcznej demonstracji pogrzebania demokracji na Opolszczyźnie. Byliśmy i jesteśmy tam, gdzie ludzie oczekują naszego wsparcia. Gościliśmy w mediach i mówiłyśmy o tym, co można zrobić, by nasze miasta, wsie i miasteczka były lepszym miejscem do życia.

 

21 stycznia wraz z częścią Rady Krajowej wzięłyśmy i wzięliśmy udział w styczniowej miesięcznicy pogrzebania demokracji…

Publicerat av Razem Opolskie den 21 januari 2018