Skierniewice: Przywróćmy połączenia kolejowe

Domagamy się od marszałka województwa, by przywrócił wygaszone połączenia kolejowe do Skierniewic.

Wraz z nowym rozkładem jazdy w weekendy zniknęło poranne połączenie do Skierniewic. Pierwszy pociąg w Skierniewicach jest dopiero o 7:34. Pan Marszałek zapomniał, że w weekendy ludzie też pracują np. w skierniewickim szpitalu. Przez zmianę w rozkładzie jazdy stracili możliwość dojazdu do pracy w weekend i chociaż mają wykupione bilety miesięczne to w sobotę i w niedzielę muszą sobie transport organizować na własną rękę.

W tej sprawie interweniowali okoliczni wójtowie ale marszałek uznał, że poranne połączenie jest mało zyskowne bo pociągiem jeździ średnio 16 osób.

Panie Marszałku! Przypominamy, że do zadań każdego z samorządów należy organizacja transportu publicznego, a kolej przynosi na tyle duże zyski, że nie jest problemem jedno połączenie, które akurat nie jest tak bardzo dochodowe. Poza tym kwestii organizacji transportu i dbałości o komfort i bezpieczeństwo podróży mieszkańców województwa nie można przeliczać tylko na pieniądze. Rozwój kolei powinien być priorytetem gdyż jest to tani, bezpieczny i przyjazny dla środowiska środek transportu. Sieć połączeń wojewódzkich trzeba rozbudowywać – a nie likwidować. A może tak należałoby przeprowadzać regularne konsultacje społeczne i rozkład jazdy napisać razem z mieszkańcami? Dzięki temu lokalna społeczność miałaby możliwość wypowiedzieć się na temat częstotliwości kursów a tym samym uzyskała wpływ na to jak ma wyglądać rozkład jazdy. Nie jest wyjściem organizacja komunikacji zastępczej, bo po to mamy kolej w województwie, żeby z niej korzystać. W obecnej sytuacji widać, że zabrakło partnerstwa i poszanowania potrzeb mieszkańców województwa.

Skandaliczna postawa Marszałka Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Chcecie pociąg? To zapłaćcie ! Wraz z nowym…

Publicerat av Razem Skierniewice den 16 mars 2018