Zapraszamy na 1 maja do Poznania!

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie, członków, stażystów, stażystki, sympatyków i sympatyczki Razem na obchody Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy – 1 maja 2018 roku o godz. 15:00 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu!

W tym roku główne obchody partyjne Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy – 1 Maja odbędą się w stolicy Wielkopolski, gdzie rok temu z sukcesem udało się zorganizować pierwszy od lat przemarsz z okazji Święta Pracy.

Na całe lata 1 maja został zabrany pracownikom i pracownicom w Polsce. Wpierw przez władze PRL, które święto walki o prawa i wolności klasy pracującej zmieniły w laurkę wystawianą autorytarnej władzy, która sama nie wzbraniała się przed krwawym tłumieniem pracowniczych wystąpień. Następnie w czasach transformacji i za rządów przeróżnych partii prawicy, 1 maja celowo rugowany był ze świadomości społecznej. Został zapomniany bądź sprowadzony do roli pamiątki dawnych dobrych czasów garstki postkomunistycznych aparatczyków.

Czas to zmienić! 1 maja powinien być datą walki o nasze wspólne prawa tu i teraz. Pamięć tych, którzy zginęli za ideały wolności, równości i demokracji uczcimy kontynuowaniem ich dziedzictwa dzisiaj.  Będziemy głośno mówić o nierównym traktowaniu kobiet, o seksizmie w miejscu pracy, o bezpłatnej pracy w domu. Krzyczeć o tym co nas boli w codziennym życiu. Czas pokazać solidarność i determinację!

A ponieważ majówka to dla wielu czas na zasłużony odpoczynek – przyjmiemy was w Poznaniu z otwartymi rękoma i spędzimy ten czas Razem!