Czas na świeckie państwo!

Już tej wiosny startuje inicjatywa organizacji i partii, którym leży na sercu rozdział kościoła od państwa. Współtworzymy projekt ustawy, która uporządkuje dwie główne sprawy: jawność przychodów i likwidację przywilejów finansowych kościoła.

Równość przede wszystkim. Bez względu na wyznanie!

Nieraz powtarzaliśmy o potrzebie rozdziału kościoła od państwa, o tym, że lekarz czy farmaceuta nie ma prawa odmówić pacjentce ze względu na tzw. „klauzulę sumienia”. O tym, że szkoła powinna być świecka, a lekcje religii powinny odbywać się poza jej murami.

Umowa między Polską a Watykanem postawiła kościół katolicki na uprzywilejowanej pozycji względem innych związków wyznaniowych. Już od dawna w naszym kraju powinna obowiązywać ustawa regulująca stosunki Polski z kościołem. Takie zapisy mają między innymi polscy muzułmanie i zielonoświątkowcy.

Obywatelska zbiórka podpisów

W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić obywatelską zbiórkę podpisów. Potrzebujemy ich minimum 100 tysięcy! Wtedy będziemy mogli złożyć projekt w Sejmie. Dołącz do inicjatywy!

Projekt ustawy znajdziecie na kongresswieckosci.pl.

Ile kosztuje nas kościół katolicki?

Chcesz wiedzieć, ile wydaliśmy na kościół katolicki od czasu podpisania konkordatu? My też! Na tej stronie znajdziesz aktualne dane – co sekundę wpłacamy kolejne 79 zł.