O obronie ul. Dąbrowszczaków w hiszpańskiej prasie

Nasze działania w obronie ulicy Dąbrowszczaków zostały dostrzeżone w Hiszpanii!🇪🇸

Na portalu Diario Público pojawił się artykuł opisujący walkę z dekomunizacją i z obronę imienia ochotników i ochotniczek z XIII Brygady Miedzynarodowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Polsce. Nie mogło w nim zabraknąć naszego kochanego #Olsztyna. Jest to jedyne miasto w Polsce, które ma nazwę tej ulicy (ciągle trzymamy kciuki z Warszawę 👍).

W artykule czytamy*: 
Z drugiej strony, Naczelny Sąd Administracyjny postanowił, że w Olsztynie, mieście położonym na północy kraju,licżacym około 200 tysięcy mieszkańców, Dąbrowszczacy raz jeszcze znajdą się na mapie miasta. Sad Najwyższy zdecydował, że w tej sprawie zarówno rząd [Prawa i Sprawiedliwości] oraz IPN działał przedwcześnie i arbitralnie. Oświadczając, że wystarczy „przeczytać w encyklopedii” by dowiedzieć się, że brygadziści z XIII [brygady] mieli różne poglądy polityczne, a wręcz nie byli członkami żadnej partii, dlatego XIII Brygada nie może być postrzegana jako symbol totalitaryzmu i propagatora komunizmu.

Cały artykuł okraszony jest zdjęciem z demonstracji zorganizowanej przez Razem w czerwcu 2017 roku na ulicy Dąbrowszczaków.

Zachęcamy do lektury!

*tłumaczenie własne.