Razem ze związkami na Warmii i Mazurach

Razem ze związkami!

Wczoraj odbyliśmy kolejne, cykliczne już spotkanie z Jarosławem Szunejko, przewodniczącym Rady Opzz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Rozmawialiśmy o aktualnych sprawach pracowniczych, w które zaangażowany jest lokalny OPZZ, między innymi w olsztyńskim teatrze im. Stefana Jaracza, Olsztyńskim Teatrze Lalek, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Wyraziliśmy zapewnienie, że Razem, jak zawsze, gotowe jest wesprzeć stronę związkową.

Ustaliliśmy, że na wiosnę wspólnie zorganizujemy konferencję dotyczącą polityki społecznej, podczas której poruszone zostaną takie tematy jak podstawowy dochód gwarantowany, świadczenia 500+, Program Mama 4+ i inne. Szykuje się gorąca dyskusja, a jej przedsmak mieliśmy już podczas wczorajszej rozmowy.

Ostatnim punktem rozmowy była dyskusja o sytuacji wyborczej i planach lewicy na start w najbliższych wyborach do Europarlamentu oraz Sejmu RP.

Na zakończenie przewodniczący Szunejko pogratulował nam sukcesu związanego z obronieniem nazwy ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie.