Razem i Koalicja ZaZieleń Poznań

Razem Poznań członkiem Koalicja ZaZieleń Poznań!

Koalicję Zazieleń Poznań tworzą stowarzyszenia i organizacje działające na terenie całego miasta. Są to m.in. Urbanator. Miasto to ludzie.Zielony GrunwaldKolektyw Kąpielisko i Zielona Starołęka.

Cele koalicji to m.in.:
➡️ ochrona terenów o wartości przyrodniczej w Poznaniu
➡️ obrona terenów zielonych przed zabudową
➡️ zmiana polityki zarządzania terenami zieleni miejskiej
➡️ zwiększanie partycypacji obywatelskiej

Jednym z priorytetów przyjętej przez Radę Miasta Poznania Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+ było „uczynienie z Poznania „zielonego”, ekomobilnego miasta, które posiada łatwo dostępne dla wszystkich tereny zieleni”.

Poznański Earthstrike

Papier cierpliwy, wszystko przyjmie. Kolejne ostoje zieleni w naszym mieście są zagrożone zabudową – w Parku Kasprowicza zagrożonych wycinką jest kilkaset drzew (w tym miejscu ma powstać kryty basen i tor wrotkarski), Zielony Grunwald walczy o zmianę lokalizacji Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, Naramowice borykają się z agresywną zabudową deweloperską, Starołęce Małej grozi odcięcie od ostatnich dostępnych dla mieszkańców miejsc zieleni. Przykłady podobnych działań można mnożyć.

Koalicja powstała by wspólnie walczyć o przyjazną i zieloną przestrzeń w naszym mieście. Przy obojętności i braku zrozumienia dla takiego sposobu myślenia zdecydowanej większości radnych tylko wspólne działania mieszkańców i mieszkanek Poznania mogą dać efekt w postaci lepszego i zdatnego do życia miasta.