Równość zawsze przejdzie!

Równość zawsze przejdzie!

Gniezno to kolejne miasto na mapie Polski, w którym zorganizowano marsz równości. Udało się pomimo niechęci władz miasta i kontrmanifestacji prawicy! Ramię w ramię zamanifestowaliśmy, że chcemy w Polsce równości małżeńskiej bez względu na płeć.

Chcieli nas zablokować, najpierw prawnie, potem fizycznie, ale zebrało się dzisiaj 500 odważnych osób i przeszliśmy ogłaszając Gniezno Pierwszą Stolicą Równości! – piszą organizatorki i organizatorzy – To pierwszy Marsz w Gnieźnie, a Gniezno to najmniejsze miasto w Polsce, w którym do tej pory podobne wydarzenie zostało zorganizowane! To początki tej fali ruchu na rzecz praw człowieka, który solidarnie walczy również o poprawę warunków osób żyjących poza największymi ośrodkami w naszym kraju. A początki – no cóż – bywają niełatwe. Tym bardziej jesteśmy dumni i dumne, że byliśmy wspólnie w tej podróży! Gniezno dzisiaj to Polska w soczewce – mieliśmy nieodpowiedzialnych polityków dolewających oliwy do ognia, niezależne sądy, zmanipulowanych propagandą nienawistników i społeczeństwo obywatelskie solidarnie walczące o społeczeństwo otwarte i wolne! To był historyczny marsz w I historycznej Stolicy Polski! Ale to nie koniec walki o równe prawa w tym roku! Kolejny Marsz Równości – w Łodzi już 27 kwietnia, tym razem – pod patronatem tamtejszego przewodniczącego Rady Miejskiej i prezydentki. Do zobaczenia!

Gratulujemy organizatorkom i organizatorom Marsz Równości w Gnieźnie i czekamy na kolejne miasta stające w obronie elementarnych praw człowieka!