Lewica Razem murem za LGBTI!

Lewica Razem murem za LGBTI!

anna grodzka lewica razem 2019

Anna Grodzka, fot. Bartek Kuzia

Przedstawicielki komitetu Lewica Razem podpisały dziś przy członkach i członkiniach Kampanii Przeciw Homofobii deklarację „Come Out. Europejska Deklaracja Równości”. Nasze ugrupowanie reprezentowały Anna Grodzka, Katarzyna Paprota i Paulina Matysiak.
Jako założycielka fundacji Trans-Fuzja i psycholożka prowadząca grupy wsparcia dla osób transpłciowych, zetknęłam się z ogromem ludzkich cierpień spowodowanych przez ludzi, którzy nie rozumieją problemu ludzkiej odmienności i z działaniami ludzi nastawionych wrogo – mówiła na konferencji przed budynkiem Sejmu Anna Grodzka, ostatnia na liście Lewicy Razem w Warszawie. –Wiem jak trudno było żyć w takim kraju jak Polska osobom transpłciowym. Odmawiając akceptacji osobom LGBTI i szacunku dla ich odmienności ludzie ci czynią krzywdę i zadają niezasłużony ból. A przecież każdy, kto nie krzywdzi drugiego człowieka ma prawo być sobą i ma prawo do wolności. Ale nie ma wolności do czynienia zła. Na szczęście, pośród fali hejtu są wyspy normalności. Na szczęście jest Lewica Razem, która decyduje się na pełne wspieranie społeczności LGBTI. Ja jako kandydatka do PE z Lewica Razem uważam że: Demokracja i prawa osób LGBTI są nierozłączne! Dlatego dziś odpowiadamy na apel Europejskiej Deklaracji Równości. Mogą na nas liczyć! Także w Parlamencie Europejskim.

PiS stworzyło figurę wroga w LGBTI

katarzyna paprota paulina matysiak lewica razem 2019

Katarzyna Paprota, Paulina Matysiak, fot. Bartek Kuzia

Prawo i Sprawiedliwość ze społeczności LGBTI zrobiło sobie kozła ofiarnego, którego postanowiło atakować w kampanii do Parlamentu Europejskiego – mówiła Katarzyna Paprota z Zarządu Krajowego partii Razem. – Wcześniej byli to imigranci a teraz osoby nieheteroseksualne. Prawo i Sprawiedliwość na nienawiść do ludzi chce dojechać do zwycięstwa w tych wyborach. Chcą straszyć Polaków – tak jak zwykle to robią. Partia rządząca chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że przy okazji wyrządza ogromną krzywdę tym ludziom ich bliskim i przyjaciołom. Nienawiść sączona przez polityków w mediach prowadzi prostą drogą do przemocy. Prawica powinna pójść po rozum do głowy i zdać sobie sprawę z tego, że będą musieli wziąć odpowiedzialność za ofiary tej tej nagonki. Lewica Razem od początku tej kampanii konsekwentnie apeluje do polskiej klasy politycznej – nie mówcie ludziom jak żyć, nie oceniajcie tego kto kogo kocha, kto z kim tworzy rodzinę, nie zaglądajcie ludziom pod kołdrę, nie próbujcie decydować o cudzym szczęściu. Dajcie nam wszystkim żyć tak jak chcemy! Pozwólmy ludziom decydować o sobie, wspierajmy ich rodziny, stwórzmy przyjazne dla nich prawo, zadbajmy o ich godność – Lewica Razem wierzy w miłość – niezależnie od płci, koloru skóry, zasobności portfela i wyznawanej religii. Chcemy tutaj podkreślić, że Lewica Razem nie dzieli ludzi na osoby LGBTI resztę. Taki podział jest na rękę tylko tym którzy sieją nienawiść. PiS straszy LGBT niczym czarną wołgą, my stoimy po ich stronie dlatego dziś podpisujemy Europejską Deklarację Równości.

Lewica Razem wierzy w miłość

paulina matysiak lewica razem 2019

Paulina Matysiak, fot. Bartek Kuzia

Lewica Razem deklaruje, że będzie bronić praw człowieka osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych – mówiła Paulina Matysiak, liderka listy Lewicy Razem w okręgu kujawsko-pomorskim. – Deklarujemy jasno, że będziemy pracować na rzecz równości wobec prawa w całej Unii Europejskiej. Ludzi dobrej woli jest więcej – a szczególnie w komitecie Lewica Razem. Ludzi otwartych, tolerancyjnych, marzących o naprawdę przyjaznym dla wszystkich świecie.

Zobowiązaliśmy się do realizacji Europejskiej Deklaracji Równości. Pośród tych wszystkich postulatów w pierwszej kolejności:

  • zwiększymy ochronę prawną osób LGBT wykorzystując do tego prawo unijne i politykę UE
  • zatroszczymy się o bezpieczne środowisko dla osób LGBT i organizacji, które bronią ich praw

Bo Lewica Razem wierzy w miłość – niezależnie od płci, koloru skóry, zasobności portfela i wyznawanej religii.

 

Polajkuj stronę Anny Grodzkiej na FB!

Polajkuj stronę Katarzyny Paproty na FB!

Polajkuj stronę Pauliny Matysiak na FB!