Solidarna Europa – Maciej Konieczny na konwencji Lewicy Razem

Solidarna, socjalna Europa – przemówienie Macieja Koniecznego na konwencji Lewicy Razem, 11 maja 2019

Maciej Konieczny, fot. Bartosz Kuzia

Przed nami wybory europejskie. Tutaj, dzisiaj chcemy wam powiedzieć jedną rzecz. Nadchodzące wybory nie muszą być jedynie bitwą wielkich politycznych karteli – gangu Schetyny i bandy Kaczyńskiego. Co to w ogóle jest za wybór?

Koalicja Europejska czyli obrońcy demokracji dla bogatych, wolności dla tych, których na nią stać albo zamordyści z PiSu? Czy to naprawdę jest jedyny wybór? Czy na to jesteśmy skazani? Nie tym razem! Dlatego tutaj jesteśmy.

Prawdziwa twarz PiS-u i KE

Prawo i Sprawiedliwość pokazało swoją prawdziwą twarz brutalnie łamiąc strajk nauczycieli, ignorując niepełnosprawnych i ich rodziny. Prawo i Sprawiedliwość pokazało swoją prawdziwą twarz, wysługując się wielkim korporacjom, zmieniając program mieszkanie plus w koncert życzeń dewelopera, spełniając każdą zachciankę ambasador stanów zjednoczonych. Prawo i sprawiedliwość pokazało twarz partii, która jest silna wobec słabych ale słaba wobec silnych.

Co w zamian? Żądni władzy cwaniacy z Koalicji Europejskiej chcący dorwać się z powrotem do koryta… albo zakochany w sobie polityczny celebryta, gwiazda jednego sezonu. Czy to jest to czego oczekujemy od polityki? Nie! Polska zasługuje na więcej. Dlatego tutaj jesteśmy. Dlatego Lewica Razem startuje w wyborach do europarlamentu.

Lewica Razem stoi po stronie uczniów, nauczycieli i rodziców, a nie PiSowskich baronów, którzy żałują nauczycielom na podwyżki, a sami wysyłają dzieci do prywatnych szkół. Lewica Razem stoi stronie lokatorów, a nie deweloperów i banków zdzierających z nas ostatni grosz za mieszkanie. Lewica Razem stoi po stronie zwykłych ludzi, a nie korporacji zarabiających miliardy naszym kosztem. Po stronie pracowników, a nie wielkiego biznesu.

Lewica nie wymięka!

Maciej Konieczny, fot. Dawid majewski

Nasi wyborcy mogą pewni. My nie wymiękniemy przed deweloperami, nie wymiękniemy przed lobbystami wielkich korporacji, nie wymiękniemy przed wpływowymi grupami interesu. Możecie na to liczyć. Bo lewica nie wymięka. Traktujemy swoich wyborców poważnie. Traktujemy demokrację poważnie. Nasze postulaty, nasz program to nie show, to nie reklamowa sztuczka, którą kupi ciemny lud. Szanujemy ludzi i naprawdę to zrobimy.

Dlatego nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Lewica Razem to konkretne rzeczy, które da się zrobić. Ale chcę być z wami szczery, nie da się ich zrobić bez nadepnięcia komuś na odcisk. Żeby większość z nas mogła w Polsce godnie żyć i zarabiać. Żebyśmy mogli płacić rozsądne ceny za mieszkanie. Żebyśmy mieli dostęp do działającej służby zdrowia. To sporo potężnych i bogatych osób będzie trzeba poważnie wkurzyć. I my jesteśmy na to gotowi.

Lewica Razem to demokracja dla wszystkich. Nie tylko dla bogatych. Lewica Razem to prawa obywatelskie, za które nie trzeba płacić kartą kredytową. Lewica Razem to wyższe pensje, niższe czynsze i darmowe leki na receptę. Lewica Razem to europejskie płace w Polsce, to solidarna, opiekuńcza Europa, w której jesteśmy u siebie.