Będzie lewicowa lista!

Nie będziemy czekać na decyzje Grzegorza Schetyny, ani nie mamy zamiaru się mu sprzedać za grosze – mówili na czwartkowej konferencji liderzy Lewicy Razem.

Lewica to przyszłość

Przyszłość Polski i całej planety maluje się w czarnych barwach. Ani PiS, ani PO nie są w stanie podołać nadchodzącym zmianom klimatycznym. Jedynie mądre, odpowiedzialne i otwarte rządy lewicowe są w stanie sprostać tym zadaniom.
Stoimy u progu kryzysu klimatycznego i potrzebujemy lewicy, która ma rozwiązania na to, jak doprowadzić do tego, żeby nasze dzieci i wnuki mogły żyć na tej planecie – mówiła Marcelina Zawisza z Zarządu Krajowego Lewicy Razem. – Chcemy ocalić planetę. Wiemy, jak walczyć z korporacjami produkującymi masę śmieci. Wiemy, jak walczyć o to, żebyśmy mieli czystszą energię. Potrzebujemy także działań, które poprawią nasze codzienne życie. Już teraz trzeba zwiększyć nakłady na opiekę zdrowotną. Potrzebujemy lewicy, która zadba o godną płace i godną pracę. Potrzebujemy likwidacji śmieciówek i stabilnego zatrudnienia.

Będzie lewicowa lista i my to gwarantujemy

Bardzo nas to cieszy i wzrusza, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego zapisały się do nas setki nowych osób – dodaje Marcelina Zawisza. – Serdecznie im za to dziękujemy. Będziemy budować lewicę w Polsce. I jest nadzieja. W ramach lewicowego bloku jest możliwość uzyskania aż 14 proc. I jesteśmy tu po to, aby powiedzieć, że lewicowa lista będzie. Będziemy walczyć o to, żeby uratować planetę, żeby wprowadzić w Polsce dobrej jakości opiekę zdrowotną, żebyśmy mogli mieć tanie mieszkania na wynajem.

Nie sprzedawajcie się za grosze Schetynie

lewica razem W tych wyborach będzie lewicowa lista – deklarował Maciej Konieczny z Zarządu Krajowego Razem. – Będziemy szczęśliwi, jeżeli ta lista będzie jak najszersza. Z sondaży jasno wynika, wspólna lista Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny, Zielonych i Lewicy Razem może liczyć na około 14 proc. wyborców. To bardzo dużo. Więcej, niż Wiosna i SLD są w stanie dostać u Schetyny. Dlatego apelujemy, zarówno do Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego i Zielonych, nie kapitulujcie. Z ogromną przykrością patrzymy, jak ten konserwatywny walec pożera wszystko, co ma na swojej drodze. Szkoda by było, gdyby ta ogromna szansa na stworzenie listy lewicy, została zmarnowana przez strach. Nie dołączajcie do jednego bloku razem z Romanem Giertychem.

Polska zasługuje na pełen pluralizm i aby głosy z różnych stron miały swoje miejsce w parlamencie. Nie możemy do tego dopuścić, aby dwie betonowe partie zawłaszczyły cały Sejm i zagarnęły debatę publiczną.
Jeżeli z jakichś powodów koalicja lewicowa się nie wydarzy, jeżeli Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń zdecydują się skapitulować przed neoliberalną prawicą, to my jako Lewica Razem i tak wystartujemy. – dodaje Konieczny.

Dołącz do nas, potrzebujemy właśnie Ciebie!

Jeżeli nie godzisz się na system dwupartyjny w Polsce i podzielasz nasze wartości, to zapraszamy na pokład! Jesteśmy otwarci na wszystkie lewicowe środowiska. Chcesz pomóc nam w kampanii? A może chcesz kandydować z naszych list? Zajrzyj na lewicarazem.pl i dołącz do nas!

Lewica w Polsce sama się nie zrobi! Potrzebujemy właśnie Ciebie!