Nigdy więcej przemocy

Nie jesteście sami. Jesteśmy z Wami. Zawsze będziemy. Polska jest dla wszystkich.

Wczoraj w Białymstoku doszło do rzeczy strasznych. Ze zdjęć, nagrań i doniesień uczestników wyłania się ponury obraz: uczestników Marszu Równości bito, rzucano w nich petardami, butelkami, zgniłymi jajami i oblewano moczem. Wszystkiemu towarzyszyły wulgarne, obrzydliwe, agresywne okrzyki.

Zaatakowano konkretnych ludzi: osoby LGBT i ich sojuszników. Nie żadną „ideologię”, ale ludzi z krwi i kości. Tak właśnie kończy się homofobiczna szczujnia prorządowych mediów i prawicowych polityków. Przemocą, strachem, łzami. Ten bandytyzm nie ma nic wspólnego z patriotyzmem i wartościami rodzinnymi. Wiele – z bezsensowną nienawiścią.

Tu nie ma żadnej symetrii. Z jednej strony są pokojowi ludzie domagający się równych praw, bezpieczeństwa i wolności. Z drugiej jest ślepa nienawiść i agresja, cynicznie wykorzystująca biało-czerwone barwy do maskowania i usprawiedliwiania zachowań bandyckich, antyspołecznych i antyludzkich.

Takie sytuacje nie mogą się powtarzać. Nigdy więcej homofobicznej przemocy!

W kontrze do skandalicznej wlepki Gazety Polskiej przedstawiamy Wam dwa projekty wlepki „Strefa wolna od nienawiści”. Pobierzcie ją, drukujcie i rozdajcie znajomym!

20190721-strefa-wolna-wer1

20190721-strefa-wolna-wer2