Lewica #MuremZaBiejat

Za lewica2019.pl:

Organizacja pracy i podział odpowiedzialności w komisjach sejmowych nie powinny być obszarem sporów politycznych. Lewica tak samo jak posłanka Magda Biejat konsekwentnie opowiada się za prawami kobiet, za wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie godnego życia emerytom. Prawicowi posłowie odzwyczaili się od tego, że w parlamencie są ludzie, którzy bronią praw kobiet i walczą o równe prawa dla wszystkich Polaków i Polek. Magdalena Biejat nie jest sama – jest nas 49 i tworzymy silny lewicowy klub. Czas żeby prawica się do tego przyzwyczaiła. Dziś na opozycji to właśnie Lewica jest najtrudniejszym przeciwnikiem dla PiS. Szkoda, że prawica walczy z nami łamiąc dobry obyczaj parlamentarny.

Wszyscy wiemy, że nie chodzi tylko o poglądy Magdy Biejat na temat świeckiego państwa czy praw kobiet. Widać, która opozycja PiS-owi przeszkadza. Ta opozycja, która w wiarygodny i konsekwentny sposób walczy o bezpieczeństwo socjalne i prawa kobiet. Zaproponowaliśmy dobry projekt podniesienia emerytury minimalnej do poziomu 1600 zł, który poprawia sytuację osób najuboższych, w odpowiedzi PiS chce odwołać przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Magda Biejat jest matką, żoną, pracującą mamą – w świetle nawet konserwatywnych wartości jej osoba nie powinna budzić zastrzeżeń. I właśnie tego boją się konserwatywni posłowie Konfederacji i PiS-u.