Biejat o projekcie Godek

Czy wy nas macie za idiotów? To, że dziś każecie nam zajmować się tym bezdusznym, barbarzyńskim projektem, któremu, jak wiemy, przeważająca większość społeczeństwa jest przeciwna, to jest szczyt hipokryzji i cynizmu. Jako opozycja musimy się wypowiedzieć, choć uważamy, że to najmniej stosowny moment do debaty nad tak ważnym i złożonym jakim są prawa reprodukcyjne.

Złożonym, bo kwestia aborcji, to nie tylko zakaz lub jego brak, to także edukacja seksualna, dostęp i jakość usług medycznych, badań prenatalnych i antykoncepcji, to polityka prorodzinna i wsparcie niepełnosprawnych, to wreszcie prawa konstytucyjne i prawa człowieka. To temat ważny i należy go procedować z należytą starannością i szacunkiem wobec wszystkich, których dotyczy. Z szacunkiem dla kobiet. Właśnie nam i wszystkim Polakom pokazaliście, że tego szacunku za grosz nie macie.

Jesteśmy w środku pandemii. Tysiące ludzi zostało bez środków do życia Ich życie i to nie jest figura retoryczna jest w Waszych rękach. Są zdani na waszą łaskę i niełaskę. Tymczasem Wam chodzi jedynie kampanię wyborczą. Majstrujecie przy kodeksie wyborczym, ignorujecie problemy gospodarcze i społeczne i wydaje Wam się, że odwrócicie od tego naszą uwagę? Wyciągając z kapelusza aborcję. Ta taktyka jest równie żenująca, jak ten projekt.

Fot.: Kancelaria Sejmu