Warszawa bez nienawiści – zbieramy podpisy

Kojarzycie te antyaborcyjne samochody, które często krążą po naszym mieście? Te, na których prezentowane są fotografie martwych, zakrwawionych płodów.

Choć zdecydowana większość Polaków sprzeciwia się tak drastycznym treściom w przestrzeni publicznej, wciąż widzimy je na ulicach Warszawy. Pojawianie się ich w miejscach publicznych, a zwłaszcza przed szkołami czy oddziałami ginekologicznymi, jest naszym zdaniem po prostu skandaliczne. Nietrudno wyobrazić sobie, jakie obawy może to wywołać u kobiety, której ciąża jest zagrożona. Każdy silny bodziec może skończyć się dla niej tragicznie. A co z dziećmi? Czy naprawdę chcemy, by natykały się na takie obrazy w drodze do szkoły lub do domu?

Przeprowadzony przez OKO.press sondaż w 2018 roku jasno wykazał, że zdecydowana większość społeczeństwa jest za zakazem wywieszania drastycznych zdjęć w przestrzeni publicznej – opowiedziało się za tym aż 69% respondentów.

W Razem uważnie słuchamy głosów Polek i Polaków. Nie zgadzamy się na szantażowanie mieszkańców i mieszkanek Warszawy, nie zgadzamy się na straszenie dzieci i traumatyzowanie kobiet, które straciły ciążę. Chcemy przyjaznej przestrzeni publicznej. Dlatego założyliśmy obywatelski komitet inicjatywy uchwałodawcze i rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod projektem uchwały zakazującej eksponowania drastycznych treści na obszarze Warszawy.

Chcecie nam w tym pomóc? Oto, co musicie zrobić!

  • Wydrukujcie listę do zbierania podpisów.
  • Zbierzcie podpisy od mieszkańców i mieszkanek Warszawy!
  • Prześlijcie podpisy je na adres naszego biura:
    Lewica Razem, ul. Nowy Świat 27, 00-029 Warszawa
    do dnia 30 czerwca 2020 (lub, jeśli znacie kogoś z Razem w Warszawie, przekażcie je tej osobie).
  • Udostępniajcie tego posta, mówcie rodzinie i znajomym o naszej inicjatywie. Niech podpisów będzie jak najwięcej!

Razem damy radę!