Piknik nad Świdrem

W upalne lipcowe popołudnie członkinie i członkowie podwarszawskiego okręgu Razem wraz z zaprzyjaźnionymi działaczami i lokalnymi aktywistkami spotkali się z posłem Adrianem Zandbergiem na pikniku nad Świdrem na granicy Otwocka i Józefowa. Dołączyły do nas również członkinie i członkowie mazowieckich Młodych Razem.

Omówiliśmy tematy lokalne: toczące się interwencje Okręgu (budowa megabloku w Pruszkowie), plany na kolejne działania w najbliższych tygodniach (przede wszystkim walka z bulwersującym pomysłem budowy kontenerów socjalnych w Otwocku), zbliżające się wybory władz okręgowych oraz pomysły na działalność w dłuższej perspektywie czasowej, w tym współpracę z mazowieckimi Młodymi Razem.

Jako parlamentarny reprezentant Razem, Adrian Zandberg przedstawił też plany działalności poselskiej na najbliższe miesiące. Przedyskutowaliśmy pomysły na zmiany w prawie, które odpowiadałaby na palące problemy społeczne (m.in. pilna potrzeba poprawy do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia psychicznego, w szczególności dla dzieci i młodzieży oraz zmiany w prawie o gospodarowaniu odpadami komunalnymi).