Lewica Razem popiera strajk nauczycieli w Opolu

Dzisiaj członkinie Partii Razem wyraziły poparcie dla planowanego na 8 kwietnia strajku nauczycieli.

Głos w sprawie zabrały Kamila Jarońska – członkini okręgu opolskiego i kandydatka listy KKW Lewica Razem do Parlamentu Europejskiego i Marcelina Zawisza – członkini Zarządu Krajowego Partii Razem i liderka listy KKW Lewica Razem w okręgu dolnośląsko-opolskim.

W Polsce drastycznie spada odsetek piętnastolatków, którzy w planach mają zostać nauczycielami. Nic dziwnego. Nauczyciele wykonują niesamowicie odpowiedzialną i wymagająca pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie, które nie wystarcza na bezpieczne życie ich i ich dzieci. Dlatego wspieramy protest Związku Nauczycielstwa Polskiego, który domaga się natychmiastowych podwyżek o tysiąc złotych. Prawie 80 procent szkół w całej Polsce już niedługo rozpocznie strajk. Lewica Razem stoi po ich stronie – tłumaczy Marcelina Zawisza.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski również zdecyduje się na gest solidarności z protestującymi nauczycielami. Nigdy przedtem w Polsce decyzje Ministra Edukacji nie spowodowały tak masowego strajku nauczycieli. Od wyników tego strajku zależy edukacja w naszych szkołach i przyszłość naszych dzieci! – dodaje Kamila Jarońska.

W wielu miastach powołano już specjalne sztaby kryzysowe. Wrocławski prezydent zapowiedział, że miasto zorganizuje oferty zajęć alternatywnych, w warszawskich ośrodkach sportu i kultury będzie podobnie. Jako koalicja Lewica Razem wyrażamy głębokie poparcie dla nauczycieli, którzy walczą o godne pensje. Nie może być tak, że w kraju, w którym cały czas słyszymy o tym, że sytuacja gospodarcza się poprawia, że ludzie pracujący poza budżetówką zarabiają coraz lepiej, pracownicy oświaty nie mogą pozwolić sobie na godne życie – podkreśla Marcelina Zawisza

Więcej o naszym stanowisku w tej sprawie.

Co na to Prezydent Arkadiusz Wiśniewski? Wypowiedź pełną niezrozumienia dla potrzeb strajkujących nauczycieli i nauczycielek przeczytacie TUTAJ.