Członkini zarządu okręgu Małgorzata Matuszewska-Boruc wspierała w środę, 16 stycznia aktywistki z Węgorzewa, z grupy Dziewuchy Dziewuchom. Są one ciągane po sądach bo nie zgodziły się na ekspozycję drastycznych zdjęć ruchu pro-life przedstawiających zdeformowane płody. Ekspozycja stała na terenie kościoła!

Stop drastycznym banerom pro-life!

Sprawa miała miejsce w Sadzie Okręgowym w Olsztynie-apelacja wniesiona przez"obrońców życia" z Węgorzewa przeciwko "Dziewuchom Węgorzewo" - mówi Małgorzata Matuszewska-Boruc. - Oskarżyciel publiczny, policjantka, podtrzymuje swoje stanowisko, że banery przedstawiające " porozrywane płody ludzkie"nie powinny być wystawiane w przestrzeni publicznej. Jeden z młodych proliferow jest cały czas z drwiącym uśmiechem.

Dzielne działaczki ją zdjęły i zgłosiły sprawę do prokuratury. Sąd uznał mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za wywieszenie ekspozycji zostali ukarani karami finansowymi. Teraz się odwołują.

W Razem uważamy, że przestrzeń publiczna powinna być wolna od drastycznych obrazów. To prawo każdej obywatelki i każdego obywatela. W zeszłym roku nasze działaczki wygrały walkę o przyzębia publiczną w Krakowie. Wierzymy, że tak będzie i dziś!

Polajkuj profil Razem Warmińsko-Mazurskie na fb!