Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich. Wcześniej kandydaturę zarekomendował zarząd krajowy ugrupowania. Głosowanie zakończyło się dziś w południe. “Rada Krajowa Razem na podstawie art. 25 pkt 15 Statutu udziela poparcia kandydaturze Roberta Biedronia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach prezydenckich 2020” - brzmi treść uchwały. Jutro podobną decyzję ma podjąć rada krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty poinformował, że także zwrócił się do władz SLD z wnioskiem o udzieleniu rekomendacji Biedroniowi.

- Robert Biedroń to naturalny kandydat w wyborach prezydenckich. Przygotowywał się do tego startu od wielu miesięcy. Wcześniej przez lata prowadził działalność na rzecz równości i prawa człowieka. Ma za sobą zwycięskie kampanie, w których zdobył mandat europarlamentarzysty, posła i prezydenta miasta. Stoi za nim doświadczenie w pracy publicznej na wielu poziomach: od zarządzania miastem po reprezentację Polski w gremiach międzynarodowych - uzasadnia decyzję Razem rzeczniczka partii, Dorota Olko.

Według polityków Razem Biedroń ma szansę przekonać do siebie szerokie grono wyborców. - Biedroń to chłopak z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał. Wie, jak smakuje wykluczenie transportowe czy brak perspektyw w rodzinnej miejscowości. W przeciwieństwie do wielu polityków świetnie rozumie, że Polska nie kończy się na studio telewizyjnym. Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków. Jest też człowiekiem, który potrafi walczyć. W wyborach wystąpi z przemyślanym, prospołecznym programem. Jeśli zdobędzie urząd prezydenta, będzie gwarantem Polski nowoczesnej i różnorodnej, dobrym partnerem dla przyszłego, lewicowego rządu - ocenia Adrian Zandberg.

Konwencja, która rozpocznie kampanię prezydencką Roberta Biedronia, odbędzie się 19 stycznia.