Lewica wraz z Akcją Demokracja, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i swoimi młodzieżówkami ruszyła ze zbiórką podpisów pod obywatelskim wotum nieufności wobec Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka! Spotkacie nas państwo na ulicach polskich miast i miasteczek, będziemy zbierać podpisy tak długo, jak będzie to konieczne, żeby odwołać ministra Czarnka!

– Edukacja dzisiaj jest w rękach człowieka, który chce podporządkować ją jednej partii, wpływom parafii i dominującej nacjonalistycznej ideologii – mówiła na konferencji posłanka Agnieszka Dziemanowicz-Bąk. – Reformy polegające na tym, że każda jedna szkoła zostanie "podporządkowana jego ręcznej władzy. Minister Czarnek postanowił wykorzystać czas wakacji do tego, żeby kolanem przepchnąć bardzo groźne reformy. Reformy, które mają polegać na tym, że naznaczani przez ministra kuratorzy oświaty zamienią się w prokuratorów oświaty i będą mogli decydować o tym, czy dany dyrektor może pełnić swoją funkcję, może pracować w szkole, czy też nie.

– Chcemy, żeby nasze dzieci uczyły się o tym, co jest im potrzebne w nowoczesnym świecie w XXI wieku – mówiła posłanka Razem, Magdalena Biejat. – Chcemy szkoły, która uczy o ochronie klimatu, zapewnia edukację seksualną, chcemy szkoły, która uczy otwartości i krytycznego myślenia o świecie, która uczy praw pracowniczych, żeby nasze dzieci nie były bezbronne na rynku pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=bLyKlCU9bRI

– My wiemy, że młodzi ludzie chcą tolerancji, chcą Europy, chcę dbać o swoją planetę, chcą być po prostu zwyczajnie szanowani – mówiła posłanka Lewicy, Beata Maciejewska. – Nie zgadzamy się na to i będziemy zawsze walczyć o to, żeby głos młodych był słyszalny, bo to nie minister Czernek ma rządzić edukacją, ta edukacja jest dla młodych, a nie dla niego. To jest dla nas wstyd, po prostu wstyd dla Polski, żeby ktoś tak zabobonny, tak średniowieczny stał na czele takiego ważnego resortu.

Pod projektem możesz podpisać się również on-line!