Kontynuujemy strategiczną współpracę z Nową Lewicą.

Wiemy, jaka będzie Polska po PiS. Jesteśmy gotowi naprawić kraj i zadbać o ludzi. Rady Krajowe naszych partii przyjęły stosowne uchwały.

W 2019 roku umówiliśmy się na prospołeczny program i uczciwą współpracę w Sejmie. Obie strony dotrzymały słowa. Dziś Razem i Nowa Lewica podjęły decyzję, że chcemy kontynuować tę współpracę - mówił Adrian Zandberg podczas połączonych Rad Krajowych.

Polityka to nie musi być tępa przepychanka, którą wszyscy jesteśmy już strasznie zmęczeni. Polityka może i powinna być o sprawach ludzi. O pracy, o mieszkaniach, o wolności, o bezpieczeństwie. I taką politykę obiecujemy - dodał.

Marcelina Zawisza i Bartosz Grucela podczas obrad połączonych Rad Krajowych

Trzy lata temu Lewica wróciła do parlamentu. Dzięki uczciwej współpracy i szacunku dla różnorodności połączyliśmy w Koalicyjnym Klubie Poselskim Lewicy różne pokolenia i środowiska polityczne. Lewicowa lista wywalczyła miejsce dla postępowych poglądów w polskiej polityce. Budowa mieszkań czynszowych, wyższe płace, prawo kobiet do przerywania ciąży, prawdziwy rozdział kościoła od państwa - dziś większość Polaków myśli przychylnie o lewicowych postulatach.

Joanna Wicha podpisuje uchwałę Razem