W sobotę do Łodzi na zaproszenie naszej lokalnej liderki Agnieszki Smorędy przybyła Ministra ds. Równości Katarzyna Kotula. Pani ministra przyjechała udzielić poparcia naszej kandydatce do sejmiku województwa łódzkiego i przedstawić swój koronny projekt ustawy o związkach partnerskich.

Na konferencji prasowej Agnieszka Smoręda, członkini Prezydium Rady Krajowej Razem podkreślała, że samorząd powinien stać na straży praw i wolności wszystkich osób mieszkających na jego terenie. Przypomnijmy, że w województwie łódzkim przez blisko dwa lata – za sprawą PiS-owskiego sejmiku – otwarcie dyskryminowano społeczność LGBT+. Smoręda powiedziała wprost: “Dość tworzenia w naszym województwie prawa pod dyktando fanatyków religijnych. Samorząd ma służyć wszystkim swoim mieszkańcom, niezależnie od tego jakiej są orientacji, płci, w co wierzą i jakie mają poglądy”. Lewica w sejmiku to gwarancja, że takie haniebne sytuacje już się więcej nie powtórzą.

Po konferencji lewicowa ekipa z Agnieszką Smorędą i ministrą Kotulą na czele udała się na spacer ulicą Piotrkowską, rozdając po drodze ulotki naszej kandydatki i rozmawiając z Łodziankami i Łodzianami o tym, jakiego chcą samorządu po wyborach. Spacer zakończył się pod Urzędem Marszałkowskim gdzie swoją siedzibę ma również łódzki sejmik. Trzymamy kciuki, że już niebawem będzie tam sprawować mandat radnej sejmikowej Agnieszka Smoręda. Wystarczy oddać na nią głos 7 kwietnia: 2. miejsce na liście Lewicy w Łodzi.