W czwartek, 28 marca, Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, gdzie kandydat na prezydenta Olsztyna, Bartosz Grucela oraz Magdalena Biejat, kandydatka na Prezydentkę Warszawy mówili o programie mieszkaniowym Lewicy.

- Lewica ma konkrety. Wiemy co jest ważne dla ludzi na co dzień. Coraz wyższa cena za metr nieruchomości to sygnał, że mieszkania powinni budować nie tylko prywatni deweloprzerzy, ale także państwo i samorządy. Lewica ma plan na to jak je budować przez kolejne lata. Wierzę, że Olsztyn i Warszawa mogą być kolejnymi przykładami miast, gdzie będziemy mogli pokazać jak to robić - powiedziała Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu i kandydatka Lewicy na Prezydentkę Warszawy.

- W Olsztynie mamy obecnie około 6 tysięcy lokali zarządzanych przez miasto. I przez kolejne 5 lat mamy plan jak zwiększyć ilość lokali. Do 2031 roku planujemy oddać 500 nowych mieszkań komunalnych. Szczególne moją uwagę kieruje w stronę nowo powstającego “osiedla kobiet” na Pieczewie, osiedlu gdzie już wcześniej wnioskowaliśmy, by nazwy ulic miały bohaterki polskiej kultury. Dodatkowo chcemy wyremontować wszystkie pustostany o uregulowanym statusie prawnym, aby służyły mieszkańcom Olsztyna. Pokażemy, że miasto może zadbać o to, by wszystkim mieszkańcom, niezależnie od statusu żyło się lepiej - powiedział Bartosz Grucela, kandydat na prezydenta Olsztyna.

- W Olsztynie mamy pustostany, które można już dziś zacząć przystosowywać do użytku jako mieszkania. W samym centrum Olsztyna mamy ponad 60 takich budynków. Czas, by mieszkańcy mogli korzystać z budynków, które do tej pory straszą swoim wyglądem. Są na to specjalne fundusze, wystarczy po nie sięgnąć, by zagwarantować kolejne mieszkania budowane przez samorządy - powiedziała Małgorzata Matuszewska Boruc, nr 1 w okręgu numer 3 na listach Lewicy, mieszkanka Śródmieścia.

- Dziś słyszymy wiele obietnic, które różne partie i komitety przedstawiają na swoich konferencjach. Lewica jest gwarantem tego, że znajdziemy pieniądze na mieszkania i transport publiczny. Tam, gdzie jesteśmy we władzach, ludziom żyje się lepiej. Glos na kandydatów i kandydatki z naszej listy to głos na poprawę warunków dla mieszkańców Warmii i Mazur przez kolejne 5 lat - powiedział Lech Szatkowski, nr 1 do sejmiku w powiecie Olsztyńskim.