We wtorek 30 kwietnia Lewica zaprezentowała kandydatki i kandydatów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie łódzkim. Liderem listy jest byłe premier Marek Belka, a na „dwójce” znalazła się posłanka Paulina Matysiak z partii Razem.

To ważne wybory. Może ważniejsze niż kiedykolwiek. Unia Europejska jest pod naciskiem brunatnej fali, która chciałaby unię rozbroić, aby była mniej znacząca globalnie. W Europie musimy być razem, ponieważ istnieje zagrożenie ze strony Rosji – mówił Marek Belka.

Jako Lewica do tych wyborów idziemy z jasnym, czytelnym programem. Nie zapominamy o naszych głównych postulatach, bo sprawy, które są dla nas bolączką, można rozwiązywać na poziomie unijnym – powiedziała parlamentarzystka.

Idziemy do wyborów z postulatem uruchomienia Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego. Wiemy, jak wiele młodych osób nie jest w stanie pozwolić sobie na mieszkanie. Możemy wykorzystać do tego środki unijne. Ja, tak jak do tej pory, na pewno będę chciała się zajmować kwestiami transportowymi, bo naprawdę najwyższa pora na rozpoczęcie dużych inwestycji prokolejowych. Potrzebujemy dobrych połączeń transportowych na poziomie europejskim – zadeklarowała posłanka Matysiak.

– Zachęcam wszystkich do głosowania na lewicę, do pójścia na wybory 9 czerwca i oddania głosu na swoich przedstawicieli – zakończyła.

Na liście Lewicy w województwie łódzkim znaleźli się:

  1. Marek Belka
  2. Paulina Matysiak (Razem)
  3. Iwona Kaźmierska-Małyska
  4. Oskar Kuliński
  5. Agnieszka Luksztejdt
  6. Zbigniew Krasiński
  7. Małgorzata Powązka
  8. Mateusz Osiecki
  9. Agnieszka Smoręda (Razem)
  10. Mateusz Pietras