We wtorek na konferencji prasowej Magdalena Biejat, Maciej Konieczny i Adrian Zandberg poinformowali, że złożą zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez PiS. To w związku z filmem, który Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w swoich mediach społecznościowych. Na wideo osoby ciemnoskóre są pokazane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Polek i Polaków.

– Nie ma i nie będzie naszej zgody na szerzenie nienawiści wobec osób o innym kolorze skóry i innej przynależności etnicznej. Prawo i Sprawiedliwość musi wreszcie odpowiedzieć za wpuszczanie do debaty publicznej tego rasistowskiego ścieku – stwierdziła Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu.

Adrian Zandberg przypomniał, że w Polsce mieszkają i pracują osoby o różnym kolorze skóry i wszystkie powinny czuć się bezpiecznie. – Chcę, żeby jasno wybrzmiało to w budynku polskiego parlamentu: w Polsce żyją, mieszkają, pracują i płacą podatki ludzie o różnym kolorze skóry, w tym także o takim kolorze, który nie podoba się Prawu i Sprawiedliwości - oświadczył współprzewodniczący partii Razem.

– Chcę tym wszystkim ciężko pracującym ludziom powiedzieć dzisiaj z tego miejsca w Sejmie: szanowni państwo, jesteście tu w Polsce u siebie, nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej i żaden rasistowski debil tego nie zmieni – podkreślił Adrian Zandberg.

Doszliśmy do momentu, w którym rasistowskie materiały są publikowane w mediach społecznościowych przez partię z największym klubem w Sejmie. Nie godzimy się na nagonkę na ludzi o innym pochodzeniu etnicznym i kolorze skóry.